Monday, 15 May 2006
Saturday, 13 May 2006
Zokniszsák és kötés

A kettőnek nem sok köze van egymáshoz, hacsak az nem, hogy mindkettőt én készítem :)
A zsák kész, csak mosni és vasalni kell! De a fotókat megmutatom :D
Jó nagy lett :D Szerntem belefér az összes zokni.
Kellene varrni egy minizsákot is, abba pedig a harisnyák mennek bele :D
De most inkább nem töltöm ezzel az időmet... Vár a BAZSA!
---
A kötés: halad. Sál lesz, vállra. Izgulok, hogy mosás után összeugrik-e a széle :(
Kaptam egy nagyon jó leírást Szazutól! Kötött vállkendő, remélem, felfogom, hogyan kell csinálni :)
Nagyon beindultam a vállkendőkre, pedig most nyár jön :)
Friday, 12 May 2006
Bazsa aktuális állása
Monday, 8 May 2006
RR-ek áprilisra
Nah, most jutottam el odáig, hogy fotókat gyártsak!
Az első: Morcs mintakendője. Iszonyat lassan haladtam, ahhoz képest, hogy kényelmes volt az anyagra hímezni. Talán a színei miatt - nem kellemes emlékeket juttatnak eszembe.
A második kép Safié! Ez kis aranyos volt, millió hossznyi tűzőöltéssel :D De tetszett ez a rész, szép nárciszok vannak itt! És épp mostanság virágzott :D :D
Egyébként alig haladok másmilyen kézimunkákkal! A kötött sál azért halad, csak lassan! Majd mutatok fotót valahogy, csak egy gond van: nagyon összeugrik. Merem remélni, hogy mosás utána, ha kifeszítve szárítom, sokkal jobb lesz az eredmény!
Monday, 1 May 2006
Úton
Haladok. Mindennel. Egyszerre. Így semmivel se elég gyorsan.
És most is alkotni kellene, helyette írogatok :D
Valamikor rég kötöttem csipkét, de már elfelejtettem, hogyan kell. De most újra elővettem a régi emlékeket: láttam pár amerikai honlapon vállkendőt, csipkét, finomat, szépet, gyönyörűt...
Hát próbálkozok. Van két motring ajándékfonalam, Vuka küldte, még nagyon rég! Próbálkozok egy egyszerűbb mintával. És tetszik, és helyes, és nagyon jó lesz! Meglátjuk, mennyire lesz elég (hosszra). Rombuszok, minden mennyiségben! A következő már jobban csipkézett lesz, de most egyelőre ez is elég lesz.!
Lassan kivirágzik a bazsarózsám! Már nagy bumszlik vannak, és a bordó szín is látszik, de még nem bújtak ki a szirmok, bent nyomorognak, pedig kint tágasabb és szebb a világ :) Ígérem, nem vágom le egyetlen szálát sem!
Nah és: a vásznon is jól mutat ;) Marjolein Bastin tud valamit!
Közben anyának is készítettem egy kis meglepetést! Kulcstartó, virágokkal :)
Az RR-ek is haladnak. Csak lassan :( Szégyen gyalázat, tudom. De most annyi minden lefoglal. Nah, vissza az RR-ekhez!
Sunday, 23 April 2006
Delfines banner

Balázs és Andi! Gratula nektek az új lakáshoz :) Nagyon jó érzés lehet! Mi is erősen kaparunk a dologra, remélem, mihamarabb összejön.
Szóval egy kis meglepetés nektek, mert aranyosak vagytok és szerettek minket :D Tudom, hogy nem számíttok ajándékra, ezért jó, hogy mégis kaptok :D
A delfin: tudom, hogy szeretitek. És tudjátok, hogy én giccsesnek tartom. De miattatok ezen túllépek és kihímzem életem első és utolsó (hat) delfinjét. Fogadjátok sok szeretettel!
Wednesday, 19 April 2006
Tuesday, 18 April 2006
Tavaszi banner

Kész van, már pár napja kint lóg, de még nem volt időm megmutatni :)
Az alján egy kis bojtocska lóg. Van egy zseb is rajta, ha netán szeretnék valamit még ráaggatni. Mindig lesem, hátha találok valami aranyos-katicás gombot, kitűzőt, rátenném az alsó zsebre - de sajna sehol semmi.
A bélésnek köszönhetően hátulról is egészen szalonképes!
A Welcome drótot pedig újfent Bucillának köszönhetem: ez egy készletből van. Ha jön a tél, majd visszakapja a drótját az eredeti banner :D
Monday, 17 April 2006
Tervezés húsvét idején

Ma összealkodtam az IV-s mintakendőmet :)Ez a rész tele van személyes utalással, így át kellett rajzolnom csupa olyan dologra, ami rám jellemző (nem a tervezőre).
Még mindig nincs elég sok minden benne, de nem leszek telhetetlen, úgy döntöttem :)
Sok utalás van a gyermekkoromra, bezárólag tán a kávéval :) Arra fősuli alatt szoktam rá, kényszerűségből, de végül nagyon megszerettem. Igen, talán ez jelenti a gyermekkorom végét, az az időszak.
De van nagyon sok más. Pl. a tulipán: mindig is szerettem! Vagy anya és apa, vagy a borzási ház, patakkal a kert végében, ahol gyönyörű nyarakat töltöttem... De nem hiányozhat Cirmi és Tigris sem! :)
Tuesday, 11 April 2006
Jön a nyusz
Én is készülgetek, bár nem sok mindennel. Egy banner van félig-meddig kész. Még jön pár répa a banner szélére, körbe. Nem is húsvét miatt, inkább csak a tavasz miatt szeretném kitenni. Alul lesz egy felhajtható zseb, amiben majd a posta kap helyet. :)
Saturday, 25 March 2006
Fonaltartó doboz
Elkészült :) És már nálam is van :) Kalandos útja volt szegénynek!
2005. nov. 5-én írtam róla! Akkor találtam egy képet, amin egy fonaltartó doboz volt! Bár az enyém nagyobb lett, mert lényegesen több fonalat kell tárolnom, de alapjában véve ez volt az ötletadó!
A dobozba elfér a venus és a dmc színskálám :) A venust főleg arra használom, hogy ha át kell váltani valami nehezebb, komolyabb képet a diákjaimnak, akkor abból oldom meg. Tudom, hogy óriási segítség nekik, mert diákként nekem se volt különösebben sok elkölthető pénzem.
A dobozom (kiskomódnak is elmegy :)) tetejére tettem a dmc táskám, hogy legyen valami mérce a méretét illetően. Egyébként 59*41 cm az alapterülete, a magassága pedig 30 cm. Tömege pedig, húú, el se merem mesélni: 14 kg :)
A szállítás épp ezért kicsit macerás volt. Megoldottam Szilának, hogy felkerüljön az övé Pestre, ő pedig azt, hogy az enyém lekerüljön hozzánk :)
A legalsó fiókban nincsenek fakkok.
Az embernek mindig vannak tartalék fonalai, amit még nem tekert fel, de tudja, hogy előbb utóbb sor kerül rá.
Hát most lesz helye annak is! Sőt, ha lesz hely, akkor a leendő készleteket is itt fogom tartani. Tervek már vannak ;)
Van három fiók, összesen 99 fakkal (bennük 10-10 fonal fér el kényelmesen). Elkezdtem belepakolni a már sorrendbe helyezett, feltekert fonalaimat. De most azt hiszem, félre kell tennem a tekergetést, mert vannak sürgősen befejezendő munkáim... ;)
Monday, 20 March 2006
IV. mintakendő
Azaz a francia. :) Kész. Végre. Ez a rész már nem szivat többet! A végén már nagyon morci voltam, mert folyton tévedtem. És ez azt jelenti, hogy kb. két szál 60 cm-eres zöldem oda, darabokban! Ejnye...
Azért szép, ugye? :)
Egy gond van: nem tudok csatolni...
Linkelek egyet. Valameddig élni fog ez a link, aztán majd később megmutatom!
Sunday, 19 March 2006
Dolgozgatok
Cimpi: nővöget a hortenzia, nézz rá, ha van időd!
Szazu: szépen haladok a mintakendővel, de néha nagyon megszivat. Volt benne két rész, aminek úgy háromszor futottam neki, mert mindig elszámoltam valahol, és nem jött ki.
Zabálja a fonalat ez az anyag! Szerintem ez nagyobb 14-nél... :) Kb. a teljes fonal felénél járok a zölddel!
Bucilla, remélem, néha olvasol e-mail-eket, mert küldtem neked valami szépet, varrnivalót :)
Thursday, 16 March 2006
Sárga rózsák

Anyukámnak :)
Azért vagyok ilyen bátor, és megmutatom itt is, mert ő nem szokott netezni. Így nem tudja megnézni, hogy mit kap tőlem, április 21-én :)
Az ő születésnapi ajándékát már tudom. Félt, hogy nem fog tetszeni, ezért inkább előre elárulta, és megkérdezte a véleményem... (Már évek óta ígéri, hogy köt nekem egy barna poncsót, csak úgy, mert tudja, hogy szeretnék egyet) Már jó ideje dolgozik a fekete, horgolt vállkendőn, de csak most árulta el, hogy az enyém lesz :)
Sunday, 12 March 2006
JJ-RR2.
Saturday, 11 March 2006
Következő terv
Sunday, 19 February 2006
Dim-maci - újra
Saturday, 18 February 2006
Francia mintakendő - kész
Wednesday, 15 February 2006
Francia mintakendő
Tuesday, 14 February 2006
Valentinnapi meglepi - express

Tegnap esti beszélgetés részlete:
- Ugye, nem veszünk semmit Valentin-napra?
- Hm, de, én készülök egy meglepivel neked.
:)
Hát, nincs mese, ki kellett rukkolni valamivel, de nem lehet rajta szivecske, mert megőrjít ez a nagy valentinnapi imádat! Ok, pici még belefér, a kedves kedvéért :)
S hogy ne legyen negédes: zoknitartó zsák lett belőle! Hasznos is, kedves is :)
Hm, kíváncsi vagyok, mit fog hozzá szólni!
Sunday, 12 February 2006
Macskás kanna

Mosey'n me minta :) Ingyenes, de nincs hozzá kulcs. Ezzel is fejlesztik a kreativitásunk. Kíváncsi lennék, hogy más milyen színekben pompáztatja a teáskannáját :)
Még nem tudom mi lesz belőle. Talán konyhában bontott teásdoboz filterjeit fogom tartani. Vagy tolltartó (bár annak nem elég jó az anyag, nincs elég tartása a napvászonnak). Vagy nemtudommi :)
Friday, 10 February 2006
Ritusnak - immáron készen
Csendben vagyok ugyan, de nem tétlenül csendben. És soha nem unatkozok :)
Befejeztem Ritus ajándékát! Szivacslappal béleltem (köszi ezerszer érte bucilla!!!), kockás anyag a hátulja, sötétmályva színű. Le akartam fotózni azt is, de elfelejtettem...
A szára: bordó-lila-mályva színekből sodorva, zöld gombbal rögzítve (bár ez főleg dekoráció jellegű), natúrszínű anyagra hímezve. Nem épp egyenletes, ezért vízszintesen három, függőlegesen négy szálat kellett alapul vennem egy x-hez.
Élénk színek, pont, ahogy Ritus szereti :)
Sőt, még végig is tűztem a szélét, hogy jól álljon. Fura tűzés nélkül az alatta lévő csavarodó anyag-szivacs rétegtől. Alig bírtam kifordítani. Túl kis rést hagytam rá...
Erről jut eszembe: otthon van egy elég nagy gombkészletem. Mindenféle gombok, általában két-három darab mindegyikből, nem épp egy ruhára való mennyiség. Tetszenek :) Ilyenkor olyan jól tudom hasznosítani. De mindig otthon felejtem, anyáéknál... Itt egy befőttesüvegben várják sorsukat, az íróasztalon :)
Monday, 30 January 2006
JJ-RR 1.
Tuesday, 24 January 2006
Round robin
Friday, 6 January 2006
Üzenet mindenkinek...
... akik szokták olvasgatni a blogomat, vagy kíváncsiak rám. Vagyok. Élek is. Csak épp szokom az agyi munkát a suliban... :)
Szóval: nem vesztem el!
Tuesday, 3 January 2006
Ajándék Katicának!
Dezsőfi Dezső
Ma megszületett :)
Íme őurasága!
A mintát teokata adta, szóval itt is köszi érte! Örök hálám üldözni fog :) Még jó darabig ;)
Natúrszínű anyag, nem tudom, mi a neve, vastagabb és puhább, mint a vászon.
A munka kb. három napig tartott, de csak azért, mert nem volt annyi időm rá, hogy csak vele foglalkozzak, de egyébként egy nap alatt elkészülhet! :)
Monday, 2 January 2006
Tehenek a láthatáron
Friday, 30 December 2005
Óriások és törpék

Valahogy vonzanak az átlagostól eltérő méretű dolgok. Kötőtű, de óriási méretben! Ez volt az egyik meglepetésem Bucillától! Csodajól néz ki! Fából van esztergálva! Jó kézben tartani :)
Vagy az óriás méretű horgolótű... S hogy mindezt mire lehet használni? Óriásmintás sálra :D
Hát nem néz ki csodásan? :) Milyen jó melegek ezek! Az ember azt hinné, hogy ha lukacsos, akkor nem tartja a hőt, pedig nagyon sokat jelent, ha egy ilyen a vállamon van!
Az egészen apró kötőtű még gyerekkoromban volt a kedvencem. Babára csakis ilyennel lehetett csini cuccokat kötni (játszani már nem játszottam vele, csak megkötöttem-horgoltam őket :)).
Az apró horgolótű: mondanom se kell, csodás csipkéket lehet vele alkotni! (Azt hiszem, egyetlen horgolt terítőm sincs, mindig ajándékokká válnak, vagy már eleve annak készülnek)
Thursday, 29 December 2005
Karácsony, 2005. II.
Tuesday, 27 December 2005
Rita hugi
Monday, 26 December 2005
Karácsony, 2005.
Meglepi Viráganyuknak :) Bár előre megbeszéltük a mintát, de azt is, hogy majd jól meg fog lepődni :D Tavaly eltünt a postán, szóval idén egy nagyobbacskát kapott. A zsinórját én sodortam. Az egész szivaccsal van megtömve, és a széle fehérrel tűzve. Nagyon otthonos kis darab lett :)
Meglepetés
Pollynak. Természetesen már megkapta, ezért merem feltenni :) Egy banner,
egérkével az alján. Csak hogy legyen egy hely, ahol a képeslapok is jól érzik
magukat :)
Ajándék
a húzottamnak, kriszti968-nak. A minta adott volt a kis kellékes zsákhoz:
elvégre karácsony van. A lovacska pedig a bemutatkozó oldala alapján alakult ki:
láttam ott egy lovat, gondoltam, életemben először én is hímzek egyet, egy
aranyosat. (a minta eredetije: lanarte)
A szalvétákról nem készültek fotók. Bár a magazinban meg lehet nézni :). Ugyanis azért vállaltam be, kizárólag az ajándékozás öröméért, Cimpinek :)
Roninak készült tavirózsás duplazsák se lett lefotózva. Majd megteszi, és elküldi nekem...
Friday, 2 December 2005
Wednesday, 30 November 2005
Tuesday, 22 November 2005
Monday, 14 November 2005
Sunday, 6 November 2005
Ingyenes minták
Itt van a lista, ahonnan érdemes elindulni :)
De párat külön is megemlítek:
Mosey n' Me
Better homes magazin melléklete
teás készlet konyhába
hihetetlen jó kötények és terítők
Ennyit innen. A többit mindenki csemegézze ki maga!
Fonaltartó doboz
Találtam egy oldalt, ahol hihetetlenül ízléses dolgok vannak. Legalábbis az én szememnek nagyon ízletes :)
Itt van például ez a doboz, ami fonaltartónak használható. Gondolom, a franciáknál olcsóbb a dmc, mint nálunk :S Így könnyebb lehet teljes színskálát beszerezni. Míg nekünk marad az oldalakon át történő nyálcsorgatás :D
Friday, 4 November 2005
Mik történtek mostanság?
Nézzük csak!
Kötök. Pulcsit. Raglán vállal. Csíkosat. Ami elég meglepő, tekintve molett vonalaimra :) De sebaj. Nekem tetszik! Egy natúr szál az alap: hozzá vagy téglaszín, vagy drapp, ez adja a csíkosságát.
Ez van estéknént. Illetve vonaton és otthon, míg nem voltam itthon. ;) (Otthon: anyuéknál, itthon, szhelyen.)
Hímzek. Adventi naptárat. Jól halad, de nem elég gyorsan. Mellette ajándékok gyártása van folyamatban. :)
Ez van nappal, mikor van elég fény!
Kenyeret sütök. Megvan az új gép. Eddig két kenyér sült ki benne, az első kissé sós lett az én ízlésemnek, a második viszont nagyon jól néz ki, ízpróba nem volt eddig.
Találkozok a többi bökögetővel. Őrültek, lelkesek, és olyan jó látni, hogy nem vagyok egyedül ebben a hóbortban :)Komáromban találkoztunk, Andiee boltjában. Meghazuttoltam magam: fonalat vettem, sálhoz, szürke-fehér melíroztottat, puhááát! :)

























