
Valamikor nemsokára ennek fogok nekiállni. Szép színek, szép formák, szépség árad az egész képből...
A fonallista már Andieenál :)
Saturday, 11 March 2006
Következő terv
Sunday, 19 February 2006
Dim-maci - újra
Saturday, 18 February 2006
Francia mintakendő - kész
Wednesday, 15 February 2006
Francia mintakendő
Tuesday, 14 February 2006
Valentinnapi meglepi - express

Tegnap esti beszélgetés részlete:
- Ugye, nem veszünk semmit Valentin-napra?
- Hm, de, én készülök egy meglepivel neked.
:)
Hát, nincs mese, ki kellett rukkolni valamivel, de nem lehet rajta szivecske, mert megőrjít ez a nagy valentinnapi imádat! Ok, pici még belefér, a kedves kedvéért :)
S hogy ne legyen negédes: zoknitartó zsák lett belőle! Hasznos is, kedves is :)
Hm, kíváncsi vagyok, mit fog hozzá szólni!
Sunday, 12 February 2006
Macskás kanna

Mosey'n me minta :) Ingyenes, de nincs hozzá kulcs. Ezzel is fejlesztik a kreativitásunk. Kíváncsi lennék, hogy más milyen színekben pompáztatja a teáskannáját :)
Még nem tudom mi lesz belőle. Talán konyhában bontott teásdoboz filterjeit fogom tartani. Vagy tolltartó (bár annak nem elég jó az anyag, nincs elég tartása a napvászonnak). Vagy nemtudommi :)
Friday, 10 February 2006
Ritusnak - immáron készen
Csendben vagyok ugyan, de nem tétlenül csendben. És soha nem unatkozok :)
Befejeztem Ritus ajándékát! Szivacslappal béleltem (köszi ezerszer érte bucilla!!!), kockás anyag a hátulja, sötétmályva színű. Le akartam fotózni azt is, de elfelejtettem...
A szára: bordó-lila-mályva színekből sodorva, zöld gombbal rögzítve (bár ez főleg dekoráció jellegű), natúrszínű anyagra hímezve. Nem épp egyenletes, ezért vízszintesen három, függőlegesen négy szálat kellett alapul vennem egy x-hez.
Élénk színek, pont, ahogy Ritus szereti :)
Sőt, még végig is tűztem a szélét, hogy jól álljon. Fura tűzés nélkül az alatta lévő csavarodó anyag-szivacs rétegtől. Alig bírtam kifordítani. Túl kis rést hagytam rá...
Erről jut eszembe: otthon van egy elég nagy gombkészletem. Mindenféle gombok, általában két-három darab mindegyikből, nem épp egy ruhára való mennyiség. Tetszenek :) Ilyenkor olyan jól tudom hasznosítani. De mindig otthon felejtem, anyáéknál... Itt egy befőttesüvegben várják sorsukat, az íróasztalon :)
Monday, 30 January 2006
JJ-RR 1.
Tuesday, 24 January 2006
Round robin
Friday, 6 January 2006
Üzenet mindenkinek...
... akik szokták olvasgatni a blogomat, vagy kíváncsiak rám. Vagyok. Élek is. Csak épp szokom az agyi munkát a suliban... :)
Szóval: nem vesztem el!
Tuesday, 3 January 2006
Ajándék Katicának!
Dezsőfi Dezső
Ma megszületett :)
Íme őurasága!
A mintát teokata adta, szóval itt is köszi érte! Örök hálám üldözni fog :) Még jó darabig ;)
Natúrszínű anyag, nem tudom, mi a neve, vastagabb és puhább, mint a vászon.
A munka kb. három napig tartott, de csak azért, mert nem volt annyi időm rá, hogy csak vele foglalkozzak, de egyébként egy nap alatt elkészülhet! :)
Monday, 2 January 2006
Tehenek a láthatáron
Friday, 30 December 2005
Óriások és törpék

Valahogy vonzanak az átlagostól eltérő méretű dolgok. Kötőtű, de óriási méretben! Ez volt az egyik meglepetésem Bucillától! Csodajól néz ki! Fából van esztergálva! Jó kézben tartani :)
Vagy az óriás méretű horgolótű... S hogy mindezt mire lehet használni? Óriásmintás sálra :D
Hát nem néz ki csodásan? :) Milyen jó melegek ezek! Az ember azt hinné, hogy ha lukacsos, akkor nem tartja a hőt, pedig nagyon sokat jelent, ha egy ilyen a vállamon van!
Az egészen apró kötőtű még gyerekkoromban volt a kedvencem. Babára csakis ilyennel lehetett csini cuccokat kötni (játszani már nem játszottam vele, csak megkötöttem-horgoltam őket :)).
Az apró horgolótű: mondanom se kell, csodás csipkéket lehet vele alkotni! (Azt hiszem, egyetlen horgolt terítőm sincs, mindig ajándékokká válnak, vagy már eleve annak készülnek)
Thursday, 29 December 2005
Karácsony, 2005. II.
Tuesday, 27 December 2005
Rita hugi
Monday, 26 December 2005
Karácsony, 2005.
Meglepi Viráganyuknak :) Bár előre megbeszéltük a mintát, de azt is, hogy majd jól meg fog lepődni :D Tavaly eltünt a postán, szóval idén egy nagyobbacskát kapott. A zsinórját én sodortam. Az egész szivaccsal van megtömve, és a széle fehérrel tűzve. Nagyon otthonos kis darab lett :)
Meglepetés
Pollynak. Természetesen már megkapta, ezért merem feltenni :) Egy banner,
egérkével az alján. Csak hogy legyen egy hely, ahol a képeslapok is jól érzik
magukat :)
Ajándék
a húzottamnak, kriszti968-nak. A minta adott volt a kis kellékes zsákhoz:
elvégre karácsony van. A lovacska pedig a bemutatkozó oldala alapján alakult ki:
láttam ott egy lovat, gondoltam, életemben először én is hímzek egyet, egy
aranyosat. (a minta eredetije: lanarte)
A szalvétákról nem készültek fotók. Bár a magazinban meg lehet nézni :). Ugyanis azért vállaltam be, kizárólag az ajándékozás öröméért, Cimpinek :)
Roninak készült tavirózsás duplazsák se lett lefotózva. Majd megteszi, és elküldi nekem...
Friday, 2 December 2005
Wednesday, 30 November 2005
Tuesday, 22 November 2005
Monday, 14 November 2005
Sunday, 6 November 2005
Ingyenes minták
Itt van a lista, ahonnan érdemes elindulni :)
De párat külön is megemlítek:
Mosey n' Me
Better homes magazin melléklete
teás készlet konyhába
hihetetlen jó kötények és terítők
Ennyit innen. A többit mindenki csemegézze ki maga!
Fonaltartó doboz
Találtam egy oldalt, ahol hihetetlenül ízléses dolgok vannak. Legalábbis az én szememnek nagyon ízletes :)
Itt van például ez a doboz, ami fonaltartónak használható. Gondolom, a franciáknál olcsóbb a dmc, mint nálunk :S Így könnyebb lehet teljes színskálát beszerezni. Míg nekünk marad az oldalakon át történő nyálcsorgatás :D
Friday, 4 November 2005
Mik történtek mostanság?
Nézzük csak!
Kötök. Pulcsit. Raglán vállal. Csíkosat. Ami elég meglepő, tekintve molett vonalaimra :) De sebaj. Nekem tetszik! Egy natúr szál az alap: hozzá vagy téglaszín, vagy drapp, ez adja a csíkosságát.
Ez van estéknént. Illetve vonaton és otthon, míg nem voltam itthon. ;) (Otthon: anyuéknál, itthon, szhelyen.)
Hímzek. Adventi naptárat. Jól halad, de nem elég gyorsan. Mellette ajándékok gyártása van folyamatban. :)
Ez van nappal, mikor van elég fény!
Kenyeret sütök. Megvan az új gép. Eddig két kenyér sült ki benne, az első kissé sós lett az én ízlésemnek, a második viszont nagyon jól néz ki, ízpróba nem volt eddig.
Találkozok a többi bökögetővel. Őrültek, lelkesek, és olyan jó látni, hogy nem vagyok egyedül ebben a hóbortban :)Komáromban találkoztunk, Andiee boltjában. Meghazuttoltam magam: fonalat vettem, sálhoz, szürke-fehér melíroztottat, puhááát! :)
Thursday, 13 October 2005
Adventi naptár újra
Kiállítás és verseny
Most kezdjük szervezni a kiállítást a suliban. Szakkörös munkákból :) Mind a tavalyi tanévben készült! Már várom, hogy milyen lesz. Remélem, aktívan részt vesznek a mostani tagok a szervezésben :D
Saturday, 8 October 2005
Lassú munka
De az biztos ;). De nem biztos, hogy tökéletes. :D
De igyekszek! Már elkezdtem az egyik ajándék mögötti részt hímezni. Egy lila csomag lesz rajta, sárga szalaggal. Ezek nem nagy munkák, de valahogy estére kipurcanok, már nincs erőm hímezni. Pedig vágyok rá! De fáradt vagyok, a szemem főleg, és a kislámpa már nem elég olyankor.
Azért nagyon igyekszek, hogy meglegyen arra, mikorra kell! Sőt, addig még sok ajándékot kell elkészítenem. Nem kötelező, ez belső kényszer :)
Cimpi, ha olvasod ezeket a sorokat, tudd: rád is meglepi vár, ami már készen van, és elragadóan édes mind :) ;)
Monday, 3 October 2005
Adventi naptár
Most már élesben megy :)
Most szabom ki épp... De még mielőtt belevágnék az anyagba, rászámolom a mintát, tizesével fércelve a szélét. Nem akarom elrontani... Jobb az elején tökölni, mint szívni a végén. Rászámolok minden oldalán még 10 cm-t. Hátha oda még kitalálnék valamit... :D
Nagyon édes lesz, az biztos!
14-es krémszínű aidára dolgozok, és a minta kb. 30*50 cm lesz.
Thursday, 22 September 2005
Monday, 19 September 2005
Titkolózások kora
Bármennyire is szeretném, nem fogom elmesélni, min dolgozok épp :)
Nemsokára jön a karácsony, ugye, és ilyenkor beindul a fantáziám! Annyi mindenkinek szerenték ajándékot készíteni, ráadásul ott a rokonság... Mikor még nem tudtam hímezni, sokkal alacsonyabb szinten kellett ajándékokban gondolkodni: ha nem volt kedvem kutatni, akkor illatszer, ha jobban ismertem, akkor kedvtelésnek megfelelő... Most meg? Bámulom a mintákat, és legtöbbször beugrik valaki, hogy mennyire örülne egy ilyen mintának, kihímezve!
Kellett nekem új hobbi :D
Már gyűlnek az ötletek, és a készen megvalósított ajándékok is. Az a gond, hogy a munka is sok időmet elrabolja, és mivel ott is teljesíteni kell, azért egyre kevesebb időm van arra, hogy hímezzek. Így írni se nagyon tudok miről. Ha meg hímzek, azt nem mesélhetem el... mert titok. Ez kissé kusza, de talán lehet érteni a lényegét.
A banner szövege a következő lett: IN OUR HOME. A drótaggató szövege: welcome. Fura lett volna, ha alulra magyarul írok. Ráadásul milyen igaz Roni megállapítása: ezek a szövegek magyarul nagyon bénák! (Üdvözöllek a konyhámban, ez itt a kiss család otthona, ott az otthonod, ahova a szíveket aggatod...) Szóval maradok az angolnál. Aki nem érti, az megérdemli, vagy megkérdezi :D
De még mindig nem varrtam össze. A multkor próbálkoztam egy kis anyaggal, szivacstöltelékkel, és nagyon béna lett :S Azóta nagyon félek, hogy elrontom a hímzésem varrás közben! Pedig jó lenne kitenni. Szóval nem tudom, mi lesz...
Thursday, 15 September 2005
Debbie Mumm banner

Egyerlőre itt tartok. Még a szöveget hímzem alulra, majd megvarrom. Azzal is megleszek valahogy :)
Bár a munka most több időt elvesz, mint nyáron, azért nem lettem teljesen hűtlen a hímzéseimhez!
Ma kitettem a plakátokat a szakkörökre. Kíváncsi vagyok, hogy mennyien fognak jelentkezni, és hány ember fog valóban járni. Remélem, lesz nyolc ember, és azt is, hogy nem lesz több 12-nél. Nem szeretnék senkit sem elutasítani.
Monday, 5 September 2005
Friday, 2 September 2005
Banner 1.
Tuesday, 30 August 2005
Határidőnapló
Szemüvegtok :)
Monday, 29 August 2005
Savaria karnevál
Képzelj el egy nagy forgatagot, mindenki római kori ruhákban mászkál, vagy abban, amiben épp jól érzi magát. Mosolygás mindenütt, meg kézműves dolgokat árusító standok! A levegőben langalló és sült, grillezett husik illata, a férfiak elégedetten iszogatják a sörüket, én meg elégedetten szorongatom a horgolt tagyóm, amiben már ott lapul a narancsszínű maciműves póló :) Nagyon helyeske!
(Rajta a szöveg: Egy macit könnyű szeretni, mert nem tud védekezni...)
Mennyi dolgot haza tudtam volna hozni - az akadály csak az a fránya pénz :(
---
A maciművek standján voltak varrható macik is, nem volt kiírva az áruk, én meg féltem megkérdezni, biztos egy vagyon lehetett. Vajon nehéz megvarrni? Jelentezzen nálam olyan ember, aki már varrt maciműves macit!
Saturday, 27 August 2005
A mai nap felfedezései
Legalábbis hímzés területén...
1. Nem szeretek barna színnel hímezni! Egy bökkenő: szeretem a barnát, minden árnyalatát, és már meghímezve is szeretem, pl. a mackó komákat!
2. Ma észre kellett vennem, hogy a szálak hímzés közben maguktól is kifekszenek egymás mellé, párhuzamosan, még ha nem is erölködők különösebben. Ez azért jó, mert nem tudom, mitől fekszenek ki, és ha akarnám, és nem menne, nem tudnám, hogy mit kell tennem. Így sokkal szebben fed :)
Már egy ideje így van, csak nem vettem észre :D
Egyébként maci most alszik, és Debbie Mumm melengeti szívem, amit most bánt az, hogy hülyeségeken megy a vita a munkahelyemen.
Thursday, 25 August 2005
Nyárbúcsúztató
Vége a szép időknek :) Jöhet a meló. Ennek örömére hímeztem egy kis BC mintát, már készen van, csak össze kell dobni az új határidőnaplóborítót, és rávarrni. Majd később lesz fotó is, csak varrógépet kellene előszedni. Egyelőre nincs energiám hozzá.
Friday, 19 August 2005
Thursday, 18 August 2005
Monday, 15 August 2005
Dim-maci 4.
Saturday, 13 August 2005
Mary Englerbreit a fűszerespolcon

Kitaláltam, hogy lecserélem a fűszereim tartalmat jelző kis cimkéit!
Tulajdonképpen a kényszer adta az ötletet, mert a magam által összeválogatott és szedett fűszereket szerettem volna egy üvegbe őrölni, olasz fűszerek felírattal. Mivel a fent említett hölgy motívumai nagyon tetszenek, ezért az ő stílusában és rajzelemeiből összeválogattam a cimkét. :)
Mivel itthon csak fekete-fehér nyomtató van, nyomtatás után előkaptam a színesceruza-készletem (ilyenkor nyár végén mindig elkap a sulicucc vásárolhatnék, még ha én már kinőttem abból a korból, akkor is), és színeztem. Végül kihúztam feketével a vonalakat, és ráírtam a tartalmat (ez nem lett túl jó).
Celux ragasztóval rögzítettem a helyére, több csíkban.
Friday, 12 August 2005
Dim-maci 3.
Wednesday, 10 August 2005
Utazgatások
Mostanság nem voltam itthon, másfele szíttam magamba az ismeretlent :)
Gazgagodtam két készlettel, mind a kettő dim készlet. Az egyik fekete háttéren kaspók és tulipán, nagy szerelem, már nagyon régóta tetszik. De nem mertem átváltani.
A másik egy újabb maci :) Kisszekéren ül egy taddy, előtte és mellette üvegben méz. Meleg színekkel, az egész látvány nagyon kedves!
Mindezt a kiállításon szereztem be, ami Pesten volt. Egyrészt a képek is megfogtak, de leginkább azt élveztem, hogy közelről nézhettem a hímzéseket. Legszívesebben a hátulját is bevizsgáltam volna, de az a bunkó, nyazsgem biztonsági őrsétás már akkor is ránk szólt, mikor picit közelebb merészkedtünk a terítőkhöz, fotózás céljából.
Ott volt Bucilla is. Két szót róla: életvidám és nagyon barátságos! :)
Segített dönteni, mikor azon elmélkedtem, hogy vegyek, vagy sem készletet. De olyat mondott, amitől nem tudtam nemet mondani. :D
Pollytól meg kaptam annyi kaját, hogy plussz öt kiló jött velem haza. A rakott paradicsomos csirkéje pedig isteni, pedig a neve inkább valami snassz kajára utal! A receptet is megkaptam, amivel ma elkápráztattam a párom :)
Nagy élmény volt vele lenni...
Otthon sok cicát fotóztam, ugyanis született két pindur: egy hófehérke kiscsaj, meg egy tigrismintás szürke hapsika. A fehérkén gondolkodunk (jut eszembe, életem első hímzése, amin szárnyaimat bontogattam: egy bent creek fehér cica volt).
Nagymamám pedig elkezdett nekem egy zsinórcsipke technikával készült terítőt. Már nagyon kíváncsi vagyok rá, milyen lesz!
Mutatnék jelenlegi állást a maciról, de csak részletekben van meg, és most nem akarom kibányászni a hímzőkeret alól.
Sunday, 31 July 2005
Kistáska 2.
Alkalmi kistáska
Varrtam egy egészen különleges alkalmi kistáskát! A belseje sötétkék , a külseje szürke és rusztikus, rajta bal oldalt lent valahol egy fej nőszirom. Nagyon elegáns!
Csak fület nem bírok kitalálni neki.
Ma akartam vinni lakodalomba, magammal.
Még van 10 szabad percem, szóval hiába dolgoztam rajta dél óta...
Thursday, 28 July 2005
Hímzéskelléktartó

Ma reggel nagy meglepetés ért! Bucilla meglepett egy folyton tenyérbe mászó hímzésekhez való kelléktartóval! Valami csodás! Nagyon stílusos, komolyan, még Debbie Mumm-ot is lepipálja!
Van benne két téglalap anyagdarab, ami eredeti Debbie Mumm pamutkarton! Nagyon helyesek!
És azok az apró rászletek...
Már be is rendezkedtem :D Még egy kis fiola is belefért, amiben tűket tartok, ezt Ronitól kaptam :)
Mit szóltok? Nem csodás?
Saturday, 23 July 2005
Bucilla hímzéses utazótáskája
Thursday, 21 July 2005
Dim-maci
Újra őt vettem elő... Még nagyon kezdetleges állapotban van, és már hónapok óta nem nyúltam hozzá...
Már-már lelkiismeretfurdalásom volt emiatt!
S most itt tartok ebből (kifejezetten Cimpulusz kérésére örökítettem meg):
Szóval van még sok böködnivaló rajta :) S ha megunom? Majd csinálok még ezt-azt a pihenőszünetben.
De azért nagy izgalom elővenni! Ez az eddigi legnagyobb munkám! Méretre és öltésszámban is! Rengeteg szín, rengeteg lehetőség, gyönyörű árnyalatok, és színátmenetek! Nagy élvezet - és izgalom hímezni! Főleg azon izgulok, hogy ne rontsam el. Készlet, ha elfogy egy fonal, akkor nem tudom pótolni a dimensions fonalakat... Jobb lesz nagyon-nagyon figyelni!
Főleg emiatt kell izgulni fölötte!
---
S mi mindenre jó egy kis hímzés? Nem semmi, milyen gondolatsor-futamok játszódnak le ilyenkor! Jobb, mint egy kis füstőlő, szélcsengő és new age zene együttvéve :D
Friday, 15 July 2005
Adventi naptár
Vajha gyerekes dolog lenne, ha készítenék egyet? Akkor is, ha csak két felnőtt van egyelőre a családban? :D
Tengericocák nem számítanak... nekik minden nap karácsony van ;)
Wednesday, 13 July 2005
Csendesség
Igazság szerint most is alkotok... Csak még nem mutathatom meg, mit. Nagy valószínüséggel az ajándékozott is beleolvas eme sorokba... Tehát ennyit erről :)
(Szép lesz, jól alakul, az biztos :))
Rájöttem, hogy egyre precízebben dolgozom. Ha elrontok egy-egy szemet, nem úgy értem, hogy félreöltök, hanem egyszerűen nem úgy fekszik a szál, mint szeretném: kibontom. S már nem sokat elmélkedek azon, hogy visszabontsak akár egy napi munkát is, ha elrontottam.
Ez pedig kihat a többi dolgaimra is...
Furcsa, a tű, mi nevel. Pedig nem is olyan rég (másfél évvel ezelőtt) még úgy gondoltam, soha nem veszem kezembe, maximum egy gomb felvarrásához :)
Saturday, 9 July 2005
Rita
Rita a hugicám :) Minden évbe próbálom elcsalni hozzám egy hétre, vagy még tovább :)
Most itt csücsül mellettem :) Nem kislány már, csak azért gügyögök itt, mert még mindig (és mindig is) az én kishugicám marad :)
Jah, és imád xszemezni, szintén. Bár ő még csak zsenge lelkendező, de azért már alakul. Tetszik neki, hogy sokféle mintából választhat. Most kiválasztott egyet. Nem mondom meg, melyik az, ki lehet találni :) Ez az első nap termése:
Monday, 4 July 2005
Mikuláscsizma
Lehet, hogy még most el kellene kezdeni a mikuláscsizmát, hogy legyen mibe pakolni majd a Mikibácsinak? :)
Pl. nemsokára lesz a napja, hogy három éve együtt vagyunk. Lehet, hogy lépni kellene egy csizma irányába!
Hej, de sok tervem van :)
Saturday, 2 July 2005
Popcorn
Most fogom elkezdeni. Két hét múlva meg is mutatom, hogy milyen. Nagyon igyekeznem kell vele, ajándék lesz :) És bízom benne, hogy sok örömet fog jelenteni új gazdájáéknak :)
Van egy kis gondom vele: a kulcshoz nincsenek fonalak, a készletben lévőket kellene felhasználni. Már ha lenne készlet... Nah, megyek fonalat válogatni :)





































