Monday, 31 July 2006

RR - július

Itt van hát a JJ-RR. Egy - kettőre megvolt, és élvezetes volt hímezni :)

Yola kendője volt nálam ebben a hónapban (nah jó, csak egy kis töredékében, mert Amy haladékot kért családi okok miatt). Egy napig csak a tűzést csináltam rajta. Jó sok volt. De megérte, mert nagyon édes kis darab lett!
És olyan különös: ugyanazt a három zöldet használjuk minden hónaphoz, mégis: minden hónapban más-más hatást vált ki!

A franciásból Gyerkőcök kendője volt nálam. Nem tudom, milyen vászonra hímeztem, és sajna ő sem emlékszik rá :D Sajna a végeredmény nem teljesen tökéletes: nem volt egyenletes a szövése! A mintát itt-ott átrajzoltam, becsempésztem az ő életét is.
Pl. azt, hogy a kedvenc száma a 21, aztán azt, hogy járt külföldön (kétszer is - ez a kisautó a kendőn), meg hogy gyerekkorában szerette nagyon a gyümölcsöt (gyümölcskosár). Remélem, tetszeni fog neki!


Egyébként ajándékot hímeztem egy kismamának, meg a hugimat pátyolgatom, mert nálunk van egy hétig. Folyton hímzünk - sokkal gyorsabban haladok így, mert nem figyelek annyira a számítógépre, csak a tűre és a számra :D (az is jár, főleg nekem)
Ritus hímzett egy ems cicát, amit szinte azonnal ráragasztottunk egy műanyag dobozra (azaz "aktuális hímzéseket tartó dobozra"), ami előző életében kis tejesitaltartó doboz volt. Most egy Simple Heritage mintát hímez. Egész jól áll! Még ma befejezi a kutyát, jöhet a keret. És szinte két nap alatt megvan neki ez is!

Most megyek, tekergetem kicsit a dmc fonalaimat... :)

Thursday, 13 July 2006

Cimpulusznak


Akkor most már megmutathatom, mit készítettem neki születésnapjára!

Előszöris: adott egy kelléktartó! Van hely benne sok mindennek! Remélem, ő is elég praktikusnak találja! A levendula az elejére: nagyon tetszett, naná, hogy a francia magazinból szedtem, amit még anno tőle kaptam.
Vatelinnel béleltem, és körbetűztem, hogy jobb legyen a tartása (ezt Bucillától tanultam :)).
Van benne egy kinevezett ollótartó, de ha gondolja, majd tűket fog benne tartani, amit épp használ. A párna nyitott állapotban használható csak. Én az ollót alulra tenném (meglátásom szerint), a gumis tartórekeszek egyikébe!

Másodszor: horgoltam egy kerek terítőcskét. Fehéret. Remélem, ez is tetszik neki!
Szerettem horgolni. :)
Harmadszor: kapott pár kedvenc teát. Ami épp nagyon kedvenc nálam. Tiszta gyömölcstea, semmi tein. (Ez ugye nem hátrány? :)) És mellé egy csomag decora. Csak hogy tudja, milyen vacak vele hímezni :D Persze, nem mindig azért hímzünk, mert annyira kellemes az anyaggal dolgozni, hanem a végeredmény miatt!

S íme, érkezés után a csomag!

Azt írta, hogy megleptem, és hogy kedves tőlem, de azt még mindig nem tudom: tetszett neki egyáltalán?

U.i.: negyedszer is van: elfelejtettem kártyát tenni bele. Azaz egy-kettőre lezártam a borítékot, és akkor vettem észre... :(

Monday, 10 July 2006

MP: kész


Már jó ideje készítem. Akkor kezdtem el, mikor elkezdtem a blogot írni :)

Végre kész! Hogy tetszik? :)

Sunday, 9 July 2006

Q-snap

Kipróbáltam. Először nem tartott, hiába feszegettem. Aztán az alapkeretet körbetekertem egy textilcsíkkal. Most már nagyon jó, nagyon tetszik! :) Öröm vele hímezni! És könnyű! Nem töri az anyagot!

Bár, mikor az ember ránéz először: mi ez a vacakság? Leesett pár darab a vízvezetékből?

De tényleg nagyon jó! Csak ajánlani tudom!

Most épp Ervin ajándékán dolgozok. Tetszett neki az mp képem, amit még rég kezdtem el... Már csak 5 sor (ugyanolyan anchor 939-es színű) kell a tetején. Hát elővettem. Annyira unalmas volt napokon keresztül ugyanolyan színnel hímezni, hogy letettem. Ideje befejezni.

A kötött sálam kész. Most öblítőben ázik picit, aztán kiveszítve szárítom. Kíváncsi vagyok, hogy megtartja-e a méretét, ha feszítés után leveszem...

Egyébként az elmúlt napokban olyasmivel foglalkoztam, amit nem mutathatok meg, mert mind ajándék.

Saturday, 8 July 2006

Katica csomagja


Ma a városban csatangoltam, mikor jött az sms: a párom mesélte, hogy óriáspakkom jött amerikából!
Szedtem a lábam hazafele... És akkor ott várt az a minta, amit már nagyon rég kinéztem magunknak: házasságkötésünk alkalmából! Sőt, anyag és fonal is volt hozzá! Meg keret, amivel hímezhetek (az a bizonyos q snap, amivel már régóta szemezek...). Már csak olló és tű hiányzik a teljes készlethez :D :D

Csodás ajándék! Nagyon szeretem ezeket a mintákat!
Katica! Nagyon eltaláltad! Nagyon!

Wednesday, 5 July 2006

Bucilla párnája




Köszönjük szépen :) Nagyon édes párna, most épp a legédesebbnek találom :) Tudtad, hogy bordó az ülőgarnitúrűnk a nappaliban? Mintha oda találtad volna ki!
És olyan jó nézegetni... :)

És főleg azt köszönöm, hogy a család és lakásfelújítás mellett erre is volt időd. Puszi érte!

Tuesday, 4 July 2006

Mostanság

Hímzek. Megint nem magamnak :)

Esküvő előtt még befejeztem Judit RR-jét. Nem volt túl jó hímezni rá. De nem volt sok választásom. Hagyományos kongré volt az anyag, nulla tartással :( Három szállal hímeztem a mintát, amire később jöttem rá (a csatolt levélben nem volt erre utaló gondolat). Szóval kibontottam jó darabkát és újrahímeztem három szállal. Szegény Szazu két szállal hímezte meg, kicsit látszik a szálak vékonysága. Majd Judit eldönti, hogy kibontja-e.
A színei szépek.

Aztán elkezdtem egy meglepetéshímzést Cimpulusznak. Nemsokára lesz a születésnapja, és tavaly otromba módon kihagytam eme jeles alkalmat. Nem szándékosan. Megkaptam tőle a magamét, jó erős lelkiismeretfurdalásom volt. Ezért karácsonyra jól bevállaltam egy minimintás gombás szalvétaszettet. Nehéz volt a sok színváltás miatt, de legalább ledolgoztam a lelkiismeretfurdalásom.

Belekezdtem egy lan mintába apának is. Nemsokára születésnapja lészen... Panamára hímzek, megkívántam Cimpitől

Esküvő megvolt :) Szép volt és meghitt. Mindenkit alaposan jólakattunk, addig nem mehetett senki sehova :)

Katica sokat gondolt rám, hímzett valami meglepetést, de a postán elveszett. Ez nekem is nagyon-nagyon rosszul esett :( Aztán itthon várt esküvő után egy nagy csokor vörös rózsa! Csodás! Kártyával. Tőle. Majdnem leültem. Itt hümmögtem fél órán át :) Annyira nagy és kedves meglepetés volt :) Másnap pedig dísztávírat. El vagyunk kényeztetve. Teljesen!
És tudom, hogy Bucilla is huncutkodik nekem valami szépet :) Várom már nagyon!
Hugim is készül egy párnával (már születésnapom előtt elkezdte, arra akarta odaadni, de még mindig nem ért a végére - ez olyan, mint Katie76 ajándéka, ami már 2005 áprilisára készült :)).
Vártam a postást, hogy majd hoz nekem barátaimtól hímzett ajándékot, mint ahogy én is hímeztem sok mindenkinek. Ez elmaradt. De túlélem :)

Úgy gyűjtögetem az esküvői emlékeket, mint valami kis egérke, aki télére spájzol... Most egy cipősdobozban rejtőznek, de akarok neki egy nagy dobozt venni, amit majd textillel borítok (és hímzéssel). Egyelőre üdvözlőlapok vannak benne, meg szárított virágok, meg jegyzetek, meg gyűrűtartó párnácska... :)

Irány vissza hímezni. Sok a tennivaló, kevés az idő!

Wednesday, 28 June 2006

JJ-RR - június


Íme, kész is van.

Bár most kapkodás van :( Esküvő, meg Malaczi betegsége... Remélem, hogy túléli szegénykém a hetet!

Friday, 16 June 2006

Bazsa



Már jó ideje nem jutottam hozzá, mert vagy Pollynak hímeztem, vagy RR-eket, vagy az iskola foglalt le. De íme, itt tartok most... Az előző állást is érdemes megnézni, milyen szépen alakul a kép :)

Gyűrűtartó


Hát ez lesz a nagy napig a gyűrűink vigyázója. Már ott van az éjjeliszekrényen. Még akkor is, ha ráérek elővenni...
Egy Lizzie*Kate mintát választottam hozzá, a fedelére került.

A belső felére pedig egy már meglévő abc-t használtam fel. Aranyos és kicsit macerás :) Az egészet kézzel állítottam össze, és tűztem is, vatelinnel béleltem: így az egész puha és jó kézbe fogni :)
DMC-vel hímezve, amit eredetileg adott meg a minta. Anyától kapott hímzővászonra...
Mert a élet rövid, hogy ne dmc-vel hímezzek...

Sunday, 4 June 2006

RR-JJ - május


Májusban a JJ-RR projekten belül Ninának hímeztem. Sokkal hamarabb kész voltam, mint az iv-vel. Ami fura, mert több szín van benne, több váltás. vagy talán épp azért!
Jópofa kis könyvecske volt mellette! Írtam bele pár szót :)

Aztán van egy cilámen színű cipzáros szütyőke is, amibe az egész bele volt csomagolva! CSC-s, gondolom, a magazinhoz adták ajándékba!


Ha új lakásba költözünk, és a mi címünk lesz az állandó lakcím, megrendelem magamnak! Inkább lemondanék minden vacak itteni magazinról, csak azt megkaphassam :) Árban lehet, hogy ott lennék :S :(

Nah, meg a Susanna!

Már látom: zsíros állás kell, hogy kiszolgáljam ígényeimet :) Hm, ahhoz képest, hogy nem is olyan rég még tűt se akartam látni, nemhogy hímezni, most meg... mohóbb vagyok, mint a legmothosabb hímző!

IV-RR - május


Nah, akkor most, hogy van egy kis időm, mutogatok :)Ez itt KSK mintakendője. Az eredeti színekkel hímeztem neki, apró anyagra. Jó volt csinálni :)

Tuesday, 16 May 2006

Csíkos pulcsi


Végre befejeztem. Már csak úgy 10 perc munkára volt szükség, és kész is van :) Tetszik, jól érzem magam benne!
A végéhez sajnos meg kellett bontanom a kötött táskám, mert nem volt elég a bontott fonal. Boltban pedig teljesen esélytelen ezer éves anyagot találni!

Nem tudom, miért nem kezdtem hozzá hamarabb - a befejezéshez :D

Monday, 15 May 2006

Bazsaállás :)


No comment. No comment?

Saturday, 13 May 2006

Zokniszsák és kötés


A kettőnek nem sok köze van egymáshoz, hacsak az nem, hogy mindkettőt én készítem :)

A zsák kész, csak mosni és vasalni kell! De a fotókat megmutatom :D



Jó nagy lett :D Szerntem belefér az összes zokni.
Kellene varrni egy minizsákot is, abba pedig a harisnyák mennek bele :D


De most inkább nem töltöm ezzel az időmet... Vár a BAZSA!


---


A kötés: halad. Sál lesz, vállra. Izgulok, hogy mosás után összeugrik-e a széle :(
Kaptam egy nagyon jó leírást Szazutól! Kötött vállkendő, remélem, felfogom, hogyan kell csinálni :)
Nagyon beindultam a vállkendőkre, pedig most nyár jön :)

Friday, 12 May 2006

Bazsa aktuális állása


Íme még egy bimbó a bazsából :)
Haladok, haladok, csak lassan :)

Akit esetleg érdekel az ezelőtti állás, az lapozzon április 30-hoz, vagy nézze meg itt! :)

Monday, 8 May 2006

RR-ek áprilisra

Nah, most jutottam el odáig, hogy fotókat gyártsak!
Az első: Morcs mintakendője. Iszonyat lassan haladtam, ahhoz képest, hogy kényelmes volt az anyagra hímezni. Talán a színei miatt - nem kellemes emlékeket juttatnak eszembe.


A második kép Safié! Ez kis aranyos volt, millió hossznyi tűzőöltéssel :D De tetszett ez a rész, szép nárciszok vannak itt! És épp mostanság virágzott :D :D
Egyébként alig haladok másmilyen kézimunkákkal! A kötött sál azért halad, csak lassan! Majd mutatok fotót valahogy, csak egy gond van: nagyon összeugrik. Merem remélni, hogy mosás utána, ha kifeszítve szárítom, sokkal jobb lesz az eredmény!

Monday, 1 May 2006

Úton

Haladok. Mindennel. Egyszerre. Így semmivel se elég gyorsan.
És most is alkotni kellene, helyette írogatok :D

Valamikor rég kötöttem csipkét, de már elfelejtettem, hogyan kell. De most újra elővettem a régi emlékeket: láttam pár amerikai honlapon vállkendőt, csipkét, finomat, szépet, gyönyörűt...
Hát próbálkozok. Van két motring ajándékfonalam, Vuka küldte, még nagyon rég! Próbálkozok egy egyszerűbb mintával. És tetszik, és helyes, és nagyon jó lesz! Meglátjuk, mennyire lesz elég (hosszra). Rombuszok, minden mennyiségben! A következő már jobban csipkézett lesz, de most egyelőre ez is elég lesz.!

Lassan kivirágzik a bazsarózsám! Már nagy bumszlik vannak, és a bordó szín is látszik, de még nem bújtak ki a szirmok, bent nyomorognak, pedig kint tágasabb és szebb a világ :) Ígérem, nem vágom le egyetlen szálát sem!
Nah és: a vásznon is jól mutat ;) Marjolein Bastin tud valamit!

Közben anyának is készítettem egy kis meglepetést! Kulcstartó, virágokkal :)

Az RR-ek is haladnak. Csak lassan :( Szégyen gyalázat, tudom. De most annyi minden lefoglal. Nah, vissza az RR-ekhez!