
Készülget az adventi naptáram. Remélem, idén már tudjuk használni.
És a minta, ahogy majdan kinéz? Íme:)
Thursday, 13 October 2005
Adventi naptár újra
Kiállítás és verseny
Most kezdjük szervezni a kiállítást a suliban. Szakkörös munkákból :) Mind a tavalyi tanévben készült! Már várom, hogy milyen lesz. Remélem, aktívan részt vesznek a mostani tagok a szervezésben :D
Saturday, 8 October 2005
Lassú munka
De az biztos ;). De nem biztos, hogy tökéletes. :D
De igyekszek! Már elkezdtem az egyik ajándék mögötti részt hímezni. Egy lila csomag lesz rajta, sárga szalaggal. Ezek nem nagy munkák, de valahogy estére kipurcanok, már nincs erőm hímezni. Pedig vágyok rá! De fáradt vagyok, a szemem főleg, és a kislámpa már nem elég olyankor.
Azért nagyon igyekszek, hogy meglegyen arra, mikorra kell! Sőt, addig még sok ajándékot kell elkészítenem. Nem kötelező, ez belső kényszer :)
Cimpi, ha olvasod ezeket a sorokat, tudd: rád is meglepi vár, ami már készen van, és elragadóan édes mind :) ;)
Monday, 3 October 2005
Adventi naptár
Most már élesben megy :)
Most szabom ki épp... De még mielőtt belevágnék az anyagba, rászámolom a mintát, tizesével fércelve a szélét. Nem akarom elrontani... Jobb az elején tökölni, mint szívni a végén. Rászámolok minden oldalán még 10 cm-t. Hátha oda még kitalálnék valamit... :D
Nagyon édes lesz, az biztos!
14-es krémszínű aidára dolgozok, és a minta kb. 30*50 cm lesz.
Thursday, 22 September 2005
Monday, 19 September 2005
Titkolózások kora
Bármennyire is szeretném, nem fogom elmesélni, min dolgozok épp :)
Nemsokára jön a karácsony, ugye, és ilyenkor beindul a fantáziám! Annyi mindenkinek szerenték ajándékot készíteni, ráadásul ott a rokonság... Mikor még nem tudtam hímezni, sokkal alacsonyabb szinten kellett ajándékokban gondolkodni: ha nem volt kedvem kutatni, akkor illatszer, ha jobban ismertem, akkor kedvtelésnek megfelelő... Most meg? Bámulom a mintákat, és legtöbbször beugrik valaki, hogy mennyire örülne egy ilyen mintának, kihímezve!
Kellett nekem új hobbi :D
Már gyűlnek az ötletek, és a készen megvalósított ajándékok is. Az a gond, hogy a munka is sok időmet elrabolja, és mivel ott is teljesíteni kell, azért egyre kevesebb időm van arra, hogy hímezzek. Így írni se nagyon tudok miről. Ha meg hímzek, azt nem mesélhetem el... mert titok. Ez kissé kusza, de talán lehet érteni a lényegét.
A banner szövege a következő lett: IN OUR HOME. A drótaggató szövege: welcome. Fura lett volna, ha alulra magyarul írok. Ráadásul milyen igaz Roni megállapítása: ezek a szövegek magyarul nagyon bénák! (Üdvözöllek a konyhámban, ez itt a kiss család otthona, ott az otthonod, ahova a szíveket aggatod...) Szóval maradok az angolnál. Aki nem érti, az megérdemli, vagy megkérdezi :D
De még mindig nem varrtam össze. A multkor próbálkoztam egy kis anyaggal, szivacstöltelékkel, és nagyon béna lett :S Azóta nagyon félek, hogy elrontom a hímzésem varrás közben! Pedig jó lenne kitenni. Szóval nem tudom, mi lesz...
Thursday, 15 September 2005
Debbie Mumm banner

Egyerlőre itt tartok. Még a szöveget hímzem alulra, majd megvarrom. Azzal is megleszek valahogy :)
Bár a munka most több időt elvesz, mint nyáron, azért nem lettem teljesen hűtlen a hímzéseimhez!
Ma kitettem a plakátokat a szakkörökre. Kíváncsi vagyok, hogy mennyien fognak jelentkezni, és hány ember fog valóban járni. Remélem, lesz nyolc ember, és azt is, hogy nem lesz több 12-nél. Nem szeretnék senkit sem elutasítani.
Monday, 5 September 2005
Friday, 2 September 2005
Banner 1.
Tuesday, 30 August 2005
Határidőnapló
Szemüvegtok :)
Monday, 29 August 2005
Savaria karnevál
Képzelj el egy nagy forgatagot, mindenki római kori ruhákban mászkál, vagy abban, amiben épp jól érzi magát. Mosolygás mindenütt, meg kézműves dolgokat árusító standok! A levegőben langalló és sült, grillezett husik illata, a férfiak elégedetten iszogatják a sörüket, én meg elégedetten szorongatom a horgolt tagyóm, amiben már ott lapul a narancsszínű maciműves póló :) Nagyon helyeske!
(Rajta a szöveg: Egy macit könnyű szeretni, mert nem tud védekezni...)
Mennyi dolgot haza tudtam volna hozni - az akadály csak az a fránya pénz :(
---
A maciművek standján voltak varrható macik is, nem volt kiírva az áruk, én meg féltem megkérdezni, biztos egy vagyon lehetett. Vajon nehéz megvarrni? Jelentezzen nálam olyan ember, aki már varrt maciműves macit!
Saturday, 27 August 2005
A mai nap felfedezései
Legalábbis hímzés területén...
1. Nem szeretek barna színnel hímezni! Egy bökkenő: szeretem a barnát, minden árnyalatát, és már meghímezve is szeretem, pl. a mackó komákat!
2. Ma észre kellett vennem, hogy a szálak hímzés közben maguktól is kifekszenek egymás mellé, párhuzamosan, még ha nem is erölködők különösebben. Ez azért jó, mert nem tudom, mitől fekszenek ki, és ha akarnám, és nem menne, nem tudnám, hogy mit kell tennem. Így sokkal szebben fed :)
Már egy ideje így van, csak nem vettem észre :D
Egyébként maci most alszik, és Debbie Mumm melengeti szívem, amit most bánt az, hogy hülyeségeken megy a vita a munkahelyemen.
Thursday, 25 August 2005
Nyárbúcsúztató
Vége a szép időknek :) Jöhet a meló. Ennek örömére hímeztem egy kis BC mintát, már készen van, csak össze kell dobni az új határidőnaplóborítót, és rávarrni. Majd később lesz fotó is, csak varrógépet kellene előszedni. Egyelőre nincs energiám hozzá.
Friday, 19 August 2005
Thursday, 18 August 2005
Monday, 15 August 2005
Dim-maci 4.
Saturday, 13 August 2005
Mary Englerbreit a fűszerespolcon

Kitaláltam, hogy lecserélem a fűszereim tartalmat jelző kis cimkéit!
Tulajdonképpen a kényszer adta az ötletet, mert a magam által összeválogatott és szedett fűszereket szerettem volna egy üvegbe őrölni, olasz fűszerek felírattal. Mivel a fent említett hölgy motívumai nagyon tetszenek, ezért az ő stílusában és rajzelemeiből összeválogattam a cimkét. :)
Mivel itthon csak fekete-fehér nyomtató van, nyomtatás után előkaptam a színesceruza-készletem (ilyenkor nyár végén mindig elkap a sulicucc vásárolhatnék, még ha én már kinőttem abból a korból, akkor is), és színeztem. Végül kihúztam feketével a vonalakat, és ráírtam a tartalmat (ez nem lett túl jó).
Celux ragasztóval rögzítettem a helyére, több csíkban.
Friday, 12 August 2005
Dim-maci 3.
Wednesday, 10 August 2005
Utazgatások
Mostanság nem voltam itthon, másfele szíttam magamba az ismeretlent :)
Gazgagodtam két készlettel, mind a kettő dim készlet. Az egyik fekete háttéren kaspók és tulipán, nagy szerelem, már nagyon régóta tetszik. De nem mertem átváltani.
A másik egy újabb maci :) Kisszekéren ül egy taddy, előtte és mellette üvegben méz. Meleg színekkel, az egész látvány nagyon kedves!
Mindezt a kiállításon szereztem be, ami Pesten volt. Egyrészt a képek is megfogtak, de leginkább azt élveztem, hogy közelről nézhettem a hímzéseket. Legszívesebben a hátulját is bevizsgáltam volna, de az a bunkó, nyazsgem biztonsági őrsétás már akkor is ránk szólt, mikor picit közelebb merészkedtünk a terítőkhöz, fotózás céljából.
Ott volt Bucilla is. Két szót róla: életvidám és nagyon barátságos! :)
Segített dönteni, mikor azon elmélkedtem, hogy vegyek, vagy sem készletet. De olyat mondott, amitől nem tudtam nemet mondani. :D
Pollytól meg kaptam annyi kaját, hogy plussz öt kiló jött velem haza. A rakott paradicsomos csirkéje pedig isteni, pedig a neve inkább valami snassz kajára utal! A receptet is megkaptam, amivel ma elkápráztattam a párom :)
Nagy élmény volt vele lenni...
Otthon sok cicát fotóztam, ugyanis született két pindur: egy hófehérke kiscsaj, meg egy tigrismintás szürke hapsika. A fehérkén gondolkodunk (jut eszembe, életem első hímzése, amin szárnyaimat bontogattam: egy bent creek fehér cica volt).
Nagymamám pedig elkezdett nekem egy zsinórcsipke technikával készült terítőt. Már nagyon kíváncsi vagyok rá, milyen lesz!
Mutatnék jelenlegi állást a maciról, de csak részletekben van meg, és most nem akarom kibányászni a hímzőkeret alól.









