
Tán még azt is megérem, hogy csütörtök reggel kiteheten az adventi naptárunkat :D
Wednesday, 30 November 2005
Tuesday, 22 November 2005
Monday, 14 November 2005
Sunday, 6 November 2005
Ingyenes minták
Itt van a lista, ahonnan érdemes elindulni :)
De párat külön is megemlítek:
Mosey n' Me
Better homes magazin melléklete
teás készlet konyhába
hihetetlen jó kötények és terítők
Ennyit innen. A többit mindenki csemegézze ki maga!
Fonaltartó doboz
Találtam egy oldalt, ahol hihetetlenül ízléses dolgok vannak. Legalábbis az én szememnek nagyon ízletes :)
Itt van például ez a doboz, ami fonaltartónak használható. Gondolom, a franciáknál olcsóbb a dmc, mint nálunk :S Így könnyebb lehet teljes színskálát beszerezni. Míg nekünk marad az oldalakon át történő nyálcsorgatás :D
Friday, 4 November 2005
Mik történtek mostanság?
Nézzük csak!
Kötök. Pulcsit. Raglán vállal. Csíkosat. Ami elég meglepő, tekintve molett vonalaimra :) De sebaj. Nekem tetszik! Egy natúr szál az alap: hozzá vagy téglaszín, vagy drapp, ez adja a csíkosságát.
Ez van estéknént. Illetve vonaton és otthon, míg nem voltam itthon. ;) (Otthon: anyuéknál, itthon, szhelyen.)
Hímzek. Adventi naptárat. Jól halad, de nem elég gyorsan. Mellette ajándékok gyártása van folyamatban. :)
Ez van nappal, mikor van elég fény!
Kenyeret sütök. Megvan az új gép. Eddig két kenyér sült ki benne, az első kissé sós lett az én ízlésemnek, a második viszont nagyon jól néz ki, ízpróba nem volt eddig.
Találkozok a többi bökögetővel. Őrültek, lelkesek, és olyan jó látni, hogy nem vagyok egyedül ebben a hóbortban :)Komáromban találkoztunk, Andiee boltjában. Meghazuttoltam magam: fonalat vettem, sálhoz, szürke-fehér melíroztottat, puhááát! :)
Thursday, 13 October 2005
Adventi naptár újra
Kiállítás és verseny
Most kezdjük szervezni a kiállítást a suliban. Szakkörös munkákból :) Mind a tavalyi tanévben készült! Már várom, hogy milyen lesz. Remélem, aktívan részt vesznek a mostani tagok a szervezésben :D
Saturday, 8 October 2005
Lassú munka
De az biztos ;). De nem biztos, hogy tökéletes. :D
De igyekszek! Már elkezdtem az egyik ajándék mögötti részt hímezni. Egy lila csomag lesz rajta, sárga szalaggal. Ezek nem nagy munkák, de valahogy estére kipurcanok, már nincs erőm hímezni. Pedig vágyok rá! De fáradt vagyok, a szemem főleg, és a kislámpa már nem elég olyankor.
Azért nagyon igyekszek, hogy meglegyen arra, mikorra kell! Sőt, addig még sok ajándékot kell elkészítenem. Nem kötelező, ez belső kényszer :)
Cimpi, ha olvasod ezeket a sorokat, tudd: rád is meglepi vár, ami már készen van, és elragadóan édes mind :) ;)
Monday, 3 October 2005
Adventi naptár
Most már élesben megy :)
Most szabom ki épp... De még mielőtt belevágnék az anyagba, rászámolom a mintát, tizesével fércelve a szélét. Nem akarom elrontani... Jobb az elején tökölni, mint szívni a végén. Rászámolok minden oldalán még 10 cm-t. Hátha oda még kitalálnék valamit... :D
Nagyon édes lesz, az biztos!
14-es krémszínű aidára dolgozok, és a minta kb. 30*50 cm lesz.
Thursday, 22 September 2005
Monday, 19 September 2005
Titkolózások kora
Bármennyire is szeretném, nem fogom elmesélni, min dolgozok épp :)
Nemsokára jön a karácsony, ugye, és ilyenkor beindul a fantáziám! Annyi mindenkinek szerenték ajándékot készíteni, ráadásul ott a rokonság... Mikor még nem tudtam hímezni, sokkal alacsonyabb szinten kellett ajándékokban gondolkodni: ha nem volt kedvem kutatni, akkor illatszer, ha jobban ismertem, akkor kedvtelésnek megfelelő... Most meg? Bámulom a mintákat, és legtöbbször beugrik valaki, hogy mennyire örülne egy ilyen mintának, kihímezve!
Kellett nekem új hobbi :D
Már gyűlnek az ötletek, és a készen megvalósított ajándékok is. Az a gond, hogy a munka is sok időmet elrabolja, és mivel ott is teljesíteni kell, azért egyre kevesebb időm van arra, hogy hímezzek. Így írni se nagyon tudok miről. Ha meg hímzek, azt nem mesélhetem el... mert titok. Ez kissé kusza, de talán lehet érteni a lényegét.
A banner szövege a következő lett: IN OUR HOME. A drótaggató szövege: welcome. Fura lett volna, ha alulra magyarul írok. Ráadásul milyen igaz Roni megállapítása: ezek a szövegek magyarul nagyon bénák! (Üdvözöllek a konyhámban, ez itt a kiss család otthona, ott az otthonod, ahova a szíveket aggatod...) Szóval maradok az angolnál. Aki nem érti, az megérdemli, vagy megkérdezi :D
De még mindig nem varrtam össze. A multkor próbálkoztam egy kis anyaggal, szivacstöltelékkel, és nagyon béna lett :S Azóta nagyon félek, hogy elrontom a hímzésem varrás közben! Pedig jó lenne kitenni. Szóval nem tudom, mi lesz...
Thursday, 15 September 2005
Debbie Mumm banner

Egyerlőre itt tartok. Még a szöveget hímzem alulra, majd megvarrom. Azzal is megleszek valahogy :)
Bár a munka most több időt elvesz, mint nyáron, azért nem lettem teljesen hűtlen a hímzéseimhez!
Ma kitettem a plakátokat a szakkörökre. Kíváncsi vagyok, hogy mennyien fognak jelentkezni, és hány ember fog valóban járni. Remélem, lesz nyolc ember, és azt is, hogy nem lesz több 12-nél. Nem szeretnék senkit sem elutasítani.
Monday, 5 September 2005
Friday, 2 September 2005
Banner 1.
Tuesday, 30 August 2005
Határidőnapló
Szemüvegtok :)
Monday, 29 August 2005
Savaria karnevál
Képzelj el egy nagy forgatagot, mindenki római kori ruhákban mászkál, vagy abban, amiben épp jól érzi magát. Mosolygás mindenütt, meg kézműves dolgokat árusító standok! A levegőben langalló és sült, grillezett husik illata, a férfiak elégedetten iszogatják a sörüket, én meg elégedetten szorongatom a horgolt tagyóm, amiben már ott lapul a narancsszínű maciműves póló :) Nagyon helyeske!
(Rajta a szöveg: Egy macit könnyű szeretni, mert nem tud védekezni...)
Mennyi dolgot haza tudtam volna hozni - az akadály csak az a fránya pénz :(
---
A maciművek standján voltak varrható macik is, nem volt kiírva az áruk, én meg féltem megkérdezni, biztos egy vagyon lehetett. Vajon nehéz megvarrni? Jelentezzen nálam olyan ember, aki már varrt maciműves macit!
Saturday, 27 August 2005
A mai nap felfedezései
Legalábbis hímzés területén...
1. Nem szeretek barna színnel hímezni! Egy bökkenő: szeretem a barnát, minden árnyalatát, és már meghímezve is szeretem, pl. a mackó komákat!
2. Ma észre kellett vennem, hogy a szálak hímzés közben maguktól is kifekszenek egymás mellé, párhuzamosan, még ha nem is erölködők különösebben. Ez azért jó, mert nem tudom, mitől fekszenek ki, és ha akarnám, és nem menne, nem tudnám, hogy mit kell tennem. Így sokkal szebben fed :)
Már egy ideje így van, csak nem vettem észre :D
Egyébként maci most alszik, és Debbie Mumm melengeti szívem, amit most bánt az, hogy hülyeségeken megy a vita a munkahelyemen.








