Friday, 30 December 2005

Óriások és törpék


Valahogy vonzanak az átlagostól eltérő méretű dolgok. Kötőtű, de óriási méretben! Ez volt az egyik meglepetésem Bucillától! Csodajól néz ki! Fából van esztergálva! Jó kézben tartani :)
Vagy az óriás méretű horgolótű... S hogy mindezt mire lehet használni? Óriásmintás sálra :D
Hát nem néz ki csodásan? :) Milyen jó melegek ezek! Az ember azt hinné, hogy ha lukacsos, akkor nem tartja a hőt, pedig nagyon sokat jelent, ha egy ilyen a vállamon van!

Az egészen apró kötőtű még gyerekkoromban volt a kedvencem. Babára csakis ilyennel lehetett csini cuccokat kötni (játszani már nem játszottam vele, csak megkötöttem-horgoltam őket :)).
Az apró horgolótű: mondanom se kell, csodás csipkéket lehet vele alkotni! (Azt hiszem, egyetlen horgolt terítőm sincs, mindig ajándékokká válnak, vagy már eleve annak készülnek)

Thursday, 29 December 2005

Karácsony, 2005. II.


Szóval két ajándék, ami még nem került fel :)
A tavirózsás tatyópár: Ronié, a gombás készlet: Cimpuluszé :)




Tuesday, 27 December 2005

Rita hugi


Hát igen, nemsokára jön a születésnapja. Gondoltam, meglepem egy hímzett cuccal :) Bár ő is hímez, azért biztos örülni fog ennek...
A felirat a virágok alatt: élj, tanulj, szeress!

A jelenlegi állapotot mutatom épp... Jó színes lesz, pont, mint Ritus! :)

Monday, 26 December 2005

Karácsony, 2005.

  

Meglepi Viráganyuknak :) Bár előre megbeszéltük a mintát, de azt is, hogy majd jól meg fog lepődni :D Tavaly eltünt a postán, szóval idén egy nagyobbacskát kapott. A zsinórját én sodortam. Az egész szivaccsal van megtömve, és a széle fehérrel tűzve. Nagyon otthonos kis darab lett :)


 





Meglepetés
Pollynak. Természetesen már megkapta, ezért merem feltenni :) Egy banner,
egérkével az alján. Csak hogy legyen egy hely, ahol a képeslapok is jól érzik
magukat :)




 



 





Ajándék
a húzottamnak, kriszti968-nak. A minta adott volt a kis kellékes zsákhoz:
elvégre karácsony van. A lovacska pedig a bemutatkozó oldala alapján alakult ki:
láttam ott egy lovat, gondoltam, életemben először én is hímzek egyet, egy
aranyosat. (a minta eredetije: lanarte)



 


A szalvétákról nem készültek fotók. Bár a magazinban meg lehet nézni :). Ugyanis azért vállaltam be, kizárólag az ajándékozás öröméért, Cimpinek :)

Roninak készült tavirózsás duplazsák se lett lefotózva. Majd megteszi, és elküldi nekem...

Friday, 2 December 2005

Wednesday, 30 November 2005

Alakul a csiga-naptár







Tán még azt is megérem, hogy csütörtök reggel kiteheten az adventi naptárunkat :D

Tuesday, 22 November 2005

Csiga-naptár

Lassan csiganaptárnak is elnevezhetném, amilyen sebességgel haladok...

Monday, 14 November 2005

Adventi állása


Hm, rohammunkában készítem, mégis lassan haladok :(

Sunday, 6 November 2005

Ingyenes minták

Itt van a lista, ahonnan érdemes elindulni :)

De párat külön is megemlítek:
Mosey n' Me
Better homes magazin melléklete
teás készlet konyhába
hihetetlen jó kötények és terítők

Ennyit innen. A többit mindenki csemegézze ki maga!

Franciásan könnyed

Érdemes visszatérni ide, és szemet legeltetni :)

Fonaltartó doboz

Találtam egy oldalt, ahol hihetetlenül ízléses dolgok vannak. Legalábbis az én szememnek nagyon ízletes :)

Itt van például ez a doboz, ami fonaltartónak használható. Gondolom, a franciáknál olcsóbb a dmc, mint nálunk :S Így könnyebb lehet teljes színskálát beszerezni. Míg nekünk marad az oldalakon át történő nyálcsorgatás :D

Friday, 4 November 2005

Mik történtek mostanság?

Nézzük csak!

Kötök. Pulcsit. Raglán vállal. Csíkosat. Ami elég meglepő, tekintve molett vonalaimra :) De sebaj. Nekem tetszik! Egy natúr szál az alap: hozzá vagy téglaszín, vagy drapp, ez adja a csíkosságát.
Ez van estéknént. Illetve vonaton és otthon, míg nem voltam itthon. ;) (Otthon: anyuéknál, itthon, szhelyen.)

Hímzek. Adventi naptárat. Jól halad, de nem elég gyorsan. Mellette ajándékok gyártása van folyamatban. :)
Ez van nappal, mikor van elég fény!

Kenyeret sütök. Megvan az új gép. Eddig két kenyér sült ki benne, az első kissé sós lett az én ízlésemnek, a második viszont nagyon jól néz ki, ízpróba nem volt eddig.

Találkozok a többi bökögetővel. Őrültek, lelkesek, és olyan jó látni, hogy nem vagyok egyedül ebben a hóbortban :)Komáromban találkoztunk, Andiee boltjában. Meghazuttoltam magam: fonalat vettem, sálhoz, szürke-fehér melíroztottat, puhááát! :)

Thursday, 13 October 2005

Adventi naptár újra



Készülget az adventi naptáram. Remélem, idén már tudjuk használni.










És a minta, ahogy majdan kinéz? Íme:)

Kiállítás és verseny

Most kezdjük szervezni a kiállítást a suliban. Szakkörös munkákból :) Mind a tavalyi tanévben készült! Már várom, hogy milyen lesz. Remélem, aktívan részt vesznek a mostani tagok a szervezésben :D

Saturday, 8 October 2005

Lassú munka

De az biztos ;). De nem biztos, hogy tökéletes. :D

De igyekszek! Már elkezdtem az egyik ajándék mögötti részt hímezni. Egy lila csomag lesz rajta, sárga szalaggal. Ezek nem nagy munkák, de valahogy estére kipurcanok, már nincs erőm hímezni. Pedig vágyok rá! De fáradt vagyok, a szemem főleg, és a kislámpa már nem elég olyankor.

Azért nagyon igyekszek, hogy meglegyen arra, mikorra kell! Sőt, addig még sok ajándékot kell elkészítenem. Nem kötelező, ez belső kényszer :)

Cimpi, ha olvasod ezeket a sorokat, tudd: rád is meglepi vár, ami már készen van, és elragadóan édes mind :) ;)

Monday, 3 October 2005

Adventi naptár

Most már élesben megy :)

Most szabom ki épp... De még mielőtt belevágnék az anyagba, rászámolom a mintát, tizesével fércelve a szélét. Nem akarom elrontani... Jobb az elején tökölni, mint szívni a végén. Rászámolok minden oldalán még 10 cm-t. Hátha oda még kitalálnék valamit... :D

Nagyon édes lesz, az biztos!

14-es krémszínű aidára dolgozok, és a minta kb. 30*50 cm lesz.

Thursday, 22 September 2005

Szakkör

Úgy tűnik, hogy beindulunk holnaptól! :)

Monday, 19 September 2005

Titkolózások kora

Bármennyire is szeretném, nem fogom elmesélni, min dolgozok épp :)

Nemsokára jön a karácsony, ugye, és ilyenkor beindul a fantáziám! Annyi mindenkinek szerenték ajándékot készíteni, ráadásul ott a rokonság... Mikor még nem tudtam hímezni, sokkal alacsonyabb szinten kellett ajándékokban gondolkodni: ha nem volt kedvem kutatni, akkor illatszer, ha jobban ismertem, akkor kedvtelésnek megfelelő... Most meg? Bámulom a mintákat, és legtöbbször beugrik valaki, hogy mennyire örülne egy ilyen mintának, kihímezve!
Kellett nekem új hobbi :D

Már gyűlnek az ötletek, és a készen megvalósított ajándékok is. Az a gond, hogy a munka is sok időmet elrabolja, és mivel ott is teljesíteni kell, azért egyre kevesebb időm van arra, hogy hímezzek. Így írni se nagyon tudok miről. Ha meg hímzek, azt nem mesélhetem el... mert titok. Ez kissé kusza, de talán lehet érteni a lényegét.

A banner szövege a következő lett: IN OUR HOME. A drótaggató szövege: welcome. Fura lett volna, ha alulra magyarul írok. Ráadásul milyen igaz Roni megállapítása: ezek a szövegek magyarul nagyon bénák! (Üdvözöllek a konyhámban, ez itt a kiss család otthona, ott az otthonod, ahova a szíveket aggatod...) Szóval maradok az angolnál. Aki nem érti, az megérdemli, vagy megkérdezi :D
De még mindig nem varrtam össze. A multkor próbálkoztam egy kis anyaggal, szivacstöltelékkel, és nagyon béna lett :S Azóta nagyon félek, hogy elrontom a hímzésem varrás közben! Pedig jó lenne kitenni. Szóval nem tudom, mi lesz...

Thursday, 15 September 2005

Debbie Mumm banner


Egyerlőre itt tartok. Még a szöveget hímzem alulra, majd megvarrom. Azzal is megleszek valahogy :)
Bár a munka most több időt elvesz, mint nyáron, azért nem lettem teljesen hűtlen a hímzéseimhez!

Ma kitettem a plakátokat a szakkörökre. Kíváncsi vagyok, hogy mennyien fognak jelentkezni, és hány ember fog valóban járni. Remélem, lesz nyolc ember, és azt is, hogy nem lesz több 12-nél. Nem szeretnék senkit sem elutasítani.

Monday, 5 September 2005

Szeptember - a varrás hónapja




Egyébként sok ötlet van ezen a honlapon, érdemes bekukkantani :)