
Balázs és Andi! Gratula nektek az új lakáshoz :) Nagyon jó érzés lehet! Mi is erősen kaparunk a dologra, remélem, mihamarabb összejön.
Szóval egy kis meglepetés nektek, mert aranyosak vagytok és szerettek minket :D Tudom, hogy nem számíttok ajándékra, ezért jó, hogy mégis kaptok :D
A delfin: tudom, hogy szeretitek. És tudjátok, hogy én giccsesnek tartom. De miattatok ezen túllépek és kihímzem életem első és utolsó (hat) delfinjét. Fogadjátok sok szeretettel!
Sunday, 23 April 2006
Delfines banner
Wednesday, 19 April 2006
Tuesday, 18 April 2006
Tavaszi banner

Kész van, már pár napja kint lóg, de még nem volt időm megmutatni :)
Az alján egy kis bojtocska lóg. Van egy zseb is rajta, ha netán szeretnék valamit még ráaggatni. Mindig lesem, hátha találok valami aranyos-katicás gombot, kitűzőt, rátenném az alsó zsebre - de sajna sehol semmi.
A bélésnek köszönhetően hátulról is egészen szalonképes!
A Welcome drótot pedig újfent Bucillának köszönhetem: ez egy készletből van. Ha jön a tél, majd visszakapja a drótját az eredeti banner :D
Monday, 17 April 2006
Tervezés húsvét idején

Ma összealkodtam az IV-s mintakendőmet :)Ez a rész tele van személyes utalással, így át kellett rajzolnom csupa olyan dologra, ami rám jellemző (nem a tervezőre).
Még mindig nincs elég sok minden benne, de nem leszek telhetetlen, úgy döntöttem :)
Sok utalás van a gyermekkoromra, bezárólag tán a kávéval :) Arra fősuli alatt szoktam rá, kényszerűségből, de végül nagyon megszerettem. Igen, talán ez jelenti a gyermekkorom végét, az az időszak.
De van nagyon sok más. Pl. a tulipán: mindig is szerettem! Vagy anya és apa, vagy a borzási ház, patakkal a kert végében, ahol gyönyörű nyarakat töltöttem... De nem hiányozhat Cirmi és Tigris sem! :)
Tuesday, 11 April 2006
Jön a nyusz
Én is készülgetek, bár nem sok mindennel. Egy banner van félig-meddig kész. Még jön pár répa a banner szélére, körbe. Nem is húsvét miatt, inkább csak a tavasz miatt szeretném kitenni. Alul lesz egy felhajtható zseb, amiben majd a posta kap helyet. :)
Saturday, 25 March 2006
Fonaltartó doboz
Elkészült :) És már nálam is van :) Kalandos útja volt szegénynek!
2005. nov. 5-én írtam róla! Akkor találtam egy képet, amin egy fonaltartó doboz volt! Bár az enyém nagyobb lett, mert lényegesen több fonalat kell tárolnom, de alapjában véve ez volt az ötletadó!
A dobozba elfér a venus és a dmc színskálám :) A venust főleg arra használom, hogy ha át kell váltani valami nehezebb, komolyabb képet a diákjaimnak, akkor abból oldom meg. Tudom, hogy óriási segítség nekik, mert diákként nekem se volt különösebben sok elkölthető pénzem.
A dobozom (kiskomódnak is elmegy :)) tetejére tettem a dmc táskám, hogy legyen valami mérce a méretét illetően. Egyébként 59*41 cm az alapterülete, a magassága pedig 30 cm. Tömege pedig, húú, el se merem mesélni: 14 kg :)
A szállítás épp ezért kicsit macerás volt. Megoldottam Szilának, hogy felkerüljön az övé Pestre, ő pedig azt, hogy az enyém lekerüljön hozzánk :)
A legalsó fiókban nincsenek fakkok.
Az embernek mindig vannak tartalék fonalai, amit még nem tekert fel, de tudja, hogy előbb utóbb sor kerül rá.
Hát most lesz helye annak is! Sőt, ha lesz hely, akkor a leendő készleteket is itt fogom tartani. Tervek már vannak ;)
Van három fiók, összesen 99 fakkal (bennük 10-10 fonal fér el kényelmesen). Elkezdtem belepakolni a már sorrendbe helyezett, feltekert fonalaimat. De most azt hiszem, félre kell tennem a tekergetést, mert vannak sürgősen befejezendő munkáim... ;)
Monday, 20 March 2006
IV. mintakendő
Azaz a francia. :) Kész. Végre. Ez a rész már nem szivat többet! A végén már nagyon morci voltam, mert folyton tévedtem. És ez azt jelenti, hogy kb. két szál 60 cm-eres zöldem oda, darabokban! Ejnye...
Azért szép, ugye? :)
Egy gond van: nem tudok csatolni...
Linkelek egyet. Valameddig élni fog ez a link, aztán majd később megmutatom!
Sunday, 19 March 2006
Dolgozgatok
Cimpi: nővöget a hortenzia, nézz rá, ha van időd!
Szazu: szépen haladok a mintakendővel, de néha nagyon megszivat. Volt benne két rész, aminek úgy háromszor futottam neki, mert mindig elszámoltam valahol, és nem jött ki.
Zabálja a fonalat ez az anyag! Szerintem ez nagyobb 14-nél... :) Kb. a teljes fonal felénél járok a zölddel!
Bucilla, remélem, néha olvasol e-mail-eket, mert küldtem neked valami szépet, varrnivalót :)
Thursday, 16 March 2006
Sárga rózsák

Anyukámnak :)
Azért vagyok ilyen bátor, és megmutatom itt is, mert ő nem szokott netezni. Így nem tudja megnézni, hogy mit kap tőlem, április 21-én :)
Az ő születésnapi ajándékát már tudom. Félt, hogy nem fog tetszeni, ezért inkább előre elárulta, és megkérdezte a véleményem... (Már évek óta ígéri, hogy köt nekem egy barna poncsót, csak úgy, mert tudja, hogy szeretnék egyet) Már jó ideje dolgozik a fekete, horgolt vállkendőn, de csak most árulta el, hogy az enyém lesz :)
Sunday, 12 March 2006
JJ-RR2.
Saturday, 11 March 2006
Következő terv
Sunday, 19 February 2006
Dim-maci - újra
Saturday, 18 February 2006
Francia mintakendő - kész
Wednesday, 15 February 2006
Francia mintakendő
Tuesday, 14 February 2006
Valentinnapi meglepi - express

Tegnap esti beszélgetés részlete:
- Ugye, nem veszünk semmit Valentin-napra?
- Hm, de, én készülök egy meglepivel neked.
:)
Hát, nincs mese, ki kellett rukkolni valamivel, de nem lehet rajta szivecske, mert megőrjít ez a nagy valentinnapi imádat! Ok, pici még belefér, a kedves kedvéért :)
S hogy ne legyen negédes: zoknitartó zsák lett belőle! Hasznos is, kedves is :)
Hm, kíváncsi vagyok, mit fog hozzá szólni!
Sunday, 12 February 2006
Macskás kanna

Mosey'n me minta :) Ingyenes, de nincs hozzá kulcs. Ezzel is fejlesztik a kreativitásunk. Kíváncsi lennék, hogy más milyen színekben pompáztatja a teáskannáját :)
Még nem tudom mi lesz belőle. Talán konyhában bontott teásdoboz filterjeit fogom tartani. Vagy tolltartó (bár annak nem elég jó az anyag, nincs elég tartása a napvászonnak). Vagy nemtudommi :)
Friday, 10 February 2006
Ritusnak - immáron készen
Csendben vagyok ugyan, de nem tétlenül csendben. És soha nem unatkozok :)
Befejeztem Ritus ajándékát! Szivacslappal béleltem (köszi ezerszer érte bucilla!!!), kockás anyag a hátulja, sötétmályva színű. Le akartam fotózni azt is, de elfelejtettem...
A szára: bordó-lila-mályva színekből sodorva, zöld gombbal rögzítve (bár ez főleg dekoráció jellegű), natúrszínű anyagra hímezve. Nem épp egyenletes, ezért vízszintesen három, függőlegesen négy szálat kellett alapul vennem egy x-hez.
Élénk színek, pont, ahogy Ritus szereti :)
Sőt, még végig is tűztem a szélét, hogy jól álljon. Fura tűzés nélkül az alatta lévő csavarodó anyag-szivacs rétegtől. Alig bírtam kifordítani. Túl kis rést hagytam rá...
Erről jut eszembe: otthon van egy elég nagy gombkészletem. Mindenféle gombok, általában két-három darab mindegyikből, nem épp egy ruhára való mennyiség. Tetszenek :) Ilyenkor olyan jól tudom hasznosítani. De mindig otthon felejtem, anyáéknál... Itt egy befőttesüvegben várják sorsukat, az íróasztalon :)
Monday, 30 January 2006
JJ-RR 1.
Tuesday, 24 January 2006
Round robin
Friday, 6 January 2006
Üzenet mindenkinek...
... akik szokták olvasgatni a blogomat, vagy kíváncsiak rám. Vagyok. Élek is. Csak épp szokom az agyi munkát a suliban... :)
Szóval: nem vesztem el!






