Még csak most fejeztem be az adventi naptárunkat (ok, zsákokat még nem készítettem, de hímzett verzió csak jövőre lesz), de már most beindult a fantáziám :)
Találtam egy nagyon szép képet, pedig én az egész nőalakos képekért nem rajongok... De ez megkapott!
Bár a kép 160*260 öltésszámú, én belevágnék. Persze, nincs annyi hímeznivaló, mint az öltésszám mutatná :) De mindenképpen valami apró anyagon, egy szállal hímezve szeretném. Pl. Panamán. Vagy a cimpitől kapott hardangeranyagon (minden lukba öltve) - azaz azon nem, mert a magasságából kb 1 cm hiányzik, meg a ráhagyás... De ha lenne még alul kb. 2,5-3 cm: belekezdenék, azon az anyagon!
Jól mutatna mellettem, a falon. Álmosnak biztosan nem tetszene, ez végképp nem az ő stílusa. Az enyém sem. Konkrétan ez a kép: mégis tetszik :)
De ébresztő, most egy kis Malackát kell meghímeznem, ajándékba. Negyedikén át is kell adni :D
Wednesday, 29 November 2006
Álmodozás
Sunday, 26 November 2006
Kis előkarácsony
Tegnap voltam Komáromban, átadtuk páran az ajándékunkat, aki tehette! Jó volt, rövid és velős. Otthagytam minden pénzemet... Kevesebbel akartam menni, de még adóságba is keveredtem (ha megjön a számlaszám, már utalom is :))... Dehát nem tudtam ellenállni pár anyagnak!
Nagyon szép ajándékokat kaptam Cimpulusztól! Főleg a táska ragadott meg! A fotókat felteszem netre! Sok szép anyagdarabka is volt benne, lehet próbálgatni :)
Én is odaadtam Cimpinek az ajándékomat! Tetszett neki! Még ha Roni szerint ígénytelen is a varrása :( Ityamom se úszta meg, megkapta a hóemberes bannert és a két zsákot a fiainak :D
Andiee ajándéka nem lett lefotózva, mert kis apróság :) De jó volt látni, hogy meglepődik!
Haladtam az adventivel, elsejére be kell fejezni, nincs mese :) Csak tűzés van hátra! Azt hiszem...
Tuesday, 14 November 2006
Victoria Sampler
Hardanger, xszemes, keverve mindenféle különleges öltéssel (ok, lehet, hogy csak nekem az, aki nem használok ilyet.)
Gyönyörűek, légiesek, csipkések, érdekesek, nőiesek... Jó nézegetni, egyre jobban tetszenek!
Érdekes, volt idő, mikor nem kötöttek le. Úgy látszik, ehhez is meg kell érni. Vagy időt hagyni, hogy kibontakozzon eme szerelem - vagy sem.
Van ingyenmintájuk is :)
Ha nem boldogulnánk az öltésekkel, arra is van segítség!
Monday, 13 November 2006
Brigusz kendője
Most hozta át Amy. Valami erősen szorítja a torkom :( Úgy forgatom a terítőt, olvasom az írását, mintha odaátról üzenne.
Saturday, 11 November 2006
Alkossunk
Remek ötletek! Rajta, rajta!
Gyártsunk képeslapokat! De akár hímezhetünk is rá!
Sőt, még mindig van mit hímezni :)
Friday, 3 November 2006
Alkotások az őszi szünetben
Még nincs vége... De azért mesélek kicsit, főleg, hogy már rég jártam erre...
A hétvégét Pollynál töltöttem :) Az a kislány egyre édesebb! Nagy, mosolygós (néha sírós), puha hajacskával, babaillattal... Szóval alakul :)))
Apuéknál befejeztem Cimpi ajándékát, már csak varrni kell. Azt tehát nem mutathatom. Majd később. Egy biztos: pont olyan, mint a fotóján, amin kinéztem. Hiába no, a DMC hozta a formáját.
Viszont Rita újra belelkesült és gyártott nekem egy mintát, amitől elájultam, olyan cukorfalat! Cozy... Debbie Mumm minta. Többet is legyártottunk, én egy napraforgósat anyunak, és most Rita mondta, hogy hozzáfogott egy kannáshoz.
Előbb képnek gondoltam, üveg nélkül. Otthon, apa csinál neki lécekből, rusztikusra festve, vatelinnel kibélelve, amitől kicsit duci lesz. De most még gondkodok ezen. Egyelőre nézegetem :)
Közben adventi naptáromon is ügyködök, meg a JJ-RR-t is gyűröm (főleg utóbbit), mert el vagyok késve... pár nappal. Ezt ugye, nem hagyhatom annyiban :D Igaz, Fabyen is késve fogja hozni az övét.
Egyelőre ennyi. Megyek vissza kontúrozni JJ-RR-t.
Sunday, 22 October 2006
Friday, 20 October 2006
Ez nem az én alkotásom. De fel kellett tennem...
Nézegessétek, gyönyörködjetek benne! :)
Sunday, 15 October 2006
Keménycsaj-kötők 10 parancsolata :)
How to Be a Bad-Ass Knitter
1. Knit whatever the hell you want . . . whenever you want.
2. Buy as much yarn (and books and needles etc.) as you want, whenever the hell you want.
3. Never, ever, apologize for knitting.
4. Never, ever, apologize because you think something you knit isn't "good" enough.
5. Never, ever, apologize about how you knit: right-handed, left-handed, or with your toes!
6. Traditional knitting is timeless.
7. Display your stash with pride!
8. You don't have to follow a pattern exactly -- make changes if you wanna.
9. Never apologize for knitting cat/dog hair into your sweater. It's all the warmer!
10. Whenever a non-knitter asks you a stupid question, remember that you carry long, sharp sticks.
Monday, 9 October 2006
Osztalynaplo-boritora
Sunday, 8 October 2006
Alkossunk minden évszakban - Debbie Mummal!

Érdemes körülnézni ezen a Debbie Mumm oldalon! Ha nem is a konkrét megvalósításért, de az alkotási vágyat itt elkaphatjuk - legalábbis a veszély erre igen nagy errefele ;)
Az aktuális dekor-ajánlat itt található! Ez olyannyira tetszik, hogy kiteszem oldalra is, mint link :)
De ha időnk nem engedi, lehet csak egy háttérképel feldobni a hangulatunkat! (Nah, ezt se az informatikusabbik felem mondta...)
Saturday, 16 September 2006
Ajandekok

Még meg se mutattam az ajándékaimat, amit Annaittotól kaptam (ezek azok, amik az xszemezéssel kapcsolatosak)... Pedig nagyon tetszett :) Szóval kaptam egy rakat fonalat, egyik szebb, mint a másik! A DMC katalógus szintén tök jó, és van benne pár nagyon jó ötlet (pl. párnahuzatra, amit már én is minden gond nélkül el tudnék készíteni...)
Nagyon örültem neki! Még anno is, meg most is :D
Wednesday, 13 September 2006
Határidőnapló-borító
Monday, 11 September 2006
Adventi naptár és karácsony 12 napja
Gondoltam, megmutatom nektek :) Tudom, még nagyon sok van hátra, de sebaj! Idén már használni akarjuk :D
S ha már úgy is karácsony és advent van soron, sőt, ma Cimpulusszal is előkerült a "karácsony 12 napja" hagyomány. Régebben nlc-n tett fel valaki egy ms féle mintát, ami erről szólt, ekkor tisztázódott le bennem. Érdekes, tetszik :) Majd lehet, hogy én is sütök a gyerekemnek és a családomnak sütiket, amiből az egyikbe pénzt lopok ;)
Még az is lehet, hogy idén, karácsony első napjától kezdve elkezdek hímezni egy ilyen képet. Főleg Prarie Schooler féle minta tetszik - a témában! Bár igaz: csak ezt és az MS féle verziót láttam csak!
Jó levezetése lenne a karácsonyi felhajtásnak - és jövőre már használhatnám! Elvégre karácsony után le kell venni az adventi naptárat és kerülhetne ez a helyére :)
És ha már annyit emlegettem ezt a 12 napot, álljon itt angolul és magyarul a versike! Előbbi jobban tetszik - már rögtön az első sor miatt!... :)
On the twelfth day of Christmas, my true love sent to me
Twelve drummers drumming,
eleven pipers piping,
ten lords a-leaping,
nine ladies dancing,
eight maids a-milking,
seven swans a-swimming,
six geese a-laying,
five gold rings;
four calling birds,
three French hens,
two turtle doves
and a partridge in a pear tree.
---
Karácsony tizenkettedik napja van,
köszönt és minden jót kíván
tizenkét ugra-bugra úr,
tizenegy táncos, tarka úrnő,
tíz tekergő kéményseprő,
kilenc kötényes kisleány,
nyolc nyúl a vadász oldalán,
hét hattyú, tolla tiszta hó,
hat tyúkanyó,
öt szélkakaska,
négy nyafka macska,
három veréb-zenész,
két gerle és
egy csíz a csupasz körtefán.
Thursday, 7 September 2006
Újabb ötletek a netről :)
A régi francia oldalra újra visszakúsztam ma. Kicsit pihiztem az adventinaptáram hímzése közben ;) Ki szeretné látni, hogy hogy néz ki most? :)
Szóval franciák... Találtam új dolgokat: egy dobozt, aminek a tetejére hímzést lehet aplikálni, miközben a teljes doboztestet is otthon lehet megcsinálni! Aztán egy kockát is, aminek az oldalai puhák (miközben sok haszna nincs, azért érdekesnek találtatott, megemlítettem :)).
Fecniket, képeslapokat lehet kitűzni arra a táblára, amit szintén egy hímzés díszíthet! Van itt párna is, ámátőr módszerrel megvarrva, tépőzárral :))
Nah, és persze: szütyőke :))) Ez irtó helyes! Natúrvászonból, kevés, visszafogott hímzéssel.
További alkotások is vannak, akinek van kedve, pislogjon rájuk egyet.
Tuesday, 5 September 2006
Kellékes zsákocska

Akkor most már nyugodtan megmutathatom, mert már odaért a címzetthez, Annaittohoz :)
Az alap: a zsák közepén egy monokróm minta, csak speckó fonallal hímezve, amiben több szín követi egymást, de nem melírozott formában. Érdekes. A hatás is :) Nekem tetszik.
A zsinórt végül kicseréltem bordó sodrottra, úgy jobban mutatott :)
S hogy mi is ez? Ha kiterítem: egy lapkos terítőcske, de ha a zsinórokat meghúzom, akkor összezáródik egy kis tarisznyává, elnyelve a tartalmát. Kupi van rajta, és hímzek. El akarom tüntetni? Megrántom a zsinórt és már sehol semmi :)
Thursday, 31 August 2006
Bent Creek - Snapperville: Homestead
Monday, 28 August 2006
Alma tartalmú sütik
Most én kérdeznék... Sütireceptekre lenne szükségem, amiben a nyári almáinkat felhasználhatnám. Levelestészta kilőve... A kelt az nagyon menő nálunk :)
Augusztusi RR idők

Ezennel vége :) Kész mind a kettő :)
Az egyikkel azért haladtam, mert az anyag valahogy vonzotta a tűt, nem bírtam abbahagyni :D Szukkulens kendője volt most nálam, és én hímeztem bele ezeket a szép kis virágokat. Azóta se tudom, hogy miket. Talán kardvirág... :D
Ezzel a kendővel még lesz pár forduló, mire készen leszünk. De itt nem láttam, hogy lenne elmaradás...
Ez pedig Annaitto kendője. Ennek nagyon különleges vászna volt, lenvászon. Nehéz rá szépen hímezni, legalábbis nekem, de nagy élmény volt! A színei nagyon jók, élvezet volt ez is! Főleg, hogy a gazdáját ismerem és kedvelem nagyon. (Ok, épp úton vagyok ahhoz, hogy megismerjem)
És most! Végre nekilátok a határidőnaplóborítómnak :D
A DMC-ket már reggel kiválogattam, mikor még nem voltunk itt 9-en...
Thursday, 24 August 2006
Fonaldarabkatartó
Találtam egy minikukát, ami elegáns is :)
Jah, nem haladtam semmire a hímzéssel, ma suli volt, aztán egész délután a mintákat rendezgettem, amit msn-en keresztül kaptam... Most meg már este van. Hová lesz így a világ? Ejj...




