Wednesday, 13 September 2006

Határidőnapló-borító

Hát íme :)
Az anyaga: narancssárga szörmókos anyag (passz, milyen fajta, de nem foszlik a széle...), így elég volt pelenkaöltéssel körbefutni alul és felül. Talán termo (Judilla tippelése alapján...)

Monday, 11 September 2006

Adventi naptár és karácsony 12 napja

Gondoltam, megmutatom nektek :) Tudom, még nagyon sok van hátra, de sebaj! Idén már használni akarjuk :D

S ha már úgy is karácsony és advent van soron, sőt, ma Cimpulusszal is előkerült a "karácsony 12 napja" hagyomány. Régebben nlc-n tett fel valaki egy ms féle mintát, ami erről szólt, ekkor tisztázódott le bennem. Érdekes, tetszik :) Majd lehet, hogy én is sütök a gyerekemnek és a családomnak sütiket, amiből az egyikbe pénzt lopok ;)
Még az is lehet, hogy idén, karácsony első napjától kezdve elkezdek hímezni egy ilyen képet. Főleg Prarie Schooler féle minta tetszik - a témában! Bár igaz: csak ezt és az MS féle verziót láttam csak!
Jó levezetése lenne a karácsonyi felhajtásnak - és jövőre már használhatnám! Elvégre karácsony után le kell venni az adventi naptárat és kerülhetne ez a helyére :)
És ha már annyit emlegettem ezt a 12 napot, álljon itt angolul és magyarul a versike! Előbbi jobban tetszik - már rögtön az első sor miatt!... :)

On the twelfth day of Christmas, my true love sent to me
Twelve drummers drumming,
eleven pipers piping,
ten lords a-leaping,
nine ladies dancing,
eight maids a-milking,
seven swans a-swimming,
six geese a-laying,
five gold rings;
four calling birds,
three French hens,
two turtle doves
and a partridge in a pear tree.

---

Karácsony tizenkettedik napja van,
köszönt és minden jót kíván
tizenkét ugra-bugra úr,
tizenegy táncos, tarka úrnő,
tíz tekergő kéményseprő,
kilenc kötényes kisleány,
nyolc nyúl a vadász oldalán,
hét hattyú, tolla tiszta hó,
hat tyúkanyó,
öt szélkakaska,
négy nyafka macska,
három veréb-zenész,
két gerle és
egy csíz a csupasz körtefán.


Thursday, 7 September 2006

Újabb ötletek a netről :)

A régi francia oldalra újra visszakúsztam ma. Kicsit pihiztem az adventinaptáram hímzése közben ;) Ki szeretné látni, hogy hogy néz ki most? :)

Szóval franciák... Találtam új dolgokat: egy dobozt, aminek a tetejére hímzést lehet aplikálni, miközben a teljes doboztestet is otthon lehet megcsinálni! Aztán egy kockát is, aminek az oldalai puhák (miközben sok haszna nincs, azért érdekesnek találtatott, megemlítettem :)).
Fecniket, képeslapokat lehet kitűzni arra a táblára, amit szintén egy hímzés díszíthet! Van itt párna is, ámátőr módszerrel megvarrva, tépőzárral :))
Nah, és persze: szütyőke :))) Ez irtó helyes! Natúrvászonból, kevés, visszafogott hímzéssel.
További alkotások is vannak, akinek van kedve, pislogjon rájuk egyet.

Tuesday, 5 September 2006

Kellékes zsákocska



Akkor most már nyugodtan megmutathatom, mert már odaért a címzetthez, Annaittohoz :)

Az alap: a zsák közepén egy monokróm minta, csak speckó fonallal hímezve, amiben több szín követi egymást, de nem melírozott formában. Érdekes. A hatás is :) Nekem tetszik.
A zsinórt végül kicseréltem bordó sodrottra, úgy jobban mutatott :)

S hogy mi is ez? Ha kiterítem: egy lapkos terítőcske, de ha a zsinórokat meghúzom, akkor összezáródik egy kis tarisznyává, elnyelve a tartalmát. Kupi van rajta, és hímzek. El akarom tüntetni? Megrántom a zsinórt és már sehol semmi :)

Thursday, 31 August 2006

Bent Creek - Snapperville: Homestead


Kész :)
Kicsit apróka lett, mellette egy átlaghímzőtű van. Panamára készült, egy szállal, minden lukba öltve... Aranyos lett, és élőben szebbek a színei!
A kis gülüszemü cicát külön is megmutatom.
Már "csak" varrni kell egy borítót és ráaplikálni a hímzést...

Monday, 28 August 2006

Alma tartalmú sütik

Most én kérdeznék... Sütireceptekre lenne szükségem, amiben a nyári almáinkat felhasználhatnám. Levelestészta kilőve... A kelt az nagyon menő nálunk :)

Augusztusi RR idők


Ezennel vége :) Kész mind a kettő :)
Az egyikkel azért haladtam, mert az anyag valahogy vonzotta a tűt, nem bírtam abbahagyni :D Szukkulens kendője volt most nálam, és én hímeztem bele ezeket a szép kis virágokat. Azóta se tudom, hogy miket. Talán kardvirág... :D

Ezzel a kendővel még lesz pár forduló, mire készen leszünk. De itt nem láttam, hogy lenne elmaradás...

Ez pedig Annaitto kendője. Ennek nagyon különleges vászna volt, lenvászon. Nehéz rá szépen hímezni, legalábbis nekem, de nagy élmény volt! A színei nagyon jók, élvezet volt ez is! Főleg, hogy a gazdáját ismerem és kedvelem nagyon. (Ok, épp úton vagyok ahhoz, hogy megismerjem)

És most! Végre nekilátok a határidőnaplóborítómnak :D
A DMC-ket már reggel kiválogattam, mikor még nem voltunk itt 9-en...

Thursday, 24 August 2006

Fonaldarabkatartó

Találtam egy minikukát, ami elegáns is :)

Jah, nem haladtam semmire a hímzéssel, ma suli volt, aztán egész délután a mintákat rendezgettem, amit msn-en keresztül kaptam... Most meg már este van. Hová lesz így a világ? Ejj...

Wednesday, 23 August 2006

Nyugi van...

Nem kapokodok, nem rohanok.

Ma mégis sikerült vennem egy határidőnaplót. Ugye, az enyém aug. végén lejár, és az újat kellene már használjam, de nem akartak olyan méretet hozni, ami nekem is tetszene. Volt egy jó nagy, ami az A5nél nagyobb, de nem tetszett. Meg nem is volt szabványméret. A tavalyi meg az azelőtti tetszett, pont akkora volt, mint a kisméretű füzet - így összefogtam a jegyzetfüzettel, ha mentem valahova.
Szóval vettem. Olyan notesszerű, hosszúkás alakja van. Persze, beindult a fantáziám, hogy mit tegyek rá. Megvan az igazi. Bent Creek - Homestead (Snapperville sorozat). Aranyos cicó, házikó, fa. Mi kellhet több egy határidőnaplóra?
De mégsem kezdhetem el, mert már belekezdtem az iv-RR-be. Azt be kellene fejezni előtte.

Vagy mégsem?

De...

Jah, a JJ-RR kész :)

Tuesday, 22 August 2006

Ez+az

Haladnak az RR-ek. Most kezdem a franciát :)
A JJ-RR (Szukkulensé) kész, már csak a nevem kell rá. Nagyon jó volt hímezni, csak úgy siklik benne a tű :) 28-as hímzővászon volt, kicsit pöszmörcés (valami kis izék állnak ki belőle itt-ott), de nem zavaró!
Nekem is van ilyen anyagom, de az kicsit nagyobb léptékű (10 szem 2 cm, míg a szukkulensé 1,8 cm). Arra majd jól kihímzem a jelenlegi nagy szerelmem :) El tudom képzelni a hálóba ezt, szintén párnának. Színeiben is pont menne leendő hálónkhoz :D

Láttam ma az nlc-n egy képet, Lizzie Kate összes évszakosa, egy képnek kihímezve! Nagyon jól néz ki ez is!

Monday, 21 August 2006

Papírzsebkendőknek


Egy kis egyszerűen összedobható tartót találtam...

Azért jó, mert egy kis hímzéssel egész ötletes dolgot lehet készíteni, amit tán még hasznos is :D

(jahh, a leírást ne nézzétek hozzá, mert valami embertelen nyelven van...)

Friday, 18 August 2006

Anyag festése - eredmény

Akkor itt az eredménye az első festésnek :) A bal oldalin csak a barna van rajta, a jobb oldalin felül már sárgával is megfestettem...
Hogy tetszik?

Ez csak próbanyuszi ;) De el tudnék képzelni rá egy Bent Creeket, vagy egy kis lökés után: vaskaput, kertbejáratként...

Thursday, 17 August 2006

Anyag festése

Ma vettem akrilfestéket, sárgás és barnát. Ki akarom próbálni azt, amit valamikor rég Edelweiss mesélt. Nagyon erős higításban be kell pacsmagolni a nedves anyagot...
Megkérdeztem, hogy utána kell-e fixálni, és ha megvan a válasz, ki is próbálom :)

Majd mutatom az eredményét!

Egyébként próbálkozott már valaki ezzel a festékkel?

-----------

Írt Edelweiss... :) Kérdeztem, hogy hogyan kell fixálni a festést... Íme:
Semmivel. Az akrilfesték vízállóvá szárad. Viszont ha rám hallgatsz, akkor úgy csinálod, hogy belemártod az anyagot vízbe, és úgy csurgósan teríted rá valami vízhatlan felületre, amiért nem kár, mert amíg meg nem szárad, addig ne vedd le róla, mert mindent összefog. Arról nem is beszélve, hogy ere a nagyon vizes felületre sokkal könnyebb szépen felvinni a festéket. Én legutóbb nyeles szivacsecsettel csináltam a lan elefántom hátterét.

Tuesday, 15 August 2006

Horgolási segédeszköz :)

Múltkor láttam egy hasznos dolgot. Gondoltam, felteszem :)

Mindenki, aki horgol, ismeri az érzést, mikor elgurul a fonala... Hajlamosak ezek a horgolócérnák az ilyesmire, az alakjuk miatt: mintha nem is horgolásra, hanem elgurulásra lennének tervezve! Szóval láttam egy egész jó kis szerkezetet, ami bent tartja a fonalat! Íme:

U.i.: szeretnéd tudni, mi ez a doboz valójában? :)

Thursday, 10 August 2006

Bazsa


Felteszek egy tegnap esti állást, hogy lássátok: nem csak a méreg foglalkoztat :)

A nagy, kinyílt bazsa alatti lepkével folytatom, már lassan az is kész :)

Egyébként pedig: kész a dmc-k feltekerése is! Maradt jó pár fonal, ami duplán van meg, de majd az is el fog fogyni :)
A ládika lassan megtelik. Fent: dmc, alul venus, középen: venus és dmc vége, illetve középen az anchorjaim (az az 50 db, ami van :))). A legalsó fiókban pedig a tartalékok, plussz fonalak, fonalkatalógusok, fonallisták.

Tuesday, 8 August 2006

Ollócska

Íme a kis aranyoska :)

Monday, 31 July 2006

RR - július

Itt van hát a JJ-RR. Egy - kettőre megvolt, és élvezetes volt hímezni :)

Yola kendője volt nálam ebben a hónapban (nah jó, csak egy kis töredékében, mert Amy haladékot kért családi okok miatt). Egy napig csak a tűzést csináltam rajta. Jó sok volt. De megérte, mert nagyon édes kis darab lett!
És olyan különös: ugyanazt a három zöldet használjuk minden hónaphoz, mégis: minden hónapban más-más hatást vált ki!

A franciásból Gyerkőcök kendője volt nálam. Nem tudom, milyen vászonra hímeztem, és sajna ő sem emlékszik rá :D Sajna a végeredmény nem teljesen tökéletes: nem volt egyenletes a szövése! A mintát itt-ott átrajzoltam, becsempésztem az ő életét is.
Pl. azt, hogy a kedvenc száma a 21, aztán azt, hogy járt külföldön (kétszer is - ez a kisautó a kendőn), meg hogy gyerekkorában szerette nagyon a gyümölcsöt (gyümölcskosár). Remélem, tetszeni fog neki!


Egyébként ajándékot hímeztem egy kismamának, meg a hugimat pátyolgatom, mert nálunk van egy hétig. Folyton hímzünk - sokkal gyorsabban haladok így, mert nem figyelek annyira a számítógépre, csak a tűre és a számra :D (az is jár, főleg nekem)
Ritus hímzett egy ems cicát, amit szinte azonnal ráragasztottunk egy műanyag dobozra (azaz "aktuális hímzéseket tartó dobozra"), ami előző életében kis tejesitaltartó doboz volt. Most egy Simple Heritage mintát hímez. Egész jól áll! Még ma befejezi a kutyát, jöhet a keret. És szinte két nap alatt megvan neki ez is!

Most megyek, tekergetem kicsit a dmc fonalaimat... :)

Thursday, 13 July 2006

Cimpulusznak


Akkor most már megmutathatom, mit készítettem neki születésnapjára!

Előszöris: adott egy kelléktartó! Van hely benne sok mindennek! Remélem, ő is elég praktikusnak találja! A levendula az elejére: nagyon tetszett, naná, hogy a francia magazinból szedtem, amit még anno tőle kaptam.
Vatelinnel béleltem, és körbetűztem, hogy jobb legyen a tartása (ezt Bucillától tanultam :)).
Van benne egy kinevezett ollótartó, de ha gondolja, majd tűket fog benne tartani, amit épp használ. A párna nyitott állapotban használható csak. Én az ollót alulra tenném (meglátásom szerint), a gumis tartórekeszek egyikébe!

Másodszor: horgoltam egy kerek terítőcskét. Fehéret. Remélem, ez is tetszik neki!
Szerettem horgolni. :)
Harmadszor: kapott pár kedvenc teát. Ami épp nagyon kedvenc nálam. Tiszta gyömölcstea, semmi tein. (Ez ugye nem hátrány? :)) És mellé egy csomag decora. Csak hogy tudja, milyen vacak vele hímezni :D Persze, nem mindig azért hímzünk, mert annyira kellemes az anyaggal dolgozni, hanem a végeredmény miatt!

S íme, érkezés után a csomag!

Azt írta, hogy megleptem, és hogy kedves tőlem, de azt még mindig nem tudom: tetszett neki egyáltalán?

U.i.: negyedszer is van: elfelejtettem kártyát tenni bele. Azaz egy-kettőre lezártam a borítékot, és akkor vettem észre... :(

Monday, 10 July 2006

MP: kész


Már jó ideje készítem. Akkor kezdtem el, mikor elkezdtem a blogot írni :)

Végre kész! Hogy tetszik? :)

Sunday, 9 July 2006

Q-snap

Kipróbáltam. Először nem tartott, hiába feszegettem. Aztán az alapkeretet körbetekertem egy textilcsíkkal. Most már nagyon jó, nagyon tetszik! :) Öröm vele hímezni! És könnyű! Nem töri az anyagot!

Bár, mikor az ember ránéz először: mi ez a vacakság? Leesett pár darab a vízvezetékből?

De tényleg nagyon jó! Csak ajánlani tudom!

Most épp Ervin ajándékán dolgozok. Tetszett neki az mp képem, amit még rég kezdtem el... Már csak 5 sor (ugyanolyan anchor 939-es színű) kell a tetején. Hát elővettem. Annyira unalmas volt napokon keresztül ugyanolyan színnel hímezni, hogy letettem. Ideje befejezni.

A kötött sálam kész. Most öblítőben ázik picit, aztán kiveszítve szárítom. Kíváncsi vagyok, hogy megtartja-e a méretét, ha feszítés után leveszem...

Egyébként az elmúlt napokban olyasmivel foglalkoztam, amit nem mutathatok meg, mert mind ajándék.

Saturday, 8 July 2006

Katica csomagja


Ma a városban csatangoltam, mikor jött az sms: a párom mesélte, hogy óriáspakkom jött amerikából!
Szedtem a lábam hazafele... És akkor ott várt az a minta, amit már nagyon rég kinéztem magunknak: házasságkötésünk alkalmából! Sőt, anyag és fonal is volt hozzá! Meg keret, amivel hímezhetek (az a bizonyos q snap, amivel már régóta szemezek...). Már csak olló és tű hiányzik a teljes készlethez :D :D

Csodás ajándék! Nagyon szeretem ezeket a mintákat!
Katica! Nagyon eltaláltad! Nagyon!

Wednesday, 5 July 2006

Bucilla párnája




Köszönjük szépen :) Nagyon édes párna, most épp a legédesebbnek találom :) Tudtad, hogy bordó az ülőgarnitúrűnk a nappaliban? Mintha oda találtad volna ki!
És olyan jó nézegetni... :)

És főleg azt köszönöm, hogy a család és lakásfelújítás mellett erre is volt időd. Puszi érte!

Tuesday, 4 July 2006

Mostanság

Hímzek. Megint nem magamnak :)

Esküvő előtt még befejeztem Judit RR-jét. Nem volt túl jó hímezni rá. De nem volt sok választásom. Hagyományos kongré volt az anyag, nulla tartással :( Három szállal hímeztem a mintát, amire később jöttem rá (a csatolt levélben nem volt erre utaló gondolat). Szóval kibontottam jó darabkát és újrahímeztem három szállal. Szegény Szazu két szállal hímezte meg, kicsit látszik a szálak vékonysága. Majd Judit eldönti, hogy kibontja-e.
A színei szépek.

Aztán elkezdtem egy meglepetéshímzést Cimpulusznak. Nemsokára lesz a születésnapja, és tavaly otromba módon kihagytam eme jeles alkalmat. Nem szándékosan. Megkaptam tőle a magamét, jó erős lelkiismeretfurdalásom volt. Ezért karácsonyra jól bevállaltam egy minimintás gombás szalvétaszettet. Nehéz volt a sok színváltás miatt, de legalább ledolgoztam a lelkiismeretfurdalásom.

Belekezdtem egy lan mintába apának is. Nemsokára születésnapja lészen... Panamára hímzek, megkívántam Cimpitől

Esküvő megvolt :) Szép volt és meghitt. Mindenkit alaposan jólakattunk, addig nem mehetett senki sehova :)

Katica sokat gondolt rám, hímzett valami meglepetést, de a postán elveszett. Ez nekem is nagyon-nagyon rosszul esett :( Aztán itthon várt esküvő után egy nagy csokor vörös rózsa! Csodás! Kártyával. Tőle. Majdnem leültem. Itt hümmögtem fél órán át :) Annyira nagy és kedves meglepetés volt :) Másnap pedig dísztávírat. El vagyunk kényeztetve. Teljesen!
És tudom, hogy Bucilla is huncutkodik nekem valami szépet :) Várom már nagyon!
Hugim is készül egy párnával (már születésnapom előtt elkezdte, arra akarta odaadni, de még mindig nem ért a végére - ez olyan, mint Katie76 ajándéka, ami már 2005 áprilisára készült :)).
Vártam a postást, hogy majd hoz nekem barátaimtól hímzett ajándékot, mint ahogy én is hímeztem sok mindenkinek. Ez elmaradt. De túlélem :)

Úgy gyűjtögetem az esküvői emlékeket, mint valami kis egérke, aki télére spájzol... Most egy cipősdobozban rejtőznek, de akarok neki egy nagy dobozt venni, amit majd textillel borítok (és hímzéssel). Egyelőre üdvözlőlapok vannak benne, meg szárított virágok, meg jegyzetek, meg gyűrűtartó párnácska... :)

Irány vissza hímezni. Sok a tennivaló, kevés az idő!

Wednesday, 28 June 2006

JJ-RR - június


Íme, kész is van.

Bár most kapkodás van :( Esküvő, meg Malaczi betegsége... Remélem, hogy túléli szegénykém a hetet!

Friday, 16 June 2006

Bazsa



Már jó ideje nem jutottam hozzá, mert vagy Pollynak hímeztem, vagy RR-eket, vagy az iskola foglalt le. De íme, itt tartok most... Az előző állást is érdemes megnézni, milyen szépen alakul a kép :)

Gyűrűtartó


Hát ez lesz a nagy napig a gyűrűink vigyázója. Már ott van az éjjeliszekrényen. Még akkor is, ha ráérek elővenni...
Egy Lizzie*Kate mintát választottam hozzá, a fedelére került.

A belső felére pedig egy már meglévő abc-t használtam fel. Aranyos és kicsit macerás :) Az egészet kézzel állítottam össze, és tűztem is, vatelinnel béleltem: így az egész puha és jó kézbe fogni :)
DMC-vel hímezve, amit eredetileg adott meg a minta. Anyától kapott hímzővászonra...
Mert a élet rövid, hogy ne dmc-vel hímezzek...

Sunday, 4 June 2006

RR-JJ - május


Májusban a JJ-RR projekten belül Ninának hímeztem. Sokkal hamarabb kész voltam, mint az iv-vel. Ami fura, mert több szín van benne, több váltás. vagy talán épp azért!
Jópofa kis könyvecske volt mellette! Írtam bele pár szót :)

Aztán van egy cilámen színű cipzáros szütyőke is, amibe az egész bele volt csomagolva! CSC-s, gondolom, a magazinhoz adták ajándékba!


Ha új lakásba költözünk, és a mi címünk lesz az állandó lakcím, megrendelem magamnak! Inkább lemondanék minden vacak itteni magazinról, csak azt megkaphassam :) Árban lehet, hogy ott lennék :S :(

Nah, meg a Susanna!

Már látom: zsíros állás kell, hogy kiszolgáljam ígényeimet :) Hm, ahhoz képest, hogy nem is olyan rég még tűt se akartam látni, nemhogy hímezni, most meg... mohóbb vagyok, mint a legmothosabb hímző!

IV-RR - május


Nah, akkor most, hogy van egy kis időm, mutogatok :)Ez itt KSK mintakendője. Az eredeti színekkel hímeztem neki, apró anyagra. Jó volt csinálni :)

Tuesday, 16 May 2006

Csíkos pulcsi


Végre befejeztem. Már csak úgy 10 perc munkára volt szükség, és kész is van :) Tetszik, jól érzem magam benne!
A végéhez sajnos meg kellett bontanom a kötött táskám, mert nem volt elég a bontott fonal. Boltban pedig teljesen esélytelen ezer éves anyagot találni!

Nem tudom, miért nem kezdtem hozzá hamarabb - a befejezéshez :D

Monday, 15 May 2006

Bazsaállás :)


No comment. No comment?

Saturday, 13 May 2006

Zokniszsák és kötés


A kettőnek nem sok köze van egymáshoz, hacsak az nem, hogy mindkettőt én készítem :)

A zsák kész, csak mosni és vasalni kell! De a fotókat megmutatom :D



Jó nagy lett :D Szerntem belefér az összes zokni.
Kellene varrni egy minizsákot is, abba pedig a harisnyák mennek bele :D


De most inkább nem töltöm ezzel az időmet... Vár a BAZSA!


---


A kötés: halad. Sál lesz, vállra. Izgulok, hogy mosás után összeugrik-e a széle :(
Kaptam egy nagyon jó leírást Szazutól! Kötött vállkendő, remélem, felfogom, hogyan kell csinálni :)
Nagyon beindultam a vállkendőkre, pedig most nyár jön :)

Friday, 12 May 2006

Bazsa aktuális állása


Íme még egy bimbó a bazsából :)
Haladok, haladok, csak lassan :)

Akit esetleg érdekel az ezelőtti állás, az lapozzon április 30-hoz, vagy nézze meg itt! :)

Monday, 8 May 2006

RR-ek áprilisra

Nah, most jutottam el odáig, hogy fotókat gyártsak!
Az első: Morcs mintakendője. Iszonyat lassan haladtam, ahhoz képest, hogy kényelmes volt az anyagra hímezni. Talán a színei miatt - nem kellemes emlékeket juttatnak eszembe.


A második kép Safié! Ez kis aranyos volt, millió hossznyi tűzőöltéssel :D De tetszett ez a rész, szép nárciszok vannak itt! És épp mostanság virágzott :D :D
Egyébként alig haladok másmilyen kézimunkákkal! A kötött sál azért halad, csak lassan! Majd mutatok fotót valahogy, csak egy gond van: nagyon összeugrik. Merem remélni, hogy mosás utána, ha kifeszítve szárítom, sokkal jobb lesz az eredmény!

Monday, 1 May 2006

Úton

Haladok. Mindennel. Egyszerre. Így semmivel se elég gyorsan.
És most is alkotni kellene, helyette írogatok :D

Valamikor rég kötöttem csipkét, de már elfelejtettem, hogyan kell. De most újra elővettem a régi emlékeket: láttam pár amerikai honlapon vállkendőt, csipkét, finomat, szépet, gyönyörűt...
Hát próbálkozok. Van két motring ajándékfonalam, Vuka küldte, még nagyon rég! Próbálkozok egy egyszerűbb mintával. És tetszik, és helyes, és nagyon jó lesz! Meglátjuk, mennyire lesz elég (hosszra). Rombuszok, minden mennyiségben! A következő már jobban csipkézett lesz, de most egyelőre ez is elég lesz.!

Lassan kivirágzik a bazsarózsám! Már nagy bumszlik vannak, és a bordó szín is látszik, de még nem bújtak ki a szirmok, bent nyomorognak, pedig kint tágasabb és szebb a világ :) Ígérem, nem vágom le egyetlen szálát sem!
Nah és: a vásznon is jól mutat ;) Marjolein Bastin tud valamit!

Közben anyának is készítettem egy kis meglepetést! Kulcstartó, virágokkal :)

Az RR-ek is haladnak. Csak lassan :( Szégyen gyalázat, tudom. De most annyi minden lefoglal. Nah, vissza az RR-ekhez!

Sunday, 23 April 2006

Delfines banner


Balázs és Andi! Gratula nektek az új lakáshoz :) Nagyon jó érzés lehet! Mi is erősen kaparunk a dologra, remélem, mihamarabb összejön.

Szóval egy kis meglepetés nektek, mert aranyosak vagytok és szerettek minket :D Tudom, hogy nem számíttok ajándékra, ezért jó, hogy mégis kaptok :D
A delfin: tudom, hogy szeretitek. És tudjátok, hogy én giccsesnek tartom. De miattatok ezen túllépek és kihímzem életem első és utolsó (hat) delfinjét. Fogadjátok sok szeretettel!

Wednesday, 19 April 2006

Minták, amik tetszenek

Miért nincs meg innen nekem szinte semmi sem? :(

Tuesday, 18 April 2006

Tavaszi banner


Kész van, már pár napja kint lóg, de még nem volt időm megmutatni :)

Az alján egy kis bojtocska lóg. Van egy zseb is rajta, ha netán szeretnék valamit még ráaggatni. Mindig lesem, hátha találok valami aranyos-katicás gombot, kitűzőt, rátenném az alsó zsebre - de sajna sehol semmi.

A bélésnek köszönhetően hátulról is egészen szalonképes!

A Welcome drótot pedig újfent Bucillának köszönhetem: ez egy készletből van. Ha jön a tél, majd visszakapja a drótját az eredeti banner :D

Monday, 17 April 2006

Tervezés húsvét idején



Ma összealkodtam az IV-s mintakendőmet :)Ez a rész tele van személyes utalással, így át kellett rajzolnom csupa olyan dologra, ami rám jellemző (nem a tervezőre).

Még mindig nincs elég sok minden benne, de nem leszek telhetetlen, úgy döntöttem :)

Sok utalás van a gyermekkoromra, bezárólag tán a kávéval :) Arra fősuli alatt szoktam rá, kényszerűségből, de végül nagyon megszerettem. Igen, talán ez jelenti a gyermekkorom végét, az az időszak.
De van nagyon sok más. Pl. a tulipán: mindig is szerettem! Vagy anya és apa, vagy a borzási ház, patakkal a kert végében, ahol gyönyörű nyarakat töltöttem... De nem hiányozhat Cirmi és Tigris sem! :)

Tuesday, 11 April 2006

Jön a nyusz

Én is készülgetek, bár nem sok mindennel. Egy banner van félig-meddig kész. Még jön pár répa a banner szélére, körbe. Nem is húsvét miatt, inkább csak a tavasz miatt szeretném kitenni. Alul lesz egy felhajtható zseb, amiben majd a posta kap helyet. :)

Saturday, 25 March 2006

Fonaltartó doboz

Elkészült :) És már nálam is van :) Kalandos útja volt szegénynek!

2005. nov. 5-én írtam róla! Akkor találtam egy képet, amin egy fonaltartó doboz volt! Bár az enyém nagyobb lett, mert lényegesen több fonalat kell tárolnom, de alapjában véve ez volt az ötletadó!

A dobozba elfér a venus és a dmc színskálám :) A venust főleg arra használom, hogy ha át kell váltani valami nehezebb, komolyabb képet a diákjaimnak, akkor abból oldom meg. Tudom, hogy óriási segítség nekik, mert diákként nekem se volt különösebben sok elkölthető pénzem.
A dobozom (kiskomódnak is elmegy :)) tetejére tettem a dmc táskám, hogy legyen valami mérce a méretét illetően. Egyébként 59*41 cm az alapterülete, a magassága pedig 30 cm. Tömege pedig, húú, el se merem mesélni: 14 kg :)
A szállítás épp ezért kicsit macerás volt. Megoldottam Szilának, hogy felkerüljön az övé Pestre, ő pedig azt, hogy az enyém lekerüljön hozzánk :)
A legalsó fiókban nincsenek fakkok.
Az embernek mindig vannak tartalék fonalai, amit még nem tekert fel, de tudja, hogy előbb utóbb sor kerül rá.
Hát most lesz helye annak is! Sőt, ha lesz hely, akkor a leendő készleteket is itt fogom tartani. Tervek már vannak ;)

Van három fiók, összesen 99 fakkal (bennük 10-10 fonal fér el kényelmesen). Elkezdtem belepakolni a már sorrendbe helyezett, feltekert fonalaimat. De most azt hiszem, félre kell tennem a tekergetést, mert vannak sürgősen befejezendő munkáim... ;)

Monday, 20 March 2006

IV. mintakendő

Azaz a francia. :) Kész. Végre. Ez a rész már nem szivat többet! A végén már nagyon morci voltam, mert folyton tévedtem. És ez azt jelenti, hogy kb. két szál 60 cm-eres zöldem oda, darabokban! Ejnye...
Azért szép, ugye? :)

Egy gond van: nem tudok csatolni...

Linkelek egyet. Valameddig élni fog ez a link, aztán majd később megmutatom!

Sunday, 19 March 2006

Dolgozgatok

Cimpi: nővöget a hortenzia, nézz rá, ha van időd!

Szazu: szépen haladok a mintakendővel, de néha nagyon megszivat. Volt benne két rész, aminek úgy háromszor futottam neki, mert mindig elszámoltam valahol, és nem jött ki.
Zabálja a fonalat ez az anyag! Szerintem ez nagyobb 14-nél... :) Kb. a teljes fonal felénél járok a zölddel!

Bucilla, remélem, néha olvasol e-mail-eket, mert küldtem neked valami szépet, varrnivalót :)

Thursday, 16 March 2006

Sárga rózsák


Anyukámnak :)

Azért vagyok ilyen bátor, és megmutatom itt is, mert ő nem szokott netezni. Így nem tudja megnézni, hogy mit kap tőlem, április 21-én :)
Az ő születésnapi ajándékát már tudom. Félt, hogy nem fog tetszeni, ezért inkább előre elárulta, és megkérdezte a véleményem... (Már évek óta ígéri, hogy köt nekem egy barna poncsót, csak úgy, mert tudja, hogy szeretnék egyet) Már jó ideje dolgozik a fekete, horgolt vállkendőn, de csak most árulta el, hogy az enyém lesz :)

Sunday, 12 March 2006

JJ-RR2.


Íme, készen vagyok Fabyen RR-jével :) Az e havi nem dobogtatta meg a szívem, a nagy fatuskó miatt, de az ibolykák édesek benne :)
Már oda is attam Ityamomnak!

Kezdem Szazu IV-RR-jét :)

Saturday, 11 March 2006

Következő terv


Valamikor nemsokára ennek fogok nekiállni. Szép színek, szép formák, szépség árad az egész képből...
A fonallista már Andieenál :)