
Végül készült neki fül is :)
Két lila gombbal felfogtam egy fület rá, méghozzá selyemszalagot (hmm, aminek érdekes története van, de annyira nem, hogy meg is örökítsem :D)
Sunday, 31 July 2005
Kistáska 2.
Alkalmi kistáska
Varrtam egy egészen különleges alkalmi kistáskát! A belseje sötétkék , a külseje szürke és rusztikus, rajta bal oldalt lent valahol egy fej nőszirom. Nagyon elegáns!
Csak fület nem bírok kitalálni neki.
Ma akartam vinni lakodalomba, magammal.
Még van 10 szabad percem, szóval hiába dolgoztam rajta dél óta...
Thursday, 28 July 2005
Hímzéskelléktartó

Ma reggel nagy meglepetés ért! Bucilla meglepett egy folyton tenyérbe mászó hímzésekhez való kelléktartóval! Valami csodás! Nagyon stílusos, komolyan, még Debbie Mumm-ot is lepipálja!
Van benne két téglalap anyagdarab, ami eredeti Debbie Mumm pamutkarton! Nagyon helyesek!
És azok az apró rászletek...
Már be is rendezkedtem :D Még egy kis fiola is belefért, amiben tűket tartok, ezt Ronitól kaptam :)
Mit szóltok? Nem csodás?
Saturday, 23 July 2005
Bucilla hímzéses utazótáskája
Thursday, 21 July 2005
Dim-maci
Újra őt vettem elő... Még nagyon kezdetleges állapotban van, és már hónapok óta nem nyúltam hozzá...
Már-már lelkiismeretfurdalásom volt emiatt!
S most itt tartok ebből (kifejezetten Cimpulusz kérésére örökítettem meg):
Szóval van még sok böködnivaló rajta :) S ha megunom? Majd csinálok még ezt-azt a pihenőszünetben.
De azért nagy izgalom elővenni! Ez az eddigi legnagyobb munkám! Méretre és öltésszámban is! Rengeteg szín, rengeteg lehetőség, gyönyörű árnyalatok, és színátmenetek! Nagy élvezet - és izgalom hímezni! Főleg azon izgulok, hogy ne rontsam el. Készlet, ha elfogy egy fonal, akkor nem tudom pótolni a dimensions fonalakat... Jobb lesz nagyon-nagyon figyelni!
Főleg emiatt kell izgulni fölötte!
---
S mi mindenre jó egy kis hímzés? Nem semmi, milyen gondolatsor-futamok játszódnak le ilyenkor! Jobb, mint egy kis füstőlő, szélcsengő és new age zene együttvéve :D
Friday, 15 July 2005
Adventi naptár
Vajha gyerekes dolog lenne, ha készítenék egyet? Akkor is, ha csak két felnőtt van egyelőre a családban? :D
Tengericocák nem számítanak... nekik minden nap karácsony van ;)
Wednesday, 13 July 2005
Csendesség
Igazság szerint most is alkotok... Csak még nem mutathatom meg, mit. Nagy valószínüséggel az ajándékozott is beleolvas eme sorokba... Tehát ennyit erről :)
(Szép lesz, jól alakul, az biztos :))
Rájöttem, hogy egyre precízebben dolgozom. Ha elrontok egy-egy szemet, nem úgy értem, hogy félreöltök, hanem egyszerűen nem úgy fekszik a szál, mint szeretném: kibontom. S már nem sokat elmélkedek azon, hogy visszabontsak akár egy napi munkát is, ha elrontottam.
Ez pedig kihat a többi dolgaimra is...
Furcsa, a tű, mi nevel. Pedig nem is olyan rég (másfél évvel ezelőtt) még úgy gondoltam, soha nem veszem kezembe, maximum egy gomb felvarrásához :)
Saturday, 9 July 2005
Rita
Rita a hugicám :) Minden évbe próbálom elcsalni hozzám egy hétre, vagy még tovább :)
Most itt csücsül mellettem :) Nem kislány már, csak azért gügyögök itt, mert még mindig (és mindig is) az én kishugicám marad :)
Jah, és imád xszemezni, szintén. Bár ő még csak zsenge lelkendező, de azért már alakul. Tetszik neki, hogy sokféle mintából választhat. Most kiválasztott egyet. Nem mondom meg, melyik az, ki lehet találni :) Ez az első nap termése:
Monday, 4 July 2005
Mikuláscsizma
Lehet, hogy még most el kellene kezdeni a mikuláscsizmát, hogy legyen mibe pakolni majd a Mikibácsinak? :)
Pl. nemsokára lesz a napja, hogy három éve együtt vagyunk. Lehet, hogy lépni kellene egy csizma irányába!
Hej, de sok tervem van :)
Saturday, 2 July 2005
Popcorn
Most fogom elkezdeni. Két hét múlva meg is mutatom, hogy milyen. Nagyon igyekeznem kell vele, ajándék lesz :) És bízom benne, hogy sok örömet fog jelenteni új gazdájáéknak :)
Van egy kis gondom vele: a kulcshoz nincsenek fonalak, a készletben lévőket kellene felhasználni. Már ha lenne készlet... Nah, megyek fonalat válogatni :)
Thursday, 30 June 2005
Susanna
Van pár oldalnyi teás, csészés mintám. Abból állítottam össze egy képet, ajándékba. Egy baráti páré lesz, felújitott konyhájukban lesz dísz. Remélhetőleg ;) 
Képre kattintva a legtöbb képet meg lehet nézni nagyobb méretben is!
Egyébként a nyuszis és a konyhás kép is most délután került vissza hozzám a keretezőtől!
Bent Creek
Bent Creek szintén kedvelt tervező. Nagyon kicsi mintái vannak, leegyszerűsített forma és színvilággal. Bár mostanában kezd átmenni valamiféle nacionalista, usás színvilágba... ami nem igazán tetszik már. Nem hímeznék soha USA zászlós mintát!
A kép címe: Bad Hare Day :) És ez a nyuszi valóban kis gonoszkának néz ki :)
A megoldás a kevés beszédre. Reggel felkelek? Rossz kedvem van? Nincs kedvem elmagyarázni a páromnak, hogy morci vagyok? Rámutatok a képre, és minden meg van oldva.
Merthogy ez a kép magam számára készült. Kinek kellene egy ilyen morcogó nyúl?
Wednesday, 29 June 2005
Újra itthon
Megérkeztem. Az MP képet végül nem fejeztem be, de sokat haladtam. Holnap teszek fel fotót róla.
És az új mobiltokomról is :)
Thursday, 23 June 2005
Viszlát
Akkor most rövid időre elköszönök az írogatástól, indulok haza szüleimhez. Hazaviszem magammal az MP képet, be szeretném fejezni mihamarabb.
Még vár rám sok befejezetlen kép, ugye, Roni? (tudom, tudom, Dim maci...)
Horgolt tolltartó
S hogy ne csak hímzést lehessen itt nézegetni, mutatok egy tolltartót, amit magam horgoltam:
A mintát senki se kérje, nem tudom. Csak úgy jött, egyik sor a másikra, mindig sor elején döntöttem el, hogy milyen minta legyen benne...
Az alja kör alakú, a megkötője pedig zöld horgolófonalból készült, egy sor láncszem, a két végén két kör alakú motívummal :)









