Tuesday, 30 August 2005

Határidőnapló


Ez pedig tegnap este lett kész, a minta rajta eredetileg Bent Creek, csak az A Bee C helyett A E lett ,középen méhecskével :D

Szemüvegtok :)


Ez már egy ideje készen, csak most jutottam el odáig, hogy itt is megmutassam :)
A minta: Foltvarázs, egy ideje készen, csak arra várt, hogy beépüljön valahova ;)

Monday, 29 August 2005

Savaria karnevál

Képzelj el egy nagy forgatagot, mindenki római kori ruhákban mászkál, vagy abban, amiben épp jól érzi magát. Mosolygás mindenütt, meg kézműves dolgokat árusító standok! A levegőben langalló és sült, grillezett husik illata, a férfiak elégedetten iszogatják a sörüket, én meg elégedetten szorongatom a horgolt tagyóm, amiben már ott lapul a narancsszínű maciműves póló :) Nagyon helyeske!
(Rajta a szöveg: Egy macit könnyű szeretni, mert nem tud védekezni...)

Mennyi dolgot haza tudtam volna hozni - az akadály csak az a fránya pénz :(

---

A maciművek standján voltak varrható macik is, nem volt kiírva az áruk, én meg féltem megkérdezni, biztos egy vagyon lehetett. Vajon nehéz megvarrni? Jelentezzen nálam olyan ember, aki már varrt maciműves macit!

Saturday, 27 August 2005

A mai nap felfedezései

Legalábbis hímzés területén...

1. Nem szeretek barna színnel hímezni! Egy bökkenő: szeretem a barnát, minden árnyalatát, és már meghímezve is szeretem, pl. a mackó komákat!

2. Ma észre kellett vennem, hogy a szálak hímzés közben maguktól is kifekszenek egymás mellé, párhuzamosan, még ha nem is erölködők különösebben. Ez azért jó, mert nem tudom, mitől fekszenek ki, és ha akarnám, és nem menne, nem tudnám, hogy mit kell tennem. Így sokkal szebben fed :)
Már egy ideje így van, csak nem vettem észre :D

Egyébként maci most alszik, és Debbie Mumm melengeti szívem, amit most bánt az, hogy hülyeségeken megy a vita a munkahelyemen.

Thursday, 25 August 2005

Nyárbúcsúztató

Vége a szép időknek :) Jöhet a meló. Ennek örömére hímeztem egy kis BC mintát, már készen van, csak össze kell dobni az új határidőnaplóborítót, és rávarrni. Majd később lesz fotó is, csak varrógépet kellene előszedni. Egyelőre nincs energiám hozzá.

Friday, 19 August 2005

Dim-maci 5.


Lassan lesz már lábszag is ;)

Thursday, 18 August 2005

Máris karácsony van?


Kati, köszönöm szépen! Nagy örömet szereztél
minddel! :)

Monday, 15 August 2005

Dim-maci 4.


Üzenem azoknak, akik szurkolnak a maciknak, hogy alakulnak, nem lettek félretéve :)

A kosarat hímzem a paca alatt. Nah, meg a pulcsit a kismacinak :D

Saturday, 13 August 2005

Mary Englerbreit a fűszerespolcon


Kitaláltam, hogy lecserélem a fűszereim tartalmat jelző kis cimkéit!
Tulajdonképpen a kényszer adta az ötletet, mert a magam által összeválogatott és szedett fűszereket szerettem volna egy üvegbe őrölni, olasz fűszerek felírattal. Mivel a fent említett hölgy motívumai nagyon tetszenek, ezért az ő stílusában és rajzelemeiből összeválogattam a cimkét. :)

Mivel itthon csak fekete-fehér nyomtató van, nyomtatás után előkaptam a színesceruza-készletem (ilyenkor nyár végén mindig elkap a sulicucc vásárolhatnék, még ha én már kinőttem abból a korból, akkor is), és színeztem. Végül kihúztam feketével a vonalakat, és ráírtam a tartalmat (ez nem lett túl jó).
Celux ragasztóval rögzítettem a helyére, több csíkban.

Friday, 12 August 2005

Dim-maci 3.




Hmmm.... kezdem megunni, újra.

Itt van két fázisfotó. Az egyik hazaérkeztem után, a másik tegnap készült.
A mai állást nincs kedvem feltenni, csak a kosár pacáját hímeztem, s még mindig egy halom kis trágyadombra emlékeztet, amibe végül tűzőöltéssel különböző ágacskákat fogok majd tűzni...

Wednesday, 10 August 2005

Utazgatások

Mostanság nem voltam itthon, másfele szíttam magamba az ismeretlent :)

Gazgagodtam két készlettel, mind a kettő dim készlet. Az egyik fekete háttéren kaspók és tulipán, nagy szerelem, már nagyon régóta tetszik. De nem mertem átváltani.
A másik egy újabb maci :) Kisszekéren ül egy taddy, előtte és mellette üvegben méz. Meleg színekkel, az egész látvány nagyon kedves!

Mindezt a kiállításon szereztem be, ami Pesten volt. Egyrészt a képek is megfogtak, de leginkább azt élveztem, hogy közelről nézhettem a hímzéseket. Legszívesebben a hátulját is bevizsgáltam volna, de az a bunkó, nyazsgem biztonsági őrsétás már akkor is ránk szólt, mikor picit közelebb merészkedtünk a terítőkhöz, fotózás céljából.

Ott volt Bucilla is. Két szót róla: életvidám és nagyon barátságos! :)
Segített dönteni, mikor azon elmélkedtem, hogy vegyek, vagy sem készletet. De olyat mondott, amitől nem tudtam nemet mondani. :D

Pollytól meg kaptam annyi kaját, hogy plussz öt kiló jött velem haza. A rakott paradicsomos csirkéje pedig isteni, pedig a neve inkább valami snassz kajára utal! A receptet is megkaptam, amivel ma elkápráztattam a párom :)
Nagy élmény volt vele lenni...

Otthon sok cicát fotóztam, ugyanis született két pindur: egy hófehérke kiscsaj, meg egy tigrismintás szürke hapsika. A fehérkén gondolkodunk (jut eszembe, életem első hímzése, amin szárnyaimat bontogattam: egy bent creek fehér cica volt).

Nagymamám pedig elkezdett nekem egy zsinórcsipke technikával készült terítőt. Már nagyon kíváncsi vagyok rá, milyen lesz!

Mutatnék jelenlegi állást a maciról, de csak részletekben van meg, és most nem akarom kibányászni a hímzőkeret alól.

Sunday, 31 July 2005

Kistáska 2.





Végül készült neki fül is :)
Két lila gombbal felfogtam egy fület rá, méghozzá selyemszalagot (hmm, aminek érdekes története van, de annyira nem, hogy meg is örökítsem :D)

Alkalmi kistáska

Varrtam egy egészen különleges alkalmi kistáskát! A belseje sötétkék , a külseje szürke és rusztikus, rajta bal oldalt lent valahol egy fej nőszirom. Nagyon elegáns!
Csak fület nem bírok kitalálni neki.

Ma akartam vinni lakodalomba, magammal.
Még van 10 szabad percem, szóval hiába dolgoztam rajta dél óta...

Thursday, 28 July 2005

Hímzéskelléktartó


Ma reggel nagy meglepetés ért! Bucilla meglepett egy folyton tenyérbe mászó hímzésekhez való kelléktartóval! Valami csodás! Nagyon stílusos, komolyan, még Debbie Mumm-ot is lepipálja!
Van benne két téglalap anyagdarab, ami eredeti Debbie Mumm pamutkarton! Nagyon helyesek!

És azok az apró rászletek...

Már be is rendezkedtem :D Még egy kis fiola is belefért, amiben tűket tartok, ezt Ronitól kaptam :)

Mit szóltok? Nem csodás?

Saturday, 23 July 2005

Dim-maci 2.

S hogy senki se aggódjon: döcög a szekér...

Bucilla hímzéses utazótáskája


Ez valami csudaszép! Tényleg remek ötlet! Kénytelen voltam megörökíteni! :) Veszek én is hozzávalókat és megvalósítom! Lehet, hogy kissé idétlen lesz és hullámos a széle, de majd jól ráfogom Michael Powell és művészetére :D

Thursday, 21 July 2005

Dim-maci

Újra őt vettem elő... Még nagyon kezdetleges állapotban van, és már hónapok óta nem nyúltam hozzá...
Már-már lelkiismeretfurdalásom volt emiatt!




S most itt tartok ebből (kifejezetten Cimpulusz kérésére örökítettem meg):




Szóval van még sok böködnivaló rajta :) S ha megunom? Majd csinálok még ezt-azt a pihenőszünetben.

De azért nagy izgalom elővenni! Ez az eddigi legnagyobb munkám! Méretre és öltésszámban is! Rengeteg szín, rengeteg lehetőség, gyönyörű árnyalatok, és színátmenetek! Nagy élvezet - és izgalom hímezni! Főleg azon izgulok, hogy ne rontsam el. Készlet, ha elfogy egy fonal, akkor nem tudom pótolni a dimensions fonalakat... Jobb lesz nagyon-nagyon figyelni!
Főleg emiatt kell izgulni fölötte!


---


S mi mindenre jó egy kis hímzés? Nem semmi, milyen gondolatsor-futamok játszódnak le ilyenkor! Jobb, mint egy kis füstőlő, szélcsengő és new age zene együttvéve :D

Friday, 15 July 2005

Adventi naptár

Vajha gyerekes dolog lenne, ha készítenék egyet? Akkor is, ha csak két felnőtt van egyelőre a családban? :D
Tengericocák nem számítanak... nekik minden nap karácsony van ;)

Rita újra

Íme, így néz ki, még keret nélkül!






Azóta hozzákezdett egy cicához is :)

Wednesday, 13 July 2005

Csendesség

Igazság szerint most is alkotok... Csak még nem mutathatom meg, mit. Nagy valószínüséggel az ajándékozott is beleolvas eme sorokba... Tehát ennyit erről :)

(Szép lesz, jól alakul, az biztos :))

Rájöttem, hogy egyre precízebben dolgozom. Ha elrontok egy-egy szemet, nem úgy értem, hogy félreöltök, hanem egyszerűen nem úgy fekszik a szál, mint szeretném: kibontom. S már nem sokat elmélkedek azon, hogy visszabontsak akár egy napi munkát is, ha elrontottam.
Ez pedig kihat a többi dolgaimra is...

Furcsa, a tű, mi nevel. Pedig nem is olyan rég (másfél évvel ezelőtt) még úgy gondoltam, soha nem veszem kezembe, maximum egy gomb felvarrásához :)