Monday, 30 January 2006

JJ-RR 1.


Kész vagyok az első részlettel. Már csak a runningot kell kihímezni, és a szöveget az első részletbe! :)
Ugye, milyen kis helyes?

Tuesday, 24 January 2006

Round robin

Hú, nagyon izgalmas dolgok kezdődött el! :)

Hogy mi az a RR? A válasz a linkben olvasható :) Még nekem is át kell rágnom magam rajta, mert nem vagyok eléggé képzett!

Egyébként a készülő mű itt van!

S hogy kik vesznek részt benne?
amotae
iancsa
ityamom
annaitto
gyerkőcök
judit26
KSK
morcs
szazu

Friday, 6 January 2006

Üzenet mindenkinek...

... akik szokták olvasgatni a blogomat, vagy kíváncsiak rám. Vagyok. Élek is. Csak épp szokom az agyi munkát a suliban... :)

Szóval: nem vesztem el!

Tuesday, 3 January 2006

Ajándék Katicának!



Eddig nem mutathattam meg, mert nem akartam, hogy csomagbontás előtt láthassa :) Remélem, hasznos perceket szerez neki ez a kelléktartó!
:)

Mondanom se kell, ugye? A minta: BC!

Dezsőfi Dezső

Ma megszületett :)

Íme őurasága!

A mintát teokata adta, szóval itt is köszi érte! Örök hálám üldözni fog :) Még jó darabig ;)

Natúrszínű anyag, nem tudom, mi a neve, vastagabb és puhább, mint a vászon.

A munka kb. három napig tartott, de csak azért, mert nem volt annyi időm rá, hogy csak vele foglalkozzak, de egyébként egy nap alatt elkészülhet! :)






















Monday, 2 January 2006

Tehenek a láthatáron


Hódolva tehénimádatomnak, hímeztem két fejet (nem enni szeretem őket, hanem jópofa ábrázolásban hímezgetni :)). Móni barátnőm kapott új tolltartót, monogrammal, horgolt tetővel. A régi, horgolt már biztosan tönkrement. Azt még a kollégiumban kapta tőlem.
Régi szép idők :)...

Friday, 30 December 2005

Óriások és törpék


Valahogy vonzanak az átlagostól eltérő méretű dolgok. Kötőtű, de óriási méretben! Ez volt az egyik meglepetésem Bucillától! Csodajól néz ki! Fából van esztergálva! Jó kézben tartani :)
Vagy az óriás méretű horgolótű... S hogy mindezt mire lehet használni? Óriásmintás sálra :D
Hát nem néz ki csodásan? :) Milyen jó melegek ezek! Az ember azt hinné, hogy ha lukacsos, akkor nem tartja a hőt, pedig nagyon sokat jelent, ha egy ilyen a vállamon van!

Az egészen apró kötőtű még gyerekkoromban volt a kedvencem. Babára csakis ilyennel lehetett csini cuccokat kötni (játszani már nem játszottam vele, csak megkötöttem-horgoltam őket :)).
Az apró horgolótű: mondanom se kell, csodás csipkéket lehet vele alkotni! (Azt hiszem, egyetlen horgolt terítőm sincs, mindig ajándékokká válnak, vagy már eleve annak készülnek)

Thursday, 29 December 2005

Karácsony, 2005. II.


Szóval két ajándék, ami még nem került fel :)
A tavirózsás tatyópár: Ronié, a gombás készlet: Cimpuluszé :)




Tuesday, 27 December 2005

Rita hugi


Hát igen, nemsokára jön a születésnapja. Gondoltam, meglepem egy hímzett cuccal :) Bár ő is hímez, azért biztos örülni fog ennek...
A felirat a virágok alatt: élj, tanulj, szeress!

A jelenlegi állapotot mutatom épp... Jó színes lesz, pont, mint Ritus! :)

Monday, 26 December 2005

Karácsony, 2005.

  

Meglepi Viráganyuknak :) Bár előre megbeszéltük a mintát, de azt is, hogy majd jól meg fog lepődni :D Tavaly eltünt a postán, szóval idén egy nagyobbacskát kapott. A zsinórját én sodortam. Az egész szivaccsal van megtömve, és a széle fehérrel tűzve. Nagyon otthonos kis darab lett :)


 





Meglepetés
Pollynak. Természetesen már megkapta, ezért merem feltenni :) Egy banner,
egérkével az alján. Csak hogy legyen egy hely, ahol a képeslapok is jól érzik
magukat :)




 



 





Ajándék
a húzottamnak, kriszti968-nak. A minta adott volt a kis kellékes zsákhoz:
elvégre karácsony van. A lovacska pedig a bemutatkozó oldala alapján alakult ki:
láttam ott egy lovat, gondoltam, életemben először én is hímzek egyet, egy
aranyosat. (a minta eredetije: lanarte)



 


A szalvétákról nem készültek fotók. Bár a magazinban meg lehet nézni :). Ugyanis azért vállaltam be, kizárólag az ajándékozás öröméért, Cimpinek :)

Roninak készült tavirózsás duplazsák se lett lefotózva. Majd megteszi, és elküldi nekem...

Friday, 2 December 2005

Wednesday, 30 November 2005

Alakul a csiga-naptár







Tán még azt is megérem, hogy csütörtök reggel kiteheten az adventi naptárunkat :D

Tuesday, 22 November 2005

Csiga-naptár

Lassan csiganaptárnak is elnevezhetném, amilyen sebességgel haladok...

Monday, 14 November 2005

Adventi állása


Hm, rohammunkában készítem, mégis lassan haladok :(

Sunday, 6 November 2005

Ingyenes minták

Itt van a lista, ahonnan érdemes elindulni :)

De párat külön is megemlítek:
Mosey n' Me
Better homes magazin melléklete
teás készlet konyhába
hihetetlen jó kötények és terítők

Ennyit innen. A többit mindenki csemegézze ki maga!

Franciásan könnyed

Érdemes visszatérni ide, és szemet legeltetni :)

Fonaltartó doboz

Találtam egy oldalt, ahol hihetetlenül ízléses dolgok vannak. Legalábbis az én szememnek nagyon ízletes :)

Itt van például ez a doboz, ami fonaltartónak használható. Gondolom, a franciáknál olcsóbb a dmc, mint nálunk :S Így könnyebb lehet teljes színskálát beszerezni. Míg nekünk marad az oldalakon át történő nyálcsorgatás :D

Friday, 4 November 2005

Mik történtek mostanság?

Nézzük csak!

Kötök. Pulcsit. Raglán vállal. Csíkosat. Ami elég meglepő, tekintve molett vonalaimra :) De sebaj. Nekem tetszik! Egy natúr szál az alap: hozzá vagy téglaszín, vagy drapp, ez adja a csíkosságát.
Ez van estéknént. Illetve vonaton és otthon, míg nem voltam itthon. ;) (Otthon: anyuéknál, itthon, szhelyen.)

Hímzek. Adventi naptárat. Jól halad, de nem elég gyorsan. Mellette ajándékok gyártása van folyamatban. :)
Ez van nappal, mikor van elég fény!

Kenyeret sütök. Megvan az új gép. Eddig két kenyér sült ki benne, az első kissé sós lett az én ízlésemnek, a második viszont nagyon jól néz ki, ízpróba nem volt eddig.

Találkozok a többi bökögetővel. Őrültek, lelkesek, és olyan jó látni, hogy nem vagyok egyedül ebben a hóbortban :)Komáromban találkoztunk, Andiee boltjában. Meghazuttoltam magam: fonalat vettem, sálhoz, szürke-fehér melíroztottat, puhááát! :)

Thursday, 13 October 2005

Adventi naptár újra



Készülget az adventi naptáram. Remélem, idén már tudjuk használni.










És a minta, ahogy majdan kinéz? Íme:)

Kiállítás és verseny

Most kezdjük szervezni a kiállítást a suliban. Szakkörös munkákból :) Mind a tavalyi tanévben készült! Már várom, hogy milyen lesz. Remélem, aktívan részt vesznek a mostani tagok a szervezésben :D