Monday, 8 May 2006

RR-ek áprilisra

Nah, most jutottam el odáig, hogy fotókat gyártsak!
Az első: Morcs mintakendője. Iszonyat lassan haladtam, ahhoz képest, hogy kényelmes volt az anyagra hímezni. Talán a színei miatt - nem kellemes emlékeket juttatnak eszembe.


A második kép Safié! Ez kis aranyos volt, millió hossznyi tűzőöltéssel :D De tetszett ez a rész, szép nárciszok vannak itt! És épp mostanság virágzott :D :D
Egyébként alig haladok másmilyen kézimunkákkal! A kötött sál azért halad, csak lassan! Majd mutatok fotót valahogy, csak egy gond van: nagyon összeugrik. Merem remélni, hogy mosás utána, ha kifeszítve szárítom, sokkal jobb lesz az eredmény!

Monday, 1 May 2006

Úton

Haladok. Mindennel. Egyszerre. Így semmivel se elég gyorsan.
És most is alkotni kellene, helyette írogatok :D

Valamikor rég kötöttem csipkét, de már elfelejtettem, hogyan kell. De most újra elővettem a régi emlékeket: láttam pár amerikai honlapon vállkendőt, csipkét, finomat, szépet, gyönyörűt...
Hát próbálkozok. Van két motring ajándékfonalam, Vuka küldte, még nagyon rég! Próbálkozok egy egyszerűbb mintával. És tetszik, és helyes, és nagyon jó lesz! Meglátjuk, mennyire lesz elég (hosszra). Rombuszok, minden mennyiségben! A következő már jobban csipkézett lesz, de most egyelőre ez is elég lesz.!

Lassan kivirágzik a bazsarózsám! Már nagy bumszlik vannak, és a bordó szín is látszik, de még nem bújtak ki a szirmok, bent nyomorognak, pedig kint tágasabb és szebb a világ :) Ígérem, nem vágom le egyetlen szálát sem!
Nah és: a vásznon is jól mutat ;) Marjolein Bastin tud valamit!

Közben anyának is készítettem egy kis meglepetést! Kulcstartó, virágokkal :)

Az RR-ek is haladnak. Csak lassan :( Szégyen gyalázat, tudom. De most annyi minden lefoglal. Nah, vissza az RR-ekhez!

Sunday, 23 April 2006

Delfines banner


Balázs és Andi! Gratula nektek az új lakáshoz :) Nagyon jó érzés lehet! Mi is erősen kaparunk a dologra, remélem, mihamarabb összejön.

Szóval egy kis meglepetés nektek, mert aranyosak vagytok és szerettek minket :D Tudom, hogy nem számíttok ajándékra, ezért jó, hogy mégis kaptok :D
A delfin: tudom, hogy szeretitek. És tudjátok, hogy én giccsesnek tartom. De miattatok ezen túllépek és kihímzem életem első és utolsó (hat) delfinjét. Fogadjátok sok szeretettel!

Wednesday, 19 April 2006

Minták, amik tetszenek

Miért nincs meg innen nekem szinte semmi sem? :(

Tuesday, 18 April 2006

Tavaszi banner


Kész van, már pár napja kint lóg, de még nem volt időm megmutatni :)

Az alján egy kis bojtocska lóg. Van egy zseb is rajta, ha netán szeretnék valamit még ráaggatni. Mindig lesem, hátha találok valami aranyos-katicás gombot, kitűzőt, rátenném az alsó zsebre - de sajna sehol semmi.

A bélésnek köszönhetően hátulról is egészen szalonképes!

A Welcome drótot pedig újfent Bucillának köszönhetem: ez egy készletből van. Ha jön a tél, majd visszakapja a drótját az eredeti banner :D

Monday, 17 April 2006

Tervezés húsvét idején



Ma összealkodtam az IV-s mintakendőmet :)Ez a rész tele van személyes utalással, így át kellett rajzolnom csupa olyan dologra, ami rám jellemző (nem a tervezőre).

Még mindig nincs elég sok minden benne, de nem leszek telhetetlen, úgy döntöttem :)

Sok utalás van a gyermekkoromra, bezárólag tán a kávéval :) Arra fősuli alatt szoktam rá, kényszerűségből, de végül nagyon megszerettem. Igen, talán ez jelenti a gyermekkorom végét, az az időszak.
De van nagyon sok más. Pl. a tulipán: mindig is szerettem! Vagy anya és apa, vagy a borzási ház, patakkal a kert végében, ahol gyönyörű nyarakat töltöttem... De nem hiányozhat Cirmi és Tigris sem! :)

Tuesday, 11 April 2006

Jön a nyusz

Én is készülgetek, bár nem sok mindennel. Egy banner van félig-meddig kész. Még jön pár répa a banner szélére, körbe. Nem is húsvét miatt, inkább csak a tavasz miatt szeretném kitenni. Alul lesz egy felhajtható zseb, amiben majd a posta kap helyet. :)

Saturday, 25 March 2006

Fonaltartó doboz

Elkészült :) És már nálam is van :) Kalandos útja volt szegénynek!

2005. nov. 5-én írtam róla! Akkor találtam egy képet, amin egy fonaltartó doboz volt! Bár az enyém nagyobb lett, mert lényegesen több fonalat kell tárolnom, de alapjában véve ez volt az ötletadó!

A dobozba elfér a venus és a dmc színskálám :) A venust főleg arra használom, hogy ha át kell váltani valami nehezebb, komolyabb képet a diákjaimnak, akkor abból oldom meg. Tudom, hogy óriási segítség nekik, mert diákként nekem se volt különösebben sok elkölthető pénzem.
A dobozom (kiskomódnak is elmegy :)) tetejére tettem a dmc táskám, hogy legyen valami mérce a méretét illetően. Egyébként 59*41 cm az alapterülete, a magassága pedig 30 cm. Tömege pedig, húú, el se merem mesélni: 14 kg :)
A szállítás épp ezért kicsit macerás volt. Megoldottam Szilának, hogy felkerüljön az övé Pestre, ő pedig azt, hogy az enyém lekerüljön hozzánk :)
A legalsó fiókban nincsenek fakkok.
Az embernek mindig vannak tartalék fonalai, amit még nem tekert fel, de tudja, hogy előbb utóbb sor kerül rá.
Hát most lesz helye annak is! Sőt, ha lesz hely, akkor a leendő készleteket is itt fogom tartani. Tervek már vannak ;)

Van három fiók, összesen 99 fakkal (bennük 10-10 fonal fér el kényelmesen). Elkezdtem belepakolni a már sorrendbe helyezett, feltekert fonalaimat. De most azt hiszem, félre kell tennem a tekergetést, mert vannak sürgősen befejezendő munkáim... ;)

Monday, 20 March 2006

IV. mintakendő

Azaz a francia. :) Kész. Végre. Ez a rész már nem szivat többet! A végén már nagyon morci voltam, mert folyton tévedtem. És ez azt jelenti, hogy kb. két szál 60 cm-eres zöldem oda, darabokban! Ejnye...
Azért szép, ugye? :)

Egy gond van: nem tudok csatolni...

Linkelek egyet. Valameddig élni fog ez a link, aztán majd később megmutatom!

Sunday, 19 March 2006

Dolgozgatok

Cimpi: nővöget a hortenzia, nézz rá, ha van időd!

Szazu: szépen haladok a mintakendővel, de néha nagyon megszivat. Volt benne két rész, aminek úgy háromszor futottam neki, mert mindig elszámoltam valahol, és nem jött ki.
Zabálja a fonalat ez az anyag! Szerintem ez nagyobb 14-nél... :) Kb. a teljes fonal felénél járok a zölddel!

Bucilla, remélem, néha olvasol e-mail-eket, mert küldtem neked valami szépet, varrnivalót :)

Thursday, 16 March 2006

Sárga rózsák


Anyukámnak :)

Azért vagyok ilyen bátor, és megmutatom itt is, mert ő nem szokott netezni. Így nem tudja megnézni, hogy mit kap tőlem, április 21-én :)
Az ő születésnapi ajándékát már tudom. Félt, hogy nem fog tetszeni, ezért inkább előre elárulta, és megkérdezte a véleményem... (Már évek óta ígéri, hogy köt nekem egy barna poncsót, csak úgy, mert tudja, hogy szeretnék egyet) Már jó ideje dolgozik a fekete, horgolt vállkendőn, de csak most árulta el, hogy az enyém lesz :)

Sunday, 12 March 2006

JJ-RR2.


Íme, készen vagyok Fabyen RR-jével :) Az e havi nem dobogtatta meg a szívem, a nagy fatuskó miatt, de az ibolykák édesek benne :)
Már oda is attam Ityamomnak!

Kezdem Szazu IV-RR-jét :)

Saturday, 11 March 2006

Következő terv


Valamikor nemsokára ennek fogok nekiállni. Szép színek, szép formák, szépség árad az egész képből...
A fonallista már Andieenál :)

Sunday, 19 February 2006

Dim-maci - újra


Elővettem. :) Már nagyon árválkodhatott a zsákjában :)

Tegnap este vettem elő, és egy nap alatt a kis házikót tudtam megcsinálni csak, meg az almába böktem párat. (sajna tegnap nagybevásrlónap volt, így nem sok idő jutott a hímzésre)

Most így áll :)

Saturday, 18 February 2006

Francia mintakendő - kész


Még csak most vettem le róla a keretet, ezért még gyűrött szegénykém. De készen van. Hogy tetszik?
Már csak körbe kell jelölni a többi hímzés helyét (fujfuj), aztán küldhetem is tovább!

Wednesday, 15 February 2006

Francia mintakendő


Nem látszik, hogy mennyire szép színe van! Azaz nem látszik eléggé! A halványlila vászon csodás! A bordó-mályva összeállítás meg csak jobban kiemeli a színét!

Vajon hol tartanak a többiek? :)

Tuesday, 14 February 2006

Valentinnapi meglepi - express



Tegnap esti beszélgetés részlete:
- Ugye, nem veszünk semmit Valentin-napra?
- Hm, de, én készülök egy meglepivel neked.

:)

Hát, nincs mese, ki kellett rukkolni valamivel, de nem lehet rajta szivecske, mert megőrjít ez a nagy valentinnapi imádat! Ok, pici még belefér, a kedves kedvéért :)

S hogy ne legyen negédes: zoknitartó zsák lett belőle! Hasznos is, kedves is :)
Hm, kíváncsi vagyok, mit fog hozzá szólni!

Sunday, 12 February 2006

Macskás kanna


Mosey'n me minta :) Ingyenes, de nincs hozzá kulcs. Ezzel is fejlesztik a kreativitásunk. Kíváncsi lennék, hogy más milyen színekben pompáztatja a teáskannáját :)

Még nem tudom mi lesz belőle. Talán konyhában bontott teásdoboz filterjeit fogom tartani. Vagy tolltartó (bár annak nem elég jó az anyag, nincs elég tartása a napvászonnak). Vagy nemtudommi :)

Friday, 10 February 2006

Ritusnak - immáron készen

Csendben vagyok ugyan, de nem tétlenül csendben. És soha nem unatkozok :)

Befejeztem Ritus ajándékát! Szivacslappal béleltem (köszi ezerszer érte bucilla!!!), kockás anyag a hátulja, sötétmályva színű. Le akartam fotózni azt is, de elfelejtettem...

A szára: bordó-lila-mályva színekből sodorva, zöld gombbal rögzítve (bár ez főleg dekoráció jellegű), natúrszínű anyagra hímezve. Nem épp egyenletes, ezért vízszintesen három, függőlegesen négy szálat kellett alapul vennem egy x-hez.
Élénk színek, pont, ahogy Ritus szereti :)

Sőt, még végig is tűztem a szélét, hogy jól álljon. Fura tűzés nélkül az alatta lévő csavarodó anyag-szivacs rétegtől. Alig bírtam kifordítani. Túl kis rést hagytam rá...
Erről jut eszembe: otthon van egy elég nagy gombkészletem. Mindenféle gombok, általában két-három darab mindegyikből, nem épp egy ruhára való mennyiség. Tetszenek :) Ilyenkor olyan jól tudom hasznosítani. De mindig otthon felejtem, anyáéknál... Itt egy befőttesüvegben várják sorsukat, az íróasztalon :)

Monday, 30 January 2006

JJ-RR 1.


Kész vagyok az első részlettel. Már csak a runningot kell kihímezni, és a szöveget az első részletbe! :)
Ugye, milyen kis helyes?

Tuesday, 24 January 2006

Round robin

Hú, nagyon izgalmas dolgok kezdődött el! :)

Hogy mi az a RR? A válasz a linkben olvasható :) Még nekem is át kell rágnom magam rajta, mert nem vagyok eléggé képzett!

Egyébként a készülő mű itt van!

S hogy kik vesznek részt benne?
amotae
iancsa
ityamom
annaitto
gyerkőcök
judit26
KSK
morcs
szazu

Friday, 6 January 2006

Üzenet mindenkinek...

... akik szokták olvasgatni a blogomat, vagy kíváncsiak rám. Vagyok. Élek is. Csak épp szokom az agyi munkát a suliban... :)

Szóval: nem vesztem el!

Tuesday, 3 January 2006

Ajándék Katicának!



Eddig nem mutathattam meg, mert nem akartam, hogy csomagbontás előtt láthassa :) Remélem, hasznos perceket szerez neki ez a kelléktartó!
:)

Mondanom se kell, ugye? A minta: BC!

Dezsőfi Dezső

Ma megszületett :)

Íme őurasága!

A mintát teokata adta, szóval itt is köszi érte! Örök hálám üldözni fog :) Még jó darabig ;)

Natúrszínű anyag, nem tudom, mi a neve, vastagabb és puhább, mint a vászon.

A munka kb. három napig tartott, de csak azért, mert nem volt annyi időm rá, hogy csak vele foglalkozzak, de egyébként egy nap alatt elkészülhet! :)






















Monday, 2 January 2006

Tehenek a láthatáron


Hódolva tehénimádatomnak, hímeztem két fejet (nem enni szeretem őket, hanem jópofa ábrázolásban hímezgetni :)). Móni barátnőm kapott új tolltartót, monogrammal, horgolt tetővel. A régi, horgolt már biztosan tönkrement. Azt még a kollégiumban kapta tőlem.
Régi szép idők :)...

Friday, 30 December 2005

Óriások és törpék


Valahogy vonzanak az átlagostól eltérő méretű dolgok. Kötőtű, de óriási méretben! Ez volt az egyik meglepetésem Bucillától! Csodajól néz ki! Fából van esztergálva! Jó kézben tartani :)
Vagy az óriás méretű horgolótű... S hogy mindezt mire lehet használni? Óriásmintás sálra :D
Hát nem néz ki csodásan? :) Milyen jó melegek ezek! Az ember azt hinné, hogy ha lukacsos, akkor nem tartja a hőt, pedig nagyon sokat jelent, ha egy ilyen a vállamon van!

Az egészen apró kötőtű még gyerekkoromban volt a kedvencem. Babára csakis ilyennel lehetett csini cuccokat kötni (játszani már nem játszottam vele, csak megkötöttem-horgoltam őket :)).
Az apró horgolótű: mondanom se kell, csodás csipkéket lehet vele alkotni! (Azt hiszem, egyetlen horgolt terítőm sincs, mindig ajándékokká válnak, vagy már eleve annak készülnek)

Thursday, 29 December 2005

Karácsony, 2005. II.


Szóval két ajándék, ami még nem került fel :)
A tavirózsás tatyópár: Ronié, a gombás készlet: Cimpuluszé :)




Tuesday, 27 December 2005

Rita hugi


Hát igen, nemsokára jön a születésnapja. Gondoltam, meglepem egy hímzett cuccal :) Bár ő is hímez, azért biztos örülni fog ennek...
A felirat a virágok alatt: élj, tanulj, szeress!

A jelenlegi állapotot mutatom épp... Jó színes lesz, pont, mint Ritus! :)

Monday, 26 December 2005

Karácsony, 2005.

  

Meglepi Viráganyuknak :) Bár előre megbeszéltük a mintát, de azt is, hogy majd jól meg fog lepődni :D Tavaly eltünt a postán, szóval idén egy nagyobbacskát kapott. A zsinórját én sodortam. Az egész szivaccsal van megtömve, és a széle fehérrel tűzve. Nagyon otthonos kis darab lett :)


 





Meglepetés
Pollynak. Természetesen már megkapta, ezért merem feltenni :) Egy banner,
egérkével az alján. Csak hogy legyen egy hely, ahol a képeslapok is jól érzik
magukat :)




 



 





Ajándék
a húzottamnak, kriszti968-nak. A minta adott volt a kis kellékes zsákhoz:
elvégre karácsony van. A lovacska pedig a bemutatkozó oldala alapján alakult ki:
láttam ott egy lovat, gondoltam, életemben először én is hímzek egyet, egy
aranyosat. (a minta eredetije: lanarte)



 


A szalvétákról nem készültek fotók. Bár a magazinban meg lehet nézni :). Ugyanis azért vállaltam be, kizárólag az ajándékozás öröméért, Cimpinek :)

Roninak készült tavirózsás duplazsák se lett lefotózva. Majd megteszi, és elküldi nekem...

Friday, 2 December 2005

Wednesday, 30 November 2005

Alakul a csiga-naptár







Tán még azt is megérem, hogy csütörtök reggel kiteheten az adventi naptárunkat :D

Tuesday, 22 November 2005

Csiga-naptár

Lassan csiganaptárnak is elnevezhetném, amilyen sebességgel haladok...

Monday, 14 November 2005

Adventi állása


Hm, rohammunkában készítem, mégis lassan haladok :(

Sunday, 6 November 2005

Ingyenes minták

Itt van a lista, ahonnan érdemes elindulni :)

De párat külön is megemlítek:
Mosey n' Me
Better homes magazin melléklete
teás készlet konyhába
hihetetlen jó kötények és terítők

Ennyit innen. A többit mindenki csemegézze ki maga!

Franciásan könnyed

Érdemes visszatérni ide, és szemet legeltetni :)

Fonaltartó doboz

Találtam egy oldalt, ahol hihetetlenül ízléses dolgok vannak. Legalábbis az én szememnek nagyon ízletes :)

Itt van például ez a doboz, ami fonaltartónak használható. Gondolom, a franciáknál olcsóbb a dmc, mint nálunk :S Így könnyebb lehet teljes színskálát beszerezni. Míg nekünk marad az oldalakon át történő nyálcsorgatás :D

Friday, 4 November 2005

Mik történtek mostanság?

Nézzük csak!

Kötök. Pulcsit. Raglán vállal. Csíkosat. Ami elég meglepő, tekintve molett vonalaimra :) De sebaj. Nekem tetszik! Egy natúr szál az alap: hozzá vagy téglaszín, vagy drapp, ez adja a csíkosságát.
Ez van estéknént. Illetve vonaton és otthon, míg nem voltam itthon. ;) (Otthon: anyuéknál, itthon, szhelyen.)

Hímzek. Adventi naptárat. Jól halad, de nem elég gyorsan. Mellette ajándékok gyártása van folyamatban. :)
Ez van nappal, mikor van elég fény!

Kenyeret sütök. Megvan az új gép. Eddig két kenyér sült ki benne, az első kissé sós lett az én ízlésemnek, a második viszont nagyon jól néz ki, ízpróba nem volt eddig.

Találkozok a többi bökögetővel. Őrültek, lelkesek, és olyan jó látni, hogy nem vagyok egyedül ebben a hóbortban :)Komáromban találkoztunk, Andiee boltjában. Meghazuttoltam magam: fonalat vettem, sálhoz, szürke-fehér melíroztottat, puhááát! :)

Thursday, 13 October 2005

Adventi naptár újra



Készülget az adventi naptáram. Remélem, idén már tudjuk használni.










És a minta, ahogy majdan kinéz? Íme:)

Kiállítás és verseny

Most kezdjük szervezni a kiállítást a suliban. Szakkörös munkákból :) Mind a tavalyi tanévben készült! Már várom, hogy milyen lesz. Remélem, aktívan részt vesznek a mostani tagok a szervezésben :D

Saturday, 8 October 2005

Lassú munka

De az biztos ;). De nem biztos, hogy tökéletes. :D

De igyekszek! Már elkezdtem az egyik ajándék mögötti részt hímezni. Egy lila csomag lesz rajta, sárga szalaggal. Ezek nem nagy munkák, de valahogy estére kipurcanok, már nincs erőm hímezni. Pedig vágyok rá! De fáradt vagyok, a szemem főleg, és a kislámpa már nem elég olyankor.

Azért nagyon igyekszek, hogy meglegyen arra, mikorra kell! Sőt, addig még sok ajándékot kell elkészítenem. Nem kötelező, ez belső kényszer :)

Cimpi, ha olvasod ezeket a sorokat, tudd: rád is meglepi vár, ami már készen van, és elragadóan édes mind :) ;)

Monday, 3 October 2005

Adventi naptár

Most már élesben megy :)

Most szabom ki épp... De még mielőtt belevágnék az anyagba, rászámolom a mintát, tizesével fércelve a szélét. Nem akarom elrontani... Jobb az elején tökölni, mint szívni a végén. Rászámolok minden oldalán még 10 cm-t. Hátha oda még kitalálnék valamit... :D

Nagyon édes lesz, az biztos!

14-es krémszínű aidára dolgozok, és a minta kb. 30*50 cm lesz.

Thursday, 22 September 2005

Szakkör

Úgy tűnik, hogy beindulunk holnaptól! :)

Monday, 19 September 2005

Titkolózások kora

Bármennyire is szeretném, nem fogom elmesélni, min dolgozok épp :)

Nemsokára jön a karácsony, ugye, és ilyenkor beindul a fantáziám! Annyi mindenkinek szerenték ajándékot készíteni, ráadásul ott a rokonság... Mikor még nem tudtam hímezni, sokkal alacsonyabb szinten kellett ajándékokban gondolkodni: ha nem volt kedvem kutatni, akkor illatszer, ha jobban ismertem, akkor kedvtelésnek megfelelő... Most meg? Bámulom a mintákat, és legtöbbször beugrik valaki, hogy mennyire örülne egy ilyen mintának, kihímezve!
Kellett nekem új hobbi :D

Már gyűlnek az ötletek, és a készen megvalósított ajándékok is. Az a gond, hogy a munka is sok időmet elrabolja, és mivel ott is teljesíteni kell, azért egyre kevesebb időm van arra, hogy hímezzek. Így írni se nagyon tudok miről. Ha meg hímzek, azt nem mesélhetem el... mert titok. Ez kissé kusza, de talán lehet érteni a lényegét.

A banner szövege a következő lett: IN OUR HOME. A drótaggató szövege: welcome. Fura lett volna, ha alulra magyarul írok. Ráadásul milyen igaz Roni megállapítása: ezek a szövegek magyarul nagyon bénák! (Üdvözöllek a konyhámban, ez itt a kiss család otthona, ott az otthonod, ahova a szíveket aggatod...) Szóval maradok az angolnál. Aki nem érti, az megérdemli, vagy megkérdezi :D
De még mindig nem varrtam össze. A multkor próbálkoztam egy kis anyaggal, szivacstöltelékkel, és nagyon béna lett :S Azóta nagyon félek, hogy elrontom a hímzésem varrás közben! Pedig jó lenne kitenni. Szóval nem tudom, mi lesz...

Thursday, 15 September 2005

Debbie Mumm banner


Egyerlőre itt tartok. Még a szöveget hímzem alulra, majd megvarrom. Azzal is megleszek valahogy :)
Bár a munka most több időt elvesz, mint nyáron, azért nem lettem teljesen hűtlen a hímzéseimhez!

Ma kitettem a plakátokat a szakkörökre. Kíváncsi vagyok, hogy mennyien fognak jelentkezni, és hány ember fog valóban járni. Remélem, lesz nyolc ember, és azt is, hogy nem lesz több 12-nél. Nem szeretnék senkit sem elutasítani.

Monday, 5 September 2005

Szeptember - a varrás hónapja




Egyébként sok ötlet van ezen a honlapon, érdemes bekukkantani :)

Friday, 2 September 2005

Banner 1.


Itt tartok. :) Ez első fázisfotó. Remélem, a következő már a kész mű lesz, max. varrás előtt. Jöhetnek a zöld levelek rajta :D