Monday, 8 January 2007

Ejejj, EMS!


Páromtól kaptam egy linket, ahol macskás fotók vannak... Találtam egyet, ami nagyon-nagyon ismerős volt nekem!

Talán innen... Ez ems minta, akik verik a mellüket a jogvédelemmel...

Sunday, 7 January 2007

Köss egy macit!

Bubbyhoz még elírás is van! Mindez ingyé ;)

Saturday, 6 January 2007

Kötni tudni kell

Csak pár kellék kell hozzá. Bár ez már mánia :)

Lássuk!

Először is: vegyük elő a kis kütyüket tároló dobozunkat!


Ezekről nagyjából tudom, hog micsodák :D Bár... a jobb felső sarokban a pink-zöld dobozka nem tudom, mi lehet (talán tűtartó?). De ha látnék egy félig nyitott efféle dobozkát, valószínűleg kevédbé tudénk ellenállni neki, mint egy tál sütinek (nem lenyúlásról van szó, csak a kukkolásról)

Kell egy kötúknek való kéz és ajakápoló! Ez feltétlen :D

Venni kell pár csodás tűt! De csakis olyat, amihez külön fémtok van! Mint valami iszonyat drága tollkészlet! (És minekután egy ilyen készlet 45 usd-be kerül, azt hiszem, a tollkészlet kivételével a mondat igazán pontos...)

Aztán vennünk kell vázákat, amiben a csodás kötőtűinket tároljuk :D


Ha ez nem lenne elég: be kell szereznünk pár felcsavarható tűtartót!

Ha viszont egészen komolyan gondololjuk a kötést, akkor igazi tokot kell szerezni hozzá!


Kötni viszont csaki kötőspólóban lehet! Tehát szerezzünk belőle párat...



A tűket, amikkel a darabokat akarjuk összevarrni: speckó henger alakú dobozban kell tartani!



Jaj, el ne feledkezzünk a jelölőkről! Vannak kicsik, vannak nagyok, ékszerszerűek és sütialakúak! Mind egy-egy nagy kincs! :)



Aztán a sorszámláló... Nehogy eltévedjünk mintáink rengetegében! Egyet erősebb nyomást kifejtve az apró műanyag drágaságon: máris tudjuk, hogy sorral kevesebb van hátra ahhoz, hogy élvezhessük kötött szupercuccunk!



De ezt akár magunk is elkészíthetjük! Csak pár gyongy kell hozzá, kétféle méretben...
A működése egyszerű: a nagy gyöngyök tíz sort érnek, a picik egyet. Amennyit áttologatunk a kosárkás térfélre: annyi sornál tartunk épp (Cimpi szerint neki kellene állnom fűzni ma este párat :DDD)

S ha ez mind nem lenne elég, és szeretnénk látni bari fenekéből előtörő mérőszalagot, kötésjelképekkel díszített pecsétnyomót, muffin vagy teáskanna alakú tűpárnát netán tükörtojás vagy bacon szalonna alakú mintajelölőt, akkor haladéktalanul keressük fel ezt az oldalt!

U.i.: utánaolvastam: a pink-zöld dobozka nem más, mint egy speciális, kötőknek kitalált újabb kéz- és ajakápoló!

Friday, 5 January 2007

Talány

Nos, mi ez? :)

Thursday, 4 January 2007

Vallomás

Még nem ért hozzám a mintakendőm, de már kész van. Roni elküldte a fotót róla. Ő csinálta az egész közepét :)

Mi lesz a sorsa? Hova fogok kitenni? Nem tudom. Még nem döntöttem el. Pedig volt rá kilenc hónapom ;)
Más ennyi idő alatt felkészül az anyaságra, én meg képtelen voltam határozni, hogy mi legyen ezzel a képpel...

Valahogy ez nem olyan hímzés, mint a többi. Ez más. Nagyon sok részletében rólam szól, benne vagyok, az én jelentéktelen életemet meséli el. Másnak legalábbis az, nekem pedig... emlékek, nyaralások, költözések, születés, férjhezmenés, találkozások, barátságok apró mozzanatait mesélik el. Ha kitenném egy olyan helyre, ahol bárki megnézhetné a legapróbb nehézség nélkül: olyan, mintha kiadnám magam. Sőt, úgy adnám ki magam, hogy ezt nem is kérte!
Ez az én intim énem. Közel lesz hozzám. Ráadásul olyan emberek is hímeztek bele, akiket nagyra becsülök, szeretek!

---

Bár elhatároztam, hogy többet nem lesz RR, azért még szeretnék egy kendőt, nem RR-t... Egy kendőt, amire szeretném, hogy a számomra fontos emberek hímezzenek! Ha ők is akarják...
Egy tárgy, ami már akkor nagyon fontos nekem, mielőtt még tudnám, hogy is fog kinézni... :) Egy kincs :)
Nem különös ez?

Wednesday, 3 January 2007

Bazsarózsa, immáron készen

Hm, sok-sok órai hímzés után, elkészülve... Már vártam ezt a pillanatot. De hiányozni is fog.
Jó ideje állandó bűntatom volt, hogy van egy megkezdett nagy lanarte képem - ez most már a múlté :)

Tudom, hogy ott a dim-es maciképem, de ahhoz most nincs kedvem. Valahogy elmúlt a falra a macikkal hangulatom! Macikat még mindig kedvelem, de egyelőre komolyabb képeket tervezek a falra.
De ha jön a kis trónörökös, ígérem, befejezem, mire megszületik!

Hogy tetszik? :)

Monday, 1 January 2007

BUÉK!

Sunday, 31 December 2006

Azért csak hímezgetem azt a bazsát, hiába nem hisz benne Roni :D Ugye, eltelt három nap, és még mindig azt hímzem... nem tettem félre másért!
Nah jó, mikor vonaton utaztam, nem vihettem magammal a gépem, és nekünk nem telt laptopra - így mást hímeztem, nem a bazsát! Így készülhetett el végre a BC kitem! És újra kaptár és újra méheskék! Képen olyan helyesek, hogy nem bírok leállni a hímzésükkel, főleg, hogy ha most mégiscsak a Nr. 5 lesz a nyerő :D

Azért álljék itt az aranyos, az édes, a cukorfalat, zsákvászonra hímzett, fura-de_szuper fonalakkal tarkított BC :D

Köszönöm még egyszer, Kacita! Nagy örömet szereztél vele, és még mindig nagyon jó érzéssel tölt el, ha ránézek!

U.i.: még mielőtt kapnék rágalmazó megjegyzéseket :D :D - még nincs kimosva-vasalva egyik sem!

Vajon miért van az, hogy télen szeretem a vastag, meleg táskákat? :) Mintha a dolgaim is velem együtt fáznának.
Tény, hogy azok a tárgyak, amiket kiválasztok: nagy szerepük van. Sokáig szoktam válogatni, és nagyon vigyázok rájuk. Szeretem sokáig haszálni, ami jó és bevált! Hűséges típus vagyok :)

Saturday, 30 December 2006

Amy meghozta a JJ-RR-t, amit decemberben kellett volna hímezzek. Szóval megvan a következő program. Lehet, hogy előre kellene vennem... Annaitto kendője.
Magyarázat nem volt, miért jött egy hónappal később a kendő. Gondolom, megvolt az oka rá és ehhez nekem semmi közöm.

Hogyan tovább?

Miközben kutyául szenvedek a sok rózsaszín miatta középső négyzetnél... és egy helyben toporgok (legalábbis nagyon úgy érzem), gondolataim már messze járnak! Mi legyen a következő nagy projekt? Van pár darabka a képzeletbeli listámban:
1) Royal Paris: 6415.05 (már megvan kitben)
2) Lanarte: Tea collage (megvan a fonal és az anyag, nem kit)
3) M. Powell: valamelyik Secret Garden (sehol - semmi...)
4) Dimensiont: Sunny Days Angel (megvan kitben)
5) Anchor: 160 Honey bees (fonalakat megvettem hozzá)

Közben kaptam egy csodás ajándékot Annaittotól! :D Benne van egy dmc macihímzés, amit nagyon szeretek... Mondogatott olyanokat, majd jól elküldi nekem, de nem vettem komolyan :) A többit nem árulom el, mert nem hímzéses ajándék :D
Holnap talán eljutok odáig, hogy fotózzak...

Friday, 29 December 2006


Alakulgat a bazsarózsám! Egy ideje csak azt csinálom - mióta lement a karácsony előtti hajrá :) Mert persze, idén is megszállt valami és őrült módjára gyártottam a meglepiket! De megérte! Jó látni, hogy örültek az ajándékozottak...

Elkezdtem a kis négyzeteket, alul. Az első megvan, két napos meló árán. Nem semmi, hányféle szín van egy tenyérnyi mintában! Jah, és három x már alig van mellette! Nagyon sok benne a színváltás, de látszik rajta, jó plasztikus :)


Még mindig nagyon tetszik. Annak ellenére, hogy tele van rózsaszínnel :)))) Mint kiderült, anyósom odavan a rózsaszínért! Ezek szerint nem szabad megmutatni neki a bazsámat. Még a végén kérné magának is!

Sunday, 24 December 2006

Bazsaállás


Ki ne maradjon a drágaságom!... Kicsit gyűrött, kicsit életlen kép, de az enyém :D

Karácsonynak szép napja...

... ami még nem jött el, de az ajándékokat, önző kislányhoz méltóan: felbontottam :D Nem fogom magam kínozni, az oldalam így is már csupa lik...


Mutatok pár csodás ajándékot! Mostanság kaptam őket, de alig volt időm fotózgatni, arról nem is beszélve, hogy folyton sötétedés után értem haza, így a szép, színgazdag fotó kizárt volt.

Ezt a csodás dobozt Andieetól kaptam! Már régóta kereste ezt a Trilogy mintát, és mikor megtaláltam, átküldtem neki. Ő kitalálta, hogy egy üzenőtáblát akar csináltatni belőle a műhelyben. Mikor kérdeztem a részleteket, akkor valamit ugyan mondott, de nem értettem, hogy akarja megoldani. Most már értem, hogy miért nem :D
A megoldás az volt, hogy ládika készült belőle, ami az enyém lett :D Teljesen szerelmetes vagyok ebbe a dobozkába!!! Kétszeresen is... ugyanis ebben tartom az esküvői emlékeinket, üdvözlőlapokat, amiket kaptunk a nagy nap környékén :)

Íme Bucilla alkotta banner! Csodás dísze az előszobának! Ugyan ott van az adventi naptár is, a bejárati ajtóval szemközt, de azért még mindig ez fogadja a vendégeket. Azaz fogadhatná :)
Szőrös a Miki szakálla! :D De tényleg! Puha, ki van szépen fésülve!
Kaptam még csodás anyagokat, és egy kör alapú dobozt! Nagyon helyes! Az aktuális csipkémet tartom benne, ami arra vár, hogy befejezzem! Aztán volt egy kis aranyos pille, amit a hímzőstáskám zipkocsijára fogok feltenni! A kis minihóember pedig itt figyelget mellettem!
Sajnos: amit Bucillának adtam, elfelejtettem lefotózni! Egyetlen darabkát se tudok mutatni...

Polly is meglepett! De meg ám!!! Nem beszéltük meg, hogy hímzünk egymásnak :) De azért készültem egy kis meglepetéssel! Aztán kérte, hogy vegyek neki valamilyen méterárut, így aztán feltűnés nélkül tudtam küldeni neki csomagot :D És tőle is megjött a kért méteráruval a csomag! Benne egy aranyos fadobozzal, amire egy cicát hímzett!!! Nagyon aranyos!
A hímzésen, dobozkán kívül pedig kaptam egy rakat cuki kis gombot és egy dmc gyűrűt, ami kisebb, mint az általan vásárolt. Ekkorát kerestem volna, hogy számos megkezdett munkám fonalait legyen mire felfűzni, de már nem volt, csak nagy.
Ha így folytatom, akkor még kell vennem, mert általában kettőnél több megkezdett melóm van :S

Még postára adtam két csomagot, remélem, a két ünnep között megkapják a gazdáik!

Sunday, 17 December 2006

K, mint kötény és kertrészlet


Kész van a lenvászonkötény hímzése. A hímzéshez még volt kedvem, de a szövegnek a velírásához nem igazán, ugyanis ott már majd kiesett a szemem... Nem hímzőanyag ez, nagyon nehezen számoltam fel a mintát rá!
Ha esetleg nem lehetne felismerni: ez egy hamburger :) Igaz, ehhez nem kell nagy cook-nak lenni, hogy elkészítse az ember (bár, ha jó húspogácsát akar sütni... )
A felirat pedig kötelező volt. Főleg ezért csináltam, a párocskám már egy ideje mondogatta, hogy akar egy olyan kötényt, amin ez a felirat. Hát ezt (is) kapja karácsonyra :)

A másik, amivel tegnap végeztem: Janlynn mintácskám :) Nagyon helyes lett!
Egy itthon talált keretbe tettem, de nagyon érzem amatőrségem totális megnyilvánulását rajta! Igaz, hogy kb. négyszer kibontottam és megigazítottam a mintát, hogy jól álljon a keretben, de még mindig nem az igazi.
Egyelőre feltettem a falra. Három kép van mellettem, ezen kívül még egy BC minta (Bad Hare Day) meg egy kis country collage. Aranyosak.

Saturday, 16 December 2006

Ingyenminták és janlynn

Itt találhattok két ingyenmintát, és sok-sok nyálcsorgatást :) Főleg a csokis-meggyes tetszik, mert láttam egy blogon, hogy miként néz ki ez, doboznak megformálva (köszi a linket, judilla!)

Szintén ingyenminta található ezen az oldalon...

Egyébként Janlynn mintát hímzek, már a tűzésnél tartok! Nyáron kezdtem el, esküvő környékén, de közben annyi minden volt, hogy félre kellett tennem... Nemsokára mutathatom a kész mintát :) A kit Katicától van :) Nagyon eltalálta, mi tetszik!
Ennek két oka lehet: vagy túl sok mindent érzek saját ízlésnek, vagy nagyon ismer már :) Remélem, hogy az utóbbi! Nem szeretnék megfelelni a közízlésnek, és nem akarom, hogy pont olyan mintákba szeressek bele, amibe fél Magyarország...

Wednesday, 29 November 2006

Álmodozás

Még csak most fejeztem be az adventi naptárunkat (ok, zsákokat még nem készítettem, de hímzett verzió csak jövőre lesz), de már most beindult a fantáziám :)

Találtam egy nagyon szép képet, pedig én az egész nőalakos képekért nem rajongok... De ez megkapott!

Bár a kép 160*260 öltésszámú, én belevágnék. Persze, nincs annyi hímeznivaló, mint az öltésszám mutatná :) De mindenképpen valami apró anyagon, egy szállal hímezve szeretném. Pl. Panamán. Vagy a cimpitől kapott hardangeranyagon (minden lukba öltve) - azaz azon nem, mert a magasságából kb 1 cm hiányzik, meg a ráhagyás... De ha lenne még alul kb. 2,5-3 cm: belekezdenék, azon az anyagon!

Jól mutatna mellettem, a falon. Álmosnak biztosan nem tetszene, ez végképp nem az ő stílusa. Az enyém sem. Konkrétan ez a kép: mégis tetszik :)

De ébresztő, most egy kis Malackát kell meghímeznem, ajándékba. Negyedikén át is kell adni :D

Sunday, 26 November 2006

Kis előkarácsony

Tegnap voltam Komáromban, átadtuk páran az ajándékunkat, aki tehette! Jó volt, rövid és velős. Otthagytam minden pénzemet... Kevesebbel akartam menni, de még adóságba is keveredtem (ha megjön a számlaszám, már utalom is :))... Dehát nem tudtam ellenállni pár anyagnak!

Nagyon szép ajándékokat kaptam Cimpulusztól! Főleg a táska ragadott meg! A fotókat felteszem netre! Sok szép anyagdarabka is volt benne, lehet próbálgatni :)

Én is odaadtam Cimpinek az ajándékomat! Tetszett neki! Még ha Roni szerint ígénytelen is a varrása :( Ityamom se úszta meg, megkapta a hóemberes bannert és a két zsákot a fiainak :D
Andiee ajándéka nem lett lefotózva, mert kis apróság :) De jó volt látni, hogy meglepődik!

Haladtam az adventivel, elsejére be kell fejezni, nincs mese :) Csak tűzés van hátra! Azt hiszem...

Tuesday, 14 November 2006

Victoria Sampler

Hardanger, xszemes, keverve mindenféle különleges öltéssel (ok, lehet, hogy csak nekem az, aki nem használok ilyet.)
Gyönyörűek, légiesek, csipkések, érdekesek, nőiesek... Jó nézegetni, egyre jobban tetszenek!
Érdekes, volt idő, mikor nem kötöttek le. Úgy látszik, ehhez is meg kell érni. Vagy időt hagyni, hogy kibontakozzon eme szerelem - vagy sem.
Van ingyenmintájuk is :)

Ha nem boldogulnánk az öltésekkel, arra is van segítség!

Monday, 13 November 2006

Brigusz kendője

Most hozta át Amy. Valami erősen szorítja a torkom :( Úgy forgatom a terítőt, olvasom az írását, mintha odaátról üzenne.

Saturday, 11 November 2006

Alkossunk

Remek ötletek! Rajta, rajta!

Gyártsunk képeslapokat! De akár hímezhetünk is rá!
Sőt, még mindig van mit hímezni :)

Friday, 3 November 2006

Alkotások az őszi szünetben

Még nincs vége... De azért mesélek kicsit, főleg, hogy már rég jártam erre...

A hétvégét Pollynál töltöttem :) Az a kislány egyre édesebb! Nagy, mosolygós (néha sírós), puha hajacskával, babaillattal... Szóval alakul :)))

Apuéknál befejeztem Cimpi ajándékát, már csak varrni kell. Azt tehát nem mutathatom. Majd később. Egy biztos: pont olyan, mint a fotóján, amin kinéztem. Hiába no, a DMC hozta a formáját.

Viszont Rita újra belelkesült és gyártott nekem egy mintát, amitől elájultam, olyan cukorfalat! Cozy... Debbie Mumm minta. Többet is legyártottunk, én egy napraforgósat anyunak, és most Rita mondta, hogy hozzáfogott egy kannáshoz.

Előbb képnek gondoltam, üveg nélkül. Otthon, apa csinál neki lécekből, rusztikusra festve, vatelinnel kibélelve, amitől kicsit duci lesz. De most még gondkodok ezen. Egyelőre nézegetem :)

Közben adventi naptáromon is ügyködök, meg a JJ-RR-t is gyűröm (főleg utóbbit), mert el vagyok késve... pár nappal. Ezt ugye, nem hagyhatom annyiban :D Igaz, Fabyen is késve fogja hozni az övét.
Egyelőre ennyi. Megyek vissza kontúrozni JJ-RR-t.

Sunday, 22 October 2006

Kezitaska

Íme a leírása :)

Friday, 20 October 2006

Ez nem az én alkotásom. De fel kellett tennem...

Nézegessétek, gyönyörködjetek benne! :)

Sunday, 15 October 2006

Keménycsaj-kötők 10 parancsolata :)

How to Be a Bad-Ass Knitter

1. Knit whatever the hell you want . . . whenever you want.
2. Buy as much yarn (and books and needles etc.) as you want, whenever the hell you want.
3. Never, ever, apologize for knitting.
4. Never, ever, apologize because you think something you knit isn't "good" enough.
5. Never, ever, apologize about how you knit: right-handed, left-handed, or with your toes!
6. Traditional knitting is timeless.
7. Display your stash with pride!
8. You don't have to follow a pattern exactly -- make changes if you wanna.
9. Never apologize for knitting cat/dog hair into your sweater. It's all the warmer!
10. Whenever a non-knitter asks you a stupid question, remember that you carry long, sharp sticks.

Monday, 9 October 2006

Osztalynaplo-boritora


Kész :) Már csak a varrás van hátra - meg a gerincre az osztály megnevezése. Azt majd holnap fogom megcsinálni, ha tudom teljesen pontosan az adatokat (azt persze, elfelejtettem leírni...)
Kíváncsi vagyok, mit szól hozzá az osztályom :) Remélem, nem kapok nagyon erős negatív kritikát... :D

Sunday, 8 October 2006

Alkossunk minden évszakban - Debbie Mummal!



Érdemes körülnézni ezen a Debbie Mumm oldalon! Ha nem is a konkrét megvalósításért, de az alkotási vágyat itt elkaphatjuk - legalábbis a veszély erre igen nagy errefele ;)

Az aktuális dekor-ajánlat itt található! Ez olyannyira tetszik, hogy kiteszem oldalra is, mint link :)

De ha időnk nem engedi, lehet csak egy háttérképel feldobni a hangulatunkat! (Nah, ezt se az informatikusabbik felem mondta...)

Saturday, 16 September 2006

Ajandekok



Még meg se mutattam az ajándékaimat, amit Annaittotól kaptam (ezek azok, amik az xszemezéssel kapcsolatosak)... Pedig nagyon tetszett :) Szóval kaptam egy rakat fonalat, egyik szebb, mint a másik! A DMC katalógus szintén tök jó, és van benne pár nagyon jó ötlet (pl. párnahuzatra, amit már én is minden gond nélkül el tudnék készíteni...)
Nagyon örültem neki! Még anno is, meg most is :D

Wednesday, 13 September 2006

Határidőnapló-borító

Hát íme :)
Az anyaga: narancssárga szörmókos anyag (passz, milyen fajta, de nem foszlik a széle...), így elég volt pelenkaöltéssel körbefutni alul és felül. Talán termo (Judilla tippelése alapján...)

Monday, 11 September 2006

Adventi naptár és karácsony 12 napja

Gondoltam, megmutatom nektek :) Tudom, még nagyon sok van hátra, de sebaj! Idén már használni akarjuk :D

S ha már úgy is karácsony és advent van soron, sőt, ma Cimpulusszal is előkerült a "karácsony 12 napja" hagyomány. Régebben nlc-n tett fel valaki egy ms féle mintát, ami erről szólt, ekkor tisztázódott le bennem. Érdekes, tetszik :) Majd lehet, hogy én is sütök a gyerekemnek és a családomnak sütiket, amiből az egyikbe pénzt lopok ;)
Még az is lehet, hogy idén, karácsony első napjától kezdve elkezdek hímezni egy ilyen képet. Főleg Prarie Schooler féle minta tetszik - a témában! Bár igaz: csak ezt és az MS féle verziót láttam csak!
Jó levezetése lenne a karácsonyi felhajtásnak - és jövőre már használhatnám! Elvégre karácsony után le kell venni az adventi naptárat és kerülhetne ez a helyére :)
És ha már annyit emlegettem ezt a 12 napot, álljon itt angolul és magyarul a versike! Előbbi jobban tetszik - már rögtön az első sor miatt!... :)

On the twelfth day of Christmas, my true love sent to me
Twelve drummers drumming,
eleven pipers piping,
ten lords a-leaping,
nine ladies dancing,
eight maids a-milking,
seven swans a-swimming,
six geese a-laying,
five gold rings;
four calling birds,
three French hens,
two turtle doves
and a partridge in a pear tree.

---

Karácsony tizenkettedik napja van,
köszönt és minden jót kíván
tizenkét ugra-bugra úr,
tizenegy táncos, tarka úrnő,
tíz tekergő kéményseprő,
kilenc kötényes kisleány,
nyolc nyúl a vadász oldalán,
hét hattyú, tolla tiszta hó,
hat tyúkanyó,
öt szélkakaska,
négy nyafka macska,
három veréb-zenész,
két gerle és
egy csíz a csupasz körtefán.


Thursday, 7 September 2006

Újabb ötletek a netről :)

A régi francia oldalra újra visszakúsztam ma. Kicsit pihiztem az adventinaptáram hímzése közben ;) Ki szeretné látni, hogy hogy néz ki most? :)

Szóval franciák... Találtam új dolgokat: egy dobozt, aminek a tetejére hímzést lehet aplikálni, miközben a teljes doboztestet is otthon lehet megcsinálni! Aztán egy kockát is, aminek az oldalai puhák (miközben sok haszna nincs, azért érdekesnek találtatott, megemlítettem :)).
Fecniket, képeslapokat lehet kitűzni arra a táblára, amit szintén egy hímzés díszíthet! Van itt párna is, ámátőr módszerrel megvarrva, tépőzárral :))
Nah, és persze: szütyőke :))) Ez irtó helyes! Natúrvászonból, kevés, visszafogott hímzéssel.
További alkotások is vannak, akinek van kedve, pislogjon rájuk egyet.

Tuesday, 5 September 2006

Kellékes zsákocska



Akkor most már nyugodtan megmutathatom, mert már odaért a címzetthez, Annaittohoz :)

Az alap: a zsák közepén egy monokróm minta, csak speckó fonallal hímezve, amiben több szín követi egymást, de nem melírozott formában. Érdekes. A hatás is :) Nekem tetszik.
A zsinórt végül kicseréltem bordó sodrottra, úgy jobban mutatott :)

S hogy mi is ez? Ha kiterítem: egy lapkos terítőcske, de ha a zsinórokat meghúzom, akkor összezáródik egy kis tarisznyává, elnyelve a tartalmát. Kupi van rajta, és hímzek. El akarom tüntetni? Megrántom a zsinórt és már sehol semmi :)

Thursday, 31 August 2006

Bent Creek - Snapperville: Homestead


Kész :)
Kicsit apróka lett, mellette egy átlaghímzőtű van. Panamára készült, egy szállal, minden lukba öltve... Aranyos lett, és élőben szebbek a színei!
A kis gülüszemü cicát külön is megmutatom.
Már "csak" varrni kell egy borítót és ráaplikálni a hímzést...

Monday, 28 August 2006

Alma tartalmú sütik

Most én kérdeznék... Sütireceptekre lenne szükségem, amiben a nyári almáinkat felhasználhatnám. Levelestészta kilőve... A kelt az nagyon menő nálunk :)

Augusztusi RR idők


Ezennel vége :) Kész mind a kettő :)
Az egyikkel azért haladtam, mert az anyag valahogy vonzotta a tűt, nem bírtam abbahagyni :D Szukkulens kendője volt most nálam, és én hímeztem bele ezeket a szép kis virágokat. Azóta se tudom, hogy miket. Talán kardvirág... :D

Ezzel a kendővel még lesz pár forduló, mire készen leszünk. De itt nem láttam, hogy lenne elmaradás...

Ez pedig Annaitto kendője. Ennek nagyon különleges vászna volt, lenvászon. Nehéz rá szépen hímezni, legalábbis nekem, de nagy élmény volt! A színei nagyon jók, élvezet volt ez is! Főleg, hogy a gazdáját ismerem és kedvelem nagyon. (Ok, épp úton vagyok ahhoz, hogy megismerjem)

És most! Végre nekilátok a határidőnaplóborítómnak :D
A DMC-ket már reggel kiválogattam, mikor még nem voltunk itt 9-en...

Thursday, 24 August 2006

Fonaldarabkatartó

Találtam egy minikukát, ami elegáns is :)

Jah, nem haladtam semmire a hímzéssel, ma suli volt, aztán egész délután a mintákat rendezgettem, amit msn-en keresztül kaptam... Most meg már este van. Hová lesz így a világ? Ejj...

Wednesday, 23 August 2006

Nyugi van...

Nem kapokodok, nem rohanok.

Ma mégis sikerült vennem egy határidőnaplót. Ugye, az enyém aug. végén lejár, és az újat kellene már használjam, de nem akartak olyan méretet hozni, ami nekem is tetszene. Volt egy jó nagy, ami az A5nél nagyobb, de nem tetszett. Meg nem is volt szabványméret. A tavalyi meg az azelőtti tetszett, pont akkora volt, mint a kisméretű füzet - így összefogtam a jegyzetfüzettel, ha mentem valahova.
Szóval vettem. Olyan notesszerű, hosszúkás alakja van. Persze, beindult a fantáziám, hogy mit tegyek rá. Megvan az igazi. Bent Creek - Homestead (Snapperville sorozat). Aranyos cicó, házikó, fa. Mi kellhet több egy határidőnaplóra?
De mégsem kezdhetem el, mert már belekezdtem az iv-RR-be. Azt be kellene fejezni előtte.

Vagy mégsem?

De...

Jah, a JJ-RR kész :)

Tuesday, 22 August 2006

Ez+az

Haladnak az RR-ek. Most kezdem a franciát :)
A JJ-RR (Szukkulensé) kész, már csak a nevem kell rá. Nagyon jó volt hímezni, csak úgy siklik benne a tű :) 28-as hímzővászon volt, kicsit pöszmörcés (valami kis izék állnak ki belőle itt-ott), de nem zavaró!
Nekem is van ilyen anyagom, de az kicsit nagyobb léptékű (10 szem 2 cm, míg a szukkulensé 1,8 cm). Arra majd jól kihímzem a jelenlegi nagy szerelmem :) El tudom képzelni a hálóba ezt, szintén párnának. Színeiben is pont menne leendő hálónkhoz :D

Láttam ma az nlc-n egy képet, Lizzie Kate összes évszakosa, egy képnek kihímezve! Nagyon jól néz ki ez is!

Monday, 21 August 2006

Papírzsebkendőknek


Egy kis egyszerűen összedobható tartót találtam...

Azért jó, mert egy kis hímzéssel egész ötletes dolgot lehet készíteni, amit tán még hasznos is :D

(jahh, a leírást ne nézzétek hozzá, mert valami embertelen nyelven van...)

Friday, 18 August 2006

Anyag festése - eredmény

Akkor itt az eredménye az első festésnek :) A bal oldalin csak a barna van rajta, a jobb oldalin felül már sárgával is megfestettem...
Hogy tetszik?

Ez csak próbanyuszi ;) De el tudnék képzelni rá egy Bent Creeket, vagy egy kis lökés után: vaskaput, kertbejáratként...

Thursday, 17 August 2006

Anyag festése

Ma vettem akrilfestéket, sárgás és barnát. Ki akarom próbálni azt, amit valamikor rég Edelweiss mesélt. Nagyon erős higításban be kell pacsmagolni a nedves anyagot...
Megkérdeztem, hogy utána kell-e fixálni, és ha megvan a válasz, ki is próbálom :)

Majd mutatom az eredményét!

Egyébként próbálkozott már valaki ezzel a festékkel?

-----------

Írt Edelweiss... :) Kérdeztem, hogy hogyan kell fixálni a festést... Íme:
Semmivel. Az akrilfesték vízállóvá szárad. Viszont ha rám hallgatsz, akkor úgy csinálod, hogy belemártod az anyagot vízbe, és úgy csurgósan teríted rá valami vízhatlan felületre, amiért nem kár, mert amíg meg nem szárad, addig ne vedd le róla, mert mindent összefog. Arról nem is beszélve, hogy ere a nagyon vizes felületre sokkal könnyebb szépen felvinni a festéket. Én legutóbb nyeles szivacsecsettel csináltam a lan elefántom hátterét.

Tuesday, 15 August 2006

Horgolási segédeszköz :)

Múltkor láttam egy hasznos dolgot. Gondoltam, felteszem :)

Mindenki, aki horgol, ismeri az érzést, mikor elgurul a fonala... Hajlamosak ezek a horgolócérnák az ilyesmire, az alakjuk miatt: mintha nem is horgolásra, hanem elgurulásra lennének tervezve! Szóval láttam egy egész jó kis szerkezetet, ami bent tartja a fonalat! Íme:

U.i.: szeretnéd tudni, mi ez a doboz valójában? :)

Thursday, 10 August 2006

Bazsa


Felteszek egy tegnap esti állást, hogy lássátok: nem csak a méreg foglalkoztat :)

A nagy, kinyílt bazsa alatti lepkével folytatom, már lassan az is kész :)

Egyébként pedig: kész a dmc-k feltekerése is! Maradt jó pár fonal, ami duplán van meg, de majd az is el fog fogyni :)
A ládika lassan megtelik. Fent: dmc, alul venus, középen: venus és dmc vége, illetve középen az anchorjaim (az az 50 db, ami van :))). A legalsó fiókban pedig a tartalékok, plussz fonalak, fonalkatalógusok, fonallisták.

Tuesday, 8 August 2006

Ollócska

Íme a kis aranyoska :)