
Elővettem. :) Már nagyon árválkodhatott a zsákjában :)
Tegnap este vettem elő, és egy nap alatt a kis házikót tudtam megcsinálni csak, meg az almába böktem párat. (sajna tegnap nagybevásrlónap volt, így nem sok idő jutott a hímzésre)
Most így áll :)
Sunday, 19 February 2006
Dim-maci - újra
Saturday, 18 February 2006
Francia mintakendő - kész
Wednesday, 15 February 2006
Francia mintakendő
Tuesday, 14 February 2006
Valentinnapi meglepi - express

Tegnap esti beszélgetés részlete:
- Ugye, nem veszünk semmit Valentin-napra?
- Hm, de, én készülök egy meglepivel neked.
:)
Hát, nincs mese, ki kellett rukkolni valamivel, de nem lehet rajta szivecske, mert megőrjít ez a nagy valentinnapi imádat! Ok, pici még belefér, a kedves kedvéért :)
S hogy ne legyen negédes: zoknitartó zsák lett belőle! Hasznos is, kedves is :)
Hm, kíváncsi vagyok, mit fog hozzá szólni!
Sunday, 12 February 2006
Macskás kanna

Mosey'n me minta :) Ingyenes, de nincs hozzá kulcs. Ezzel is fejlesztik a kreativitásunk. Kíváncsi lennék, hogy más milyen színekben pompáztatja a teáskannáját :)
Még nem tudom mi lesz belőle. Talán konyhában bontott teásdoboz filterjeit fogom tartani. Vagy tolltartó (bár annak nem elég jó az anyag, nincs elég tartása a napvászonnak). Vagy nemtudommi :)
Friday, 10 February 2006
Ritusnak - immáron készen
Csendben vagyok ugyan, de nem tétlenül csendben. És soha nem unatkozok :)
Befejeztem Ritus ajándékát! Szivacslappal béleltem (köszi ezerszer érte bucilla!!!), kockás anyag a hátulja, sötétmályva színű. Le akartam fotózni azt is, de elfelejtettem...
A szára: bordó-lila-mályva színekből sodorva, zöld gombbal rögzítve (bár ez főleg dekoráció jellegű), natúrszínű anyagra hímezve. Nem épp egyenletes, ezért vízszintesen három, függőlegesen négy szálat kellett alapul vennem egy x-hez.
Élénk színek, pont, ahogy Ritus szereti :)
Sőt, még végig is tűztem a szélét, hogy jól álljon. Fura tűzés nélkül az alatta lévő csavarodó anyag-szivacs rétegtől. Alig bírtam kifordítani. Túl kis rést hagytam rá...
Erről jut eszembe: otthon van egy elég nagy gombkészletem. Mindenféle gombok, általában két-három darab mindegyikből, nem épp egy ruhára való mennyiség. Tetszenek :) Ilyenkor olyan jól tudom hasznosítani. De mindig otthon felejtem, anyáéknál... Itt egy befőttesüvegben várják sorsukat, az íróasztalon :)
Monday, 30 January 2006
JJ-RR 1.
Tuesday, 24 January 2006
Round robin
Friday, 6 January 2006
Üzenet mindenkinek...
... akik szokták olvasgatni a blogomat, vagy kíváncsiak rám. Vagyok. Élek is. Csak épp szokom az agyi munkát a suliban... :)
Szóval: nem vesztem el!
Tuesday, 3 January 2006
Ajándék Katicának!
Dezsőfi Dezső
Ma megszületett :)
Íme őurasága!
A mintát teokata adta, szóval itt is köszi érte! Örök hálám üldözni fog :) Még jó darabig ;)
Natúrszínű anyag, nem tudom, mi a neve, vastagabb és puhább, mint a vászon.
A munka kb. három napig tartott, de csak azért, mert nem volt annyi időm rá, hogy csak vele foglalkozzak, de egyébként egy nap alatt elkészülhet! :)
Monday, 2 January 2006
Tehenek a láthatáron
Friday, 30 December 2005
Óriások és törpék

Valahogy vonzanak az átlagostól eltérő méretű dolgok. Kötőtű, de óriási méretben! Ez volt az egyik meglepetésem Bucillától! Csodajól néz ki! Fából van esztergálva! Jó kézben tartani :)
Vagy az óriás méretű horgolótű... S hogy mindezt mire lehet használni? Óriásmintás sálra :D
Hát nem néz ki csodásan? :) Milyen jó melegek ezek! Az ember azt hinné, hogy ha lukacsos, akkor nem tartja a hőt, pedig nagyon sokat jelent, ha egy ilyen a vállamon van!
Az egészen apró kötőtű még gyerekkoromban volt a kedvencem. Babára csakis ilyennel lehetett csini cuccokat kötni (játszani már nem játszottam vele, csak megkötöttem-horgoltam őket :)).
Az apró horgolótű: mondanom se kell, csodás csipkéket lehet vele alkotni! (Azt hiszem, egyetlen horgolt terítőm sincs, mindig ajándékokká válnak, vagy már eleve annak készülnek)
Thursday, 29 December 2005
Karácsony, 2005. II.
Tuesday, 27 December 2005
Rita hugi
Monday, 26 December 2005
Karácsony, 2005.
Meglepi Viráganyuknak :) Bár előre megbeszéltük a mintát, de azt is, hogy majd jól meg fog lepődni :D Tavaly eltünt a postán, szóval idén egy nagyobbacskát kapott. A zsinórját én sodortam. Az egész szivaccsal van megtömve, és a széle fehérrel tűzve. Nagyon otthonos kis darab lett :)
Meglepetés
Pollynak. Természetesen már megkapta, ezért merem feltenni :) Egy banner,
egérkével az alján. Csak hogy legyen egy hely, ahol a képeslapok is jól érzik
magukat :)
Ajándék
a húzottamnak, kriszti968-nak. A minta adott volt a kis kellékes zsákhoz:
elvégre karácsony van. A lovacska pedig a bemutatkozó oldala alapján alakult ki:
láttam ott egy lovat, gondoltam, életemben először én is hímzek egyet, egy
aranyosat. (a minta eredetije: lanarte)
A szalvétákról nem készültek fotók. Bár a magazinban meg lehet nézni :). Ugyanis azért vállaltam be, kizárólag az ajándékozás öröméért, Cimpinek :)
Roninak készült tavirózsás duplazsák se lett lefotózva. Majd megteszi, és elküldi nekem...




















