
Íme, kész is van.
Bár most kapkodás van :( Esküvő, meg Malaczi betegsége... Remélem, hogy túléli szegénykém a hetet!
Wednesday, 28 June 2006
JJ-RR - június
Friday, 16 June 2006
Gyűrűtartó

Hát ez lesz a nagy napig a gyűrűink vigyázója. Már ott van az éjjeliszekrényen. Még akkor is, ha ráérek elővenni...
Egy Lizzie*Kate mintát választottam hozzá, a fedelére került.
A belső felére pedig egy már meglévő abc-t használtam fel. Aranyos és kicsit macerás :) Az egészet kézzel állítottam össze, és tűztem is, vatelinnel béleltem: így az egész puha és jó kézbe fogni :)
DMC-vel hímezve, amit eredetileg adott meg a minta. Anyától kapott hímzővászonra...
Mert a élet rövid, hogy ne dmc-vel hímezzek...
Monday, 5 June 2006
Sunday, 4 June 2006
RR-JJ - május

Májusban a JJ-RR projekten belül Ninának hímeztem. Sokkal hamarabb kész voltam, mint az iv-vel. Ami fura, mert több szín van benne, több váltás. vagy talán épp azért!
Jópofa kis könyvecske volt mellette! Írtam bele pár szót :)
Aztán van egy cilámen színű cipzáros szütyőke is, amibe az egész bele volt csomagolva! CSC-s, gondolom, a magazinhoz adták ajándékba!
Ha új lakásba költözünk, és a mi címünk lesz az állandó lakcím, megrendelem magamnak! Inkább lemondanék minden vacak itteni magazinról, csak azt megkaphassam :) Árban lehet, hogy ott lennék :S :(
Nah, meg a Susanna!
Már látom: zsíros állás kell, hogy kiszolgáljam ígényeimet :) Hm, ahhoz képest, hogy nem is olyan rég még tűt se akartam látni, nemhogy hímezni, most meg... mohóbb vagyok, mint a legmothosabb hímző!
IV-RR - május
Tuesday, 16 May 2006
Csíkos pulcsi

Végre befejeztem. Már csak úgy 10 perc munkára volt szükség, és kész is van :) Tetszik, jól érzem magam benne!
A végéhez sajnos meg kellett bontanom a kötött táskám, mert nem volt elég a bontott fonal. Boltban pedig teljesen esélytelen ezer éves anyagot találni!
Nem tudom, miért nem kezdtem hozzá hamarabb - a befejezéshez :D
Monday, 15 May 2006
Saturday, 13 May 2006
Zokniszsák és kötés

A kettőnek nem sok köze van egymáshoz, hacsak az nem, hogy mindkettőt én készítem :)
A zsák kész, csak mosni és vasalni kell! De a fotókat megmutatom :D
Jó nagy lett :D Szerntem belefér az összes zokni.
Kellene varrni egy minizsákot is, abba pedig a harisnyák mennek bele :D
De most inkább nem töltöm ezzel az időmet... Vár a BAZSA!
---
A kötés: halad. Sál lesz, vállra. Izgulok, hogy mosás után összeugrik-e a széle :(
Kaptam egy nagyon jó leírást Szazutól! Kötött vállkendő, remélem, felfogom, hogyan kell csinálni :)
Nagyon beindultam a vállkendőkre, pedig most nyár jön :)
Friday, 12 May 2006
Bazsa aktuális állása
Monday, 8 May 2006
RR-ek áprilisra
Nah, most jutottam el odáig, hogy fotókat gyártsak!
Az első: Morcs mintakendője. Iszonyat lassan haladtam, ahhoz képest, hogy kényelmes volt az anyagra hímezni. Talán a színei miatt - nem kellemes emlékeket juttatnak eszembe.
A második kép Safié! Ez kis aranyos volt, millió hossznyi tűzőöltéssel :D De tetszett ez a rész, szép nárciszok vannak itt! És épp mostanság virágzott :D :D
Egyébként alig haladok másmilyen kézimunkákkal! A kötött sál azért halad, csak lassan! Majd mutatok fotót valahogy, csak egy gond van: nagyon összeugrik. Merem remélni, hogy mosás utána, ha kifeszítve szárítom, sokkal jobb lesz az eredmény!
Monday, 1 May 2006
Úton
Haladok. Mindennel. Egyszerre. Így semmivel se elég gyorsan.
És most is alkotni kellene, helyette írogatok :D
Valamikor rég kötöttem csipkét, de már elfelejtettem, hogyan kell. De most újra elővettem a régi emlékeket: láttam pár amerikai honlapon vállkendőt, csipkét, finomat, szépet, gyönyörűt...
Hát próbálkozok. Van két motring ajándékfonalam, Vuka küldte, még nagyon rég! Próbálkozok egy egyszerűbb mintával. És tetszik, és helyes, és nagyon jó lesz! Meglátjuk, mennyire lesz elég (hosszra). Rombuszok, minden mennyiségben! A következő már jobban csipkézett lesz, de most egyelőre ez is elég lesz.!
Lassan kivirágzik a bazsarózsám! Már nagy bumszlik vannak, és a bordó szín is látszik, de még nem bújtak ki a szirmok, bent nyomorognak, pedig kint tágasabb és szebb a világ :) Ígérem, nem vágom le egyetlen szálát sem!
Nah és: a vásznon is jól mutat ;) Marjolein Bastin tud valamit!
Közben anyának is készítettem egy kis meglepetést! Kulcstartó, virágokkal :)
Az RR-ek is haladnak. Csak lassan :( Szégyen gyalázat, tudom. De most annyi minden lefoglal. Nah, vissza az RR-ekhez!
Sunday, 23 April 2006
Delfines banner

Balázs és Andi! Gratula nektek az új lakáshoz :) Nagyon jó érzés lehet! Mi is erősen kaparunk a dologra, remélem, mihamarabb összejön.
Szóval egy kis meglepetés nektek, mert aranyosak vagytok és szerettek minket :D Tudom, hogy nem számíttok ajándékra, ezért jó, hogy mégis kaptok :D
A delfin: tudom, hogy szeretitek. És tudjátok, hogy én giccsesnek tartom. De miattatok ezen túllépek és kihímzem életem első és utolsó (hat) delfinjét. Fogadjátok sok szeretettel!
Wednesday, 19 April 2006
Tuesday, 18 April 2006
Tavaszi banner

Kész van, már pár napja kint lóg, de még nem volt időm megmutatni :)
Az alján egy kis bojtocska lóg. Van egy zseb is rajta, ha netán szeretnék valamit még ráaggatni. Mindig lesem, hátha találok valami aranyos-katicás gombot, kitűzőt, rátenném az alsó zsebre - de sajna sehol semmi.
A bélésnek köszönhetően hátulról is egészen szalonképes!
A Welcome drótot pedig újfent Bucillának köszönhetem: ez egy készletből van. Ha jön a tél, majd visszakapja a drótját az eredeti banner :D
Monday, 17 April 2006
Tervezés húsvét idején

Ma összealkodtam az IV-s mintakendőmet :)Ez a rész tele van személyes utalással, így át kellett rajzolnom csupa olyan dologra, ami rám jellemző (nem a tervezőre).
Még mindig nincs elég sok minden benne, de nem leszek telhetetlen, úgy döntöttem :)
Sok utalás van a gyermekkoromra, bezárólag tán a kávéval :) Arra fősuli alatt szoktam rá, kényszerűségből, de végül nagyon megszerettem. Igen, talán ez jelenti a gyermekkorom végét, az az időszak.
De van nagyon sok más. Pl. a tulipán: mindig is szerettem! Vagy anya és apa, vagy a borzási ház, patakkal a kert végében, ahol gyönyörű nyarakat töltöttem... De nem hiányozhat Cirmi és Tigris sem! :)
Tuesday, 11 April 2006
Jön a nyusz
Én is készülgetek, bár nem sok mindennel. Egy banner van félig-meddig kész. Még jön pár répa a banner szélére, körbe. Nem is húsvét miatt, inkább csak a tavasz miatt szeretném kitenni. Alul lesz egy felhajtható zseb, amiben majd a posta kap helyet. :)
Saturday, 25 March 2006
Fonaltartó doboz
Elkészült :) És már nálam is van :) Kalandos útja volt szegénynek!
2005. nov. 5-én írtam róla! Akkor találtam egy képet, amin egy fonaltartó doboz volt! Bár az enyém nagyobb lett, mert lényegesen több fonalat kell tárolnom, de alapjában véve ez volt az ötletadó!
A dobozba elfér a venus és a dmc színskálám :) A venust főleg arra használom, hogy ha át kell váltani valami nehezebb, komolyabb képet a diákjaimnak, akkor abból oldom meg. Tudom, hogy óriási segítség nekik, mert diákként nekem se volt különösebben sok elkölthető pénzem.
A dobozom (kiskomódnak is elmegy :)) tetejére tettem a dmc táskám, hogy legyen valami mérce a méretét illetően. Egyébként 59*41 cm az alapterülete, a magassága pedig 30 cm. Tömege pedig, húú, el se merem mesélni: 14 kg :)
A szállítás épp ezért kicsit macerás volt. Megoldottam Szilának, hogy felkerüljön az övé Pestre, ő pedig azt, hogy az enyém lekerüljön hozzánk :)
A legalsó fiókban nincsenek fakkok.
Az embernek mindig vannak tartalék fonalai, amit még nem tekert fel, de tudja, hogy előbb utóbb sor kerül rá.
Hát most lesz helye annak is! Sőt, ha lesz hely, akkor a leendő készleteket is itt fogom tartani. Tervek már vannak ;)
Van három fiók, összesen 99 fakkal (bennük 10-10 fonal fér el kényelmesen). Elkezdtem belepakolni a már sorrendbe helyezett, feltekert fonalaimat. De most azt hiszem, félre kell tennem a tekergetést, mert vannak sürgősen befejezendő munkáim... ;)
Monday, 20 March 2006
IV. mintakendő
Azaz a francia. :) Kész. Végre. Ez a rész már nem szivat többet! A végén már nagyon morci voltam, mert folyton tévedtem. És ez azt jelenti, hogy kb. két szál 60 cm-eres zöldem oda, darabokban! Ejnye...
Azért szép, ugye? :)
Egy gond van: nem tudok csatolni...
Linkelek egyet. Valameddig élni fog ez a link, aztán majd később megmutatom!




