Thursday, 31 August 2006

Bent Creek - Snapperville: Homestead


Kész :)
Kicsit apróka lett, mellette egy átlaghímzőtű van. Panamára készült, egy szállal, minden lukba öltve... Aranyos lett, és élőben szebbek a színei!
A kis gülüszemü cicát külön is megmutatom.
Már "csak" varrni kell egy borítót és ráaplikálni a hímzést...

Monday, 28 August 2006

Alma tartalmú sütik

Most én kérdeznék... Sütireceptekre lenne szükségem, amiben a nyári almáinkat felhasználhatnám. Levelestészta kilőve... A kelt az nagyon menő nálunk :)

Augusztusi RR idők


Ezennel vége :) Kész mind a kettő :)
Az egyikkel azért haladtam, mert az anyag valahogy vonzotta a tűt, nem bírtam abbahagyni :D Szukkulens kendője volt most nálam, és én hímeztem bele ezeket a szép kis virágokat. Azóta se tudom, hogy miket. Talán kardvirág... :D

Ezzel a kendővel még lesz pár forduló, mire készen leszünk. De itt nem láttam, hogy lenne elmaradás...

Ez pedig Annaitto kendője. Ennek nagyon különleges vászna volt, lenvászon. Nehéz rá szépen hímezni, legalábbis nekem, de nagy élmény volt! A színei nagyon jók, élvezet volt ez is! Főleg, hogy a gazdáját ismerem és kedvelem nagyon. (Ok, épp úton vagyok ahhoz, hogy megismerjem)

És most! Végre nekilátok a határidőnaplóborítómnak :D
A DMC-ket már reggel kiválogattam, mikor még nem voltunk itt 9-en...

Thursday, 24 August 2006

Fonaldarabkatartó

Találtam egy minikukát, ami elegáns is :)

Jah, nem haladtam semmire a hímzéssel, ma suli volt, aztán egész délután a mintákat rendezgettem, amit msn-en keresztül kaptam... Most meg már este van. Hová lesz így a világ? Ejj...

Wednesday, 23 August 2006

Nyugi van...

Nem kapokodok, nem rohanok.

Ma mégis sikerült vennem egy határidőnaplót. Ugye, az enyém aug. végén lejár, és az újat kellene már használjam, de nem akartak olyan méretet hozni, ami nekem is tetszene. Volt egy jó nagy, ami az A5nél nagyobb, de nem tetszett. Meg nem is volt szabványméret. A tavalyi meg az azelőtti tetszett, pont akkora volt, mint a kisméretű füzet - így összefogtam a jegyzetfüzettel, ha mentem valahova.
Szóval vettem. Olyan notesszerű, hosszúkás alakja van. Persze, beindult a fantáziám, hogy mit tegyek rá. Megvan az igazi. Bent Creek - Homestead (Snapperville sorozat). Aranyos cicó, házikó, fa. Mi kellhet több egy határidőnaplóra?
De mégsem kezdhetem el, mert már belekezdtem az iv-RR-be. Azt be kellene fejezni előtte.

Vagy mégsem?

De...

Jah, a JJ-RR kész :)

Tuesday, 22 August 2006

Ez+az

Haladnak az RR-ek. Most kezdem a franciát :)
A JJ-RR (Szukkulensé) kész, már csak a nevem kell rá. Nagyon jó volt hímezni, csak úgy siklik benne a tű :) 28-as hímzővászon volt, kicsit pöszmörcés (valami kis izék állnak ki belőle itt-ott), de nem zavaró!
Nekem is van ilyen anyagom, de az kicsit nagyobb léptékű (10 szem 2 cm, míg a szukkulensé 1,8 cm). Arra majd jól kihímzem a jelenlegi nagy szerelmem :) El tudom képzelni a hálóba ezt, szintén párnának. Színeiben is pont menne leendő hálónkhoz :D

Láttam ma az nlc-n egy képet, Lizzie Kate összes évszakosa, egy képnek kihímezve! Nagyon jól néz ki ez is!

Monday, 21 August 2006

Papírzsebkendőknek


Egy kis egyszerűen összedobható tartót találtam...

Azért jó, mert egy kis hímzéssel egész ötletes dolgot lehet készíteni, amit tán még hasznos is :D

(jahh, a leírást ne nézzétek hozzá, mert valami embertelen nyelven van...)

Friday, 18 August 2006

Anyag festése - eredmény

Akkor itt az eredménye az első festésnek :) A bal oldalin csak a barna van rajta, a jobb oldalin felül már sárgával is megfestettem...
Hogy tetszik?

Ez csak próbanyuszi ;) De el tudnék képzelni rá egy Bent Creeket, vagy egy kis lökés után: vaskaput, kertbejáratként...

Thursday, 17 August 2006

Anyag festése

Ma vettem akrilfestéket, sárgás és barnát. Ki akarom próbálni azt, amit valamikor rég Edelweiss mesélt. Nagyon erős higításban be kell pacsmagolni a nedves anyagot...
Megkérdeztem, hogy utána kell-e fixálni, és ha megvan a válasz, ki is próbálom :)

Majd mutatom az eredményét!

Egyébként próbálkozott már valaki ezzel a festékkel?

-----------

Írt Edelweiss... :) Kérdeztem, hogy hogyan kell fixálni a festést... Íme:
Semmivel. Az akrilfesték vízállóvá szárad. Viszont ha rám hallgatsz, akkor úgy csinálod, hogy belemártod az anyagot vízbe, és úgy csurgósan teríted rá valami vízhatlan felületre, amiért nem kár, mert amíg meg nem szárad, addig ne vedd le róla, mert mindent összefog. Arról nem is beszélve, hogy ere a nagyon vizes felületre sokkal könnyebb szépen felvinni a festéket. Én legutóbb nyeles szivacsecsettel csináltam a lan elefántom hátterét.

Tuesday, 15 August 2006

Horgolási segédeszköz :)

Múltkor láttam egy hasznos dolgot. Gondoltam, felteszem :)

Mindenki, aki horgol, ismeri az érzést, mikor elgurul a fonala... Hajlamosak ezek a horgolócérnák az ilyesmire, az alakjuk miatt: mintha nem is horgolásra, hanem elgurulásra lennének tervezve! Szóval láttam egy egész jó kis szerkezetet, ami bent tartja a fonalat! Íme:

U.i.: szeretnéd tudni, mi ez a doboz valójában? :)

Thursday, 10 August 2006

Bazsa


Felteszek egy tegnap esti állást, hogy lássátok: nem csak a méreg foglalkoztat :)

A nagy, kinyílt bazsa alatti lepkével folytatom, már lassan az is kész :)

Egyébként pedig: kész a dmc-k feltekerése is! Maradt jó pár fonal, ami duplán van meg, de majd az is el fog fogyni :)
A ládika lassan megtelik. Fent: dmc, alul venus, középen: venus és dmc vége, illetve középen az anchorjaim (az az 50 db, ami van :))). A legalsó fiókban pedig a tartalékok, plussz fonalak, fonalkatalógusok, fonallisták.

Tuesday, 8 August 2006

Ollócska

Íme a kis aranyoska :)

Monday, 31 July 2006

RR - július

Itt van hát a JJ-RR. Egy - kettőre megvolt, és élvezetes volt hímezni :)

Yola kendője volt nálam ebben a hónapban (nah jó, csak egy kis töredékében, mert Amy haladékot kért családi okok miatt). Egy napig csak a tűzést csináltam rajta. Jó sok volt. De megérte, mert nagyon édes kis darab lett!
És olyan különös: ugyanazt a három zöldet használjuk minden hónaphoz, mégis: minden hónapban más-más hatást vált ki!

A franciásból Gyerkőcök kendője volt nálam. Nem tudom, milyen vászonra hímeztem, és sajna ő sem emlékszik rá :D Sajna a végeredmény nem teljesen tökéletes: nem volt egyenletes a szövése! A mintát itt-ott átrajzoltam, becsempésztem az ő életét is.
Pl. azt, hogy a kedvenc száma a 21, aztán azt, hogy járt külföldön (kétszer is - ez a kisautó a kendőn), meg hogy gyerekkorában szerette nagyon a gyümölcsöt (gyümölcskosár). Remélem, tetszeni fog neki!


Egyébként ajándékot hímeztem egy kismamának, meg a hugimat pátyolgatom, mert nálunk van egy hétig. Folyton hímzünk - sokkal gyorsabban haladok így, mert nem figyelek annyira a számítógépre, csak a tűre és a számra :D (az is jár, főleg nekem)
Ritus hímzett egy ems cicát, amit szinte azonnal ráragasztottunk egy műanyag dobozra (azaz "aktuális hímzéseket tartó dobozra"), ami előző életében kis tejesitaltartó doboz volt. Most egy Simple Heritage mintát hímez. Egész jól áll! Még ma befejezi a kutyát, jöhet a keret. És szinte két nap alatt megvan neki ez is!

Most megyek, tekergetem kicsit a dmc fonalaimat... :)

Thursday, 13 July 2006

Cimpulusznak


Akkor most már megmutathatom, mit készítettem neki születésnapjára!

Előszöris: adott egy kelléktartó! Van hely benne sok mindennek! Remélem, ő is elég praktikusnak találja! A levendula az elejére: nagyon tetszett, naná, hogy a francia magazinból szedtem, amit még anno tőle kaptam.
Vatelinnel béleltem, és körbetűztem, hogy jobb legyen a tartása (ezt Bucillától tanultam :)).
Van benne egy kinevezett ollótartó, de ha gondolja, majd tűket fog benne tartani, amit épp használ. A párna nyitott állapotban használható csak. Én az ollót alulra tenném (meglátásom szerint), a gumis tartórekeszek egyikébe!

Másodszor: horgoltam egy kerek terítőcskét. Fehéret. Remélem, ez is tetszik neki!
Szerettem horgolni. :)
Harmadszor: kapott pár kedvenc teát. Ami épp nagyon kedvenc nálam. Tiszta gyömölcstea, semmi tein. (Ez ugye nem hátrány? :)) És mellé egy csomag decora. Csak hogy tudja, milyen vacak vele hímezni :D Persze, nem mindig azért hímzünk, mert annyira kellemes az anyaggal dolgozni, hanem a végeredmény miatt!

S íme, érkezés után a csomag!

Azt írta, hogy megleptem, és hogy kedves tőlem, de azt még mindig nem tudom: tetszett neki egyáltalán?

U.i.: negyedszer is van: elfelejtettem kártyát tenni bele. Azaz egy-kettőre lezártam a borítékot, és akkor vettem észre... :(

Monday, 10 July 2006

MP: kész


Már jó ideje készítem. Akkor kezdtem el, mikor elkezdtem a blogot írni :)

Végre kész! Hogy tetszik? :)

Sunday, 9 July 2006

Q-snap

Kipróbáltam. Először nem tartott, hiába feszegettem. Aztán az alapkeretet körbetekertem egy textilcsíkkal. Most már nagyon jó, nagyon tetszik! :) Öröm vele hímezni! És könnyű! Nem töri az anyagot!

Bár, mikor az ember ránéz először: mi ez a vacakság? Leesett pár darab a vízvezetékből?

De tényleg nagyon jó! Csak ajánlani tudom!

Most épp Ervin ajándékán dolgozok. Tetszett neki az mp képem, amit még rég kezdtem el... Már csak 5 sor (ugyanolyan anchor 939-es színű) kell a tetején. Hát elővettem. Annyira unalmas volt napokon keresztül ugyanolyan színnel hímezni, hogy letettem. Ideje befejezni.

A kötött sálam kész. Most öblítőben ázik picit, aztán kiveszítve szárítom. Kíváncsi vagyok, hogy megtartja-e a méretét, ha feszítés után leveszem...

Egyébként az elmúlt napokban olyasmivel foglalkoztam, amit nem mutathatok meg, mert mind ajándék.

Saturday, 8 July 2006

Katica csomagja


Ma a városban csatangoltam, mikor jött az sms: a párom mesélte, hogy óriáspakkom jött amerikából!
Szedtem a lábam hazafele... És akkor ott várt az a minta, amit már nagyon rég kinéztem magunknak: házasságkötésünk alkalmából! Sőt, anyag és fonal is volt hozzá! Meg keret, amivel hímezhetek (az a bizonyos q snap, amivel már régóta szemezek...). Már csak olló és tű hiányzik a teljes készlethez :D :D

Csodás ajándék! Nagyon szeretem ezeket a mintákat!
Katica! Nagyon eltaláltad! Nagyon!

Wednesday, 5 July 2006

Bucilla párnája




Köszönjük szépen :) Nagyon édes párna, most épp a legédesebbnek találom :) Tudtad, hogy bordó az ülőgarnitúrűnk a nappaliban? Mintha oda találtad volna ki!
És olyan jó nézegetni... :)

És főleg azt köszönöm, hogy a család és lakásfelújítás mellett erre is volt időd. Puszi érte!

Tuesday, 4 July 2006

Mostanság

Hímzek. Megint nem magamnak :)

Esküvő előtt még befejeztem Judit RR-jét. Nem volt túl jó hímezni rá. De nem volt sok választásom. Hagyományos kongré volt az anyag, nulla tartással :( Három szállal hímeztem a mintát, amire később jöttem rá (a csatolt levélben nem volt erre utaló gondolat). Szóval kibontottam jó darabkát és újrahímeztem három szállal. Szegény Szazu két szállal hímezte meg, kicsit látszik a szálak vékonysága. Majd Judit eldönti, hogy kibontja-e.
A színei szépek.

Aztán elkezdtem egy meglepetéshímzést Cimpulusznak. Nemsokára lesz a születésnapja, és tavaly otromba módon kihagytam eme jeles alkalmat. Nem szándékosan. Megkaptam tőle a magamét, jó erős lelkiismeretfurdalásom volt. Ezért karácsonyra jól bevállaltam egy minimintás gombás szalvétaszettet. Nehéz volt a sok színváltás miatt, de legalább ledolgoztam a lelkiismeretfurdalásom.

Belekezdtem egy lan mintába apának is. Nemsokára születésnapja lészen... Panamára hímzek, megkívántam Cimpitől

Esküvő megvolt :) Szép volt és meghitt. Mindenkit alaposan jólakattunk, addig nem mehetett senki sehova :)

Katica sokat gondolt rám, hímzett valami meglepetést, de a postán elveszett. Ez nekem is nagyon-nagyon rosszul esett :( Aztán itthon várt esküvő után egy nagy csokor vörös rózsa! Csodás! Kártyával. Tőle. Majdnem leültem. Itt hümmögtem fél órán át :) Annyira nagy és kedves meglepetés volt :) Másnap pedig dísztávírat. El vagyunk kényeztetve. Teljesen!
És tudom, hogy Bucilla is huncutkodik nekem valami szépet :) Várom már nagyon!
Hugim is készül egy párnával (már születésnapom előtt elkezdte, arra akarta odaadni, de még mindig nem ért a végére - ez olyan, mint Katie76 ajándéka, ami már 2005 áprilisára készült :)).
Vártam a postást, hogy majd hoz nekem barátaimtól hímzett ajándékot, mint ahogy én is hímeztem sok mindenkinek. Ez elmaradt. De túlélem :)

Úgy gyűjtögetem az esküvői emlékeket, mint valami kis egérke, aki télére spájzol... Most egy cipősdobozban rejtőznek, de akarok neki egy nagy dobozt venni, amit majd textillel borítok (és hímzéssel). Egyelőre üdvözlőlapok vannak benne, meg szárított virágok, meg jegyzetek, meg gyűrűtartó párnácska... :)

Irány vissza hímezni. Sok a tennivaló, kevés az idő!

Wednesday, 28 June 2006

JJ-RR - június


Íme, kész is van.

Bár most kapkodás van :( Esküvő, meg Malaczi betegsége... Remélem, hogy túléli szegénykém a hetet!