Íme a leírása :)
Sunday, 22 October 2006
Friday, 20 October 2006
Ez nem az én alkotásom. De fel kellett tennem...
Nézegessétek, gyönyörködjetek benne! :)
Sunday, 15 October 2006
Keménycsaj-kötők 10 parancsolata :)
How to Be a Bad-Ass Knitter
1. Knit whatever the hell you want . . . whenever you want.
2. Buy as much yarn (and books and needles etc.) as you want, whenever the hell you want.
3. Never, ever, apologize for knitting.
4. Never, ever, apologize because you think something you knit isn't "good" enough.
5. Never, ever, apologize about how you knit: right-handed, left-handed, or with your toes!
6. Traditional knitting is timeless.
7. Display your stash with pride!
8. You don't have to follow a pattern exactly -- make changes if you wanna.
9. Never apologize for knitting cat/dog hair into your sweater. It's all the warmer!
10. Whenever a non-knitter asks you a stupid question, remember that you carry long, sharp sticks.
Monday, 9 October 2006
Osztalynaplo-boritora
Sunday, 8 October 2006
Alkossunk minden évszakban - Debbie Mummal!

Érdemes körülnézni ezen a Debbie Mumm oldalon! Ha nem is a konkrét megvalósításért, de az alkotási vágyat itt elkaphatjuk - legalábbis a veszély erre igen nagy errefele ;)
Az aktuális dekor-ajánlat itt található! Ez olyannyira tetszik, hogy kiteszem oldalra is, mint link :)
De ha időnk nem engedi, lehet csak egy háttérképel feldobni a hangulatunkat! (Nah, ezt se az informatikusabbik felem mondta...)
Saturday, 16 September 2006
Ajandekok

Még meg se mutattam az ajándékaimat, amit Annaittotól kaptam (ezek azok, amik az xszemezéssel kapcsolatosak)... Pedig nagyon tetszett :) Szóval kaptam egy rakat fonalat, egyik szebb, mint a másik! A DMC katalógus szintén tök jó, és van benne pár nagyon jó ötlet (pl. párnahuzatra, amit már én is minden gond nélkül el tudnék készíteni...)
Nagyon örültem neki! Még anno is, meg most is :D
Wednesday, 13 September 2006
Határidőnapló-borító
Monday, 11 September 2006
Adventi naptár és karácsony 12 napja
Gondoltam, megmutatom nektek :) Tudom, még nagyon sok van hátra, de sebaj! Idén már használni akarjuk :D
S ha már úgy is karácsony és advent van soron, sőt, ma Cimpulusszal is előkerült a "karácsony 12 napja" hagyomány. Régebben nlc-n tett fel valaki egy ms féle mintát, ami erről szólt, ekkor tisztázódott le bennem. Érdekes, tetszik :) Majd lehet, hogy én is sütök a gyerekemnek és a családomnak sütiket, amiből az egyikbe pénzt lopok ;)
Még az is lehet, hogy idén, karácsony első napjától kezdve elkezdek hímezni egy ilyen képet. Főleg Prarie Schooler féle minta tetszik - a témában! Bár igaz: csak ezt és az MS féle verziót láttam csak!
Jó levezetése lenne a karácsonyi felhajtásnak - és jövőre már használhatnám! Elvégre karácsony után le kell venni az adventi naptárat és kerülhetne ez a helyére :)
És ha már annyit emlegettem ezt a 12 napot, álljon itt angolul és magyarul a versike! Előbbi jobban tetszik - már rögtön az első sor miatt!... :)
On the twelfth day of Christmas, my true love sent to me
Twelve drummers drumming,
eleven pipers piping,
ten lords a-leaping,
nine ladies dancing,
eight maids a-milking,
seven swans a-swimming,
six geese a-laying,
five gold rings;
four calling birds,
three French hens,
two turtle doves
and a partridge in a pear tree.
---
Karácsony tizenkettedik napja van,
köszönt és minden jót kíván
tizenkét ugra-bugra úr,
tizenegy táncos, tarka úrnő,
tíz tekergő kéményseprő,
kilenc kötényes kisleány,
nyolc nyúl a vadász oldalán,
hét hattyú, tolla tiszta hó,
hat tyúkanyó,
öt szélkakaska,
négy nyafka macska,
három veréb-zenész,
két gerle és
egy csíz a csupasz körtefán.
Thursday, 7 September 2006
Újabb ötletek a netről :)
A régi francia oldalra újra visszakúsztam ma. Kicsit pihiztem az adventinaptáram hímzése közben ;) Ki szeretné látni, hogy hogy néz ki most? :)
Szóval franciák... Találtam új dolgokat: egy dobozt, aminek a tetejére hímzést lehet aplikálni, miközben a teljes doboztestet is otthon lehet megcsinálni! Aztán egy kockát is, aminek az oldalai puhák (miközben sok haszna nincs, azért érdekesnek találtatott, megemlítettem :)).
Fecniket, képeslapokat lehet kitűzni arra a táblára, amit szintén egy hímzés díszíthet! Van itt párna is, ámátőr módszerrel megvarrva, tépőzárral :))
Nah, és persze: szütyőke :))) Ez irtó helyes! Natúrvászonból, kevés, visszafogott hímzéssel.
További alkotások is vannak, akinek van kedve, pislogjon rájuk egyet.
Tuesday, 5 September 2006
Kellékes zsákocska

Akkor most már nyugodtan megmutathatom, mert már odaért a címzetthez, Annaittohoz :)
Az alap: a zsák közepén egy monokróm minta, csak speckó fonallal hímezve, amiben több szín követi egymást, de nem melírozott formában. Érdekes. A hatás is :) Nekem tetszik.
A zsinórt végül kicseréltem bordó sodrottra, úgy jobban mutatott :)
S hogy mi is ez? Ha kiterítem: egy lapkos terítőcske, de ha a zsinórokat meghúzom, akkor összezáródik egy kis tarisznyává, elnyelve a tartalmát. Kupi van rajta, és hímzek. El akarom tüntetni? Megrántom a zsinórt és már sehol semmi :)
Thursday, 31 August 2006
Bent Creek - Snapperville: Homestead
Monday, 28 August 2006
Alma tartalmú sütik
Most én kérdeznék... Sütireceptekre lenne szükségem, amiben a nyári almáinkat felhasználhatnám. Levelestészta kilőve... A kelt az nagyon menő nálunk :)
Augusztusi RR idők

Ezennel vége :) Kész mind a kettő :)
Az egyikkel azért haladtam, mert az anyag valahogy vonzotta a tűt, nem bírtam abbahagyni :D Szukkulens kendője volt most nálam, és én hímeztem bele ezeket a szép kis virágokat. Azóta se tudom, hogy miket. Talán kardvirág... :D
Ezzel a kendővel még lesz pár forduló, mire készen leszünk. De itt nem láttam, hogy lenne elmaradás...
Ez pedig Annaitto kendője. Ennek nagyon különleges vászna volt, lenvászon. Nehéz rá szépen hímezni, legalábbis nekem, de nagy élmény volt! A színei nagyon jók, élvezet volt ez is! Főleg, hogy a gazdáját ismerem és kedvelem nagyon. (Ok, épp úton vagyok ahhoz, hogy megismerjem)
És most! Végre nekilátok a határidőnaplóborítómnak :D
A DMC-ket már reggel kiválogattam, mikor még nem voltunk itt 9-en...
Thursday, 24 August 2006
Fonaldarabkatartó
Találtam egy minikukát, ami elegáns is :)
Jah, nem haladtam semmire a hímzéssel, ma suli volt, aztán egész délután a mintákat rendezgettem, amit msn-en keresztül kaptam... Most meg már este van. Hová lesz így a világ? Ejj...
Wednesday, 23 August 2006
Nyugi van...
Nem kapokodok, nem rohanok.
Ma mégis sikerült vennem egy határidőnaplót. Ugye, az enyém aug. végén lejár, és az újat kellene már használjam, de nem akartak olyan méretet hozni, ami nekem is tetszene. Volt egy jó nagy, ami az A5nél nagyobb, de nem tetszett. Meg nem is volt szabványméret. A tavalyi meg az azelőtti tetszett, pont akkora volt, mint a kisméretű füzet - így összefogtam a jegyzetfüzettel, ha mentem valahova.
Szóval vettem. Olyan notesszerű, hosszúkás alakja van. Persze, beindult a fantáziám, hogy mit tegyek rá. Megvan az igazi. Bent Creek - Homestead (Snapperville sorozat). Aranyos cicó, házikó, fa. Mi kellhet több egy határidőnaplóra?
De mégsem kezdhetem el, mert már belekezdtem az iv-RR-be. Azt be kellene fejezni előtte.
Vagy mégsem?
De...
Jah, a JJ-RR kész :)
Tuesday, 22 August 2006
Ez+az
Haladnak az RR-ek. Most kezdem a franciát :)
A JJ-RR (Szukkulensé) kész, már csak a nevem kell rá. Nagyon jó volt hímezni, csak úgy siklik benne a tű :) 28-as hímzővászon volt, kicsit pöszmörcés (valami kis izék állnak ki belőle itt-ott), de nem zavaró!
Nekem is van ilyen anyagom, de az kicsit nagyobb léptékű (10 szem 2 cm, míg a szukkulensé 1,8 cm). Arra majd jól kihímzem a jelenlegi nagy szerelmem :) El tudom képzelni a hálóba ezt, szintén párnának. Színeiben is pont menne leendő hálónkhoz :D
Láttam ma az nlc-n egy képet, Lizzie Kate összes évszakosa, egy képnek kihímezve! Nagyon jól néz ki ez is!
Monday, 21 August 2006
Papírzsebkendőknek
Friday, 18 August 2006
Anyag festése - eredmény
Thursday, 17 August 2006
Anyag festése
Ma vettem akrilfestéket, sárgás és barnát. Ki akarom próbálni azt, amit valamikor rég Edelweiss mesélt. Nagyon erős higításban be kell pacsmagolni a nedves anyagot...
Megkérdeztem, hogy utána kell-e fixálni, és ha megvan a válasz, ki is próbálom :)
Majd mutatom az eredményét!
Egyébként próbálkozott már valaki ezzel a festékkel?
-----------
Írt Edelweiss... :) Kérdeztem, hogy hogyan kell fixálni a festést... Íme:
Semmivel. Az akrilfesték vízállóvá szárad. Viszont ha rám hallgatsz, akkor úgy csinálod, hogy belemártod az anyagot vízbe, és úgy csurgósan teríted rá valami vízhatlan felületre, amiért nem kár, mert amíg meg nem szárad, addig ne vedd le róla, mert mindent összefog. Arról nem is beszélve, hogy ere a nagyon vizes felületre sokkal könnyebb szépen felvinni a festéket. Én legutóbb nyeles szivacsecsettel csináltam a lan elefántom hátterét.
Tuesday, 15 August 2006
Horgolási segédeszköz :)
Múltkor láttam egy hasznos dolgot. Gondoltam, felteszem :)
Mindenki, aki horgol, ismeri az érzést, mikor elgurul a fonala... Hajlamosak ezek a horgolócérnák az ilyesmire, az alakjuk miatt: mintha nem is horgolásra, hanem elgurulásra lennének tervezve! Szóval láttam egy egész jó kis szerkezetet, ami bent tartja a fonalat! Íme:
U.i.: szeretnéd tudni, mi ez a doboz valójában? :)






