
Íme, a kolleganő-barátnőmnek készített ajándék :))
Lanarte minialmás mintácska. Már csak mosás, vasalás kell, meg a keret. Azt hiszem, készen vett keretet kap.
A tulipánról ígértem egy fotót... hát itt van! Nem sokra haladtam. A fehér és a bézs nagy erőket vesz ígénybe - miközben nem is látszik, hogy a világos két színből áll... A csodába! :D
De alakul, most már határozottan tulipán alakja van!
És rájöttem, hogy újra vászonra akarok hímezni, két szállal, vagy épp eggyel, ha néha úgy kívánja a minta! :D
Tuesday, 23 January 2007
Tulipán állás, almával körítve
Sunday, 21 January 2007
Újdonság 2.
Lassabban haladok, mint szeretném. Mindig közbenjön valami... Főzés, mosás, boltolás... :) De még mindig tetszik. Lehet, hogy a végén anyukám születésnapi ajándéka lesz? Bár nem az ő kedvenc virága ez, inkább az enyém. Neki kockás liliomot kellene hímezzek... Vagy amarilist, vagy orchideát... Lehet, hogy utóbbit kellene :) Nekem is tetszik, és talán itthon sose tenném ki.
Utóbbiban nagyon nem vagyok biztos :)
Újdonság
Friday, 19 January 2007
Finaly: finished the JJ-RR!!!
El se hiszem :D Végeztem a JJ-RR-rel!
Utolsó kettő: annaittoé volt, illetve ityamomé. Nagyon egymás után jöttek, pár nap eltéréssel... Mostanra sikerült befejezni. (Meg úgy mellékesen a félévi statisztikát is most küldtem el - ezzel remélem, hogy nyaliztam az igihelyettesnél és jövőre jobb órarendet talál ki nekem... :D :D)
Most gyorsan visszateszem a fonalakat! Már egy éve nem voltak eltéve, egy külön tengerifűből fonott kosárban voltak... Biztos hiányoznak egymásnak a többi fonallal! :D
Nagyon jó érzés valamit elkészültnek tudni! Főleg ilyen nagy melót!
Ityamom: várd a postást!
Sunday, 14 January 2007
Valentin napra!
Lehetőségek RR-re
Saturday, 13 January 2007
Bazsa - keretezve
Friday, 12 January 2007
Karácsonyról maradt...

Nem mutathattam meg Annaittonak hímzett mintámat :) Miatta próbáltam ki Patricia Ann egyik mintáját, az epreset (ez a Summer)... Finom fonal, egy szállal, hardangerben használatos öltések... Konkrétan: egyetlen x sincs benne! :D
Annyira megszerettem! Nagyon tetszik! Már már ott tatottam, hogy megtartom és neki kihímzem újra. De aztán rájöttem, hogy ahányszor ránéznék, mindig az jutna eszembe, hogy ez a hímzés jogtalanul lóg az én falamon... Így hát az övé lett, én pedig majd egyszer, ha ráérek pepecselni, akkor újra kihímzem :)
És a legjobb az egészben! Tetszik neki! Ki fogja tenni :))
A másik munka, amit nem mutathattam meg! Katica kapott tőlem sk horgolást! Egy terítőt, ami szép kis meló volt, meg egy tolltartót (vagy akármilyen más kütyütartót).
Ezekkel még adós voltam. Most megmutogattam.
Tuesday, 9 January 2007
Monday, 8 January 2007
Ejejj, EMS!

Páromtól kaptam egy linket, ahol macskás fotók vannak... Találtam egyet, ami nagyon-nagyon ismerős volt nekem!
Talán innen... Ez ems minta, akik verik a mellüket a jogvédelemmel...
Sunday, 7 January 2007
Saturday, 6 January 2007
Kötni tudni kell
Csak pár kellék kell hozzá. Bár ez már mánia :)
Lássuk!
Először is: vegyük elő a kis kütyüket tároló dobozunkat!
Kell egy kötúknek való kéz és ajakápoló! Ez feltétlen :D

Venni kell pár csodás tűt! De csakis olyat, amihez külön fémtok van! Mint valami iszonyat drága tollkészlet! (És minekután egy ilyen készlet 45 usd-be kerül, azt hiszem, a tollkészlet kivételével a mondat igazán pontos...)
Aztán vennünk kell vázákat, amiben a csodás kötőtűinket tároljuk :D

Ha ez nem lenne elég: be kell szereznünk pár felcsavarható tűtartót!
Ha viszont egészen komolyan gondololjuk a kötést, akkor igazi tokot kell szerezni hozzá!
Kötni viszont csaki kötőspólóban lehet! Tehát szerezzünk belőle párat...
A tűket, amikkel a darabokat akarjuk összevarrni: speckó henger alakú dobozban kell tartani!

Aztán a sorszámláló... Nehogy eltévedjünk mintáink rengetegében! Egyet erősebb nyomást kifejtve az apró műanyag drágaságon: máris tudjuk, hogy sorral kevesebb van hátra ahhoz, hogy élvezhessük kötött szupercuccunk!

De ezt akár magunk is elkészíthetjük! Csak pár gyongy kell hozzá, kétféle méretben...
A működése egyszerű: a nagy gyöngyök tíz sort érnek, a picik egyet. Amennyit áttologatunk a kosárkás térfélre: annyi sornál tartunk épp (Cimpi szerint neki kellene állnom fűzni ma este párat :DDD)
U.i.: utánaolvastam: a pink-zöld dobozka nem más, mint egy speciális, kötőknek kitalált újabb kéz- és ajakápoló!
Friday, 5 January 2007
Thursday, 4 January 2007
Vallomás
Még nem ért hozzám a mintakendőm, de már kész van. Roni elküldte a fotót róla. Ő csinálta az egész közepét :)
Mi lesz a sorsa? Hova fogok kitenni? Nem tudom. Még nem döntöttem el. Pedig volt rá kilenc hónapom ;)
Más ennyi idő alatt felkészül az anyaságra, én meg képtelen voltam határozni, hogy mi legyen ezzel a képpel...
Valahogy ez nem olyan hímzés, mint a többi. Ez más. Nagyon sok részletében rólam szól, benne vagyok, az én jelentéktelen életemet meséli el. Másnak legalábbis az, nekem pedig... emlékek, nyaralások, költözések, születés, férjhezmenés, találkozások, barátságok apró mozzanatait mesélik el. Ha kitenném egy olyan helyre, ahol bárki megnézhetné a legapróbb nehézség nélkül: olyan, mintha kiadnám magam. Sőt, úgy adnám ki magam, hogy ezt nem is kérte!
Ez az én intim énem. Közel lesz hozzám. Ráadásul olyan emberek is hímeztek bele, akiket nagyra becsülök, szeretek!
---
Bár elhatároztam, hogy többet nem lesz RR, azért még szeretnék egy kendőt, nem RR-t... Egy kendőt, amire szeretném, hogy a számomra fontos emberek hímezzenek! Ha ők is akarják...
Egy tárgy, ami már akkor nagyon fontos nekem, mielőtt még tudnám, hogy is fog kinézni... :) Egy kincs :)
Nem különös ez?
Wednesday, 3 January 2007
Bazsarózsa, immáron készen
Hm, sok-sok órai hímzés után, elkészülve... Már vártam ezt a pillanatot. De hiányozni is fog.
Jó ideje állandó bűntatom volt, hogy van egy megkezdett nagy lanarte képem - ez most már a múlté :)
Tudom, hogy ott a dim-es maciképem, de ahhoz most nincs kedvem. Valahogy elmúlt a falra a macikkal hangulatom! Macikat még mindig kedvelem, de egyelőre komolyabb képeket tervezek a falra.
De ha jön a kis trónörökös, ígérem, befejezem, mire megszületik!
Hogy tetszik? :)
Monday, 1 January 2007
Sunday, 31 December 2006
Azért csak hímezgetem azt a bazsát, hiába nem hisz benne Roni :D Ugye, eltelt három nap, és még mindig azt hímzem... nem tettem félre másért!
Nah jó, mikor vonaton utaztam, nem vihettem magammal a gépem, és nekünk nem telt laptopra - így mást hímeztem, nem a bazsát! Így készülhetett el végre a BC kitem! És újra kaptár és újra méheskék! Képen olyan helyesek, hogy nem bírok leállni a hímzésükkel, főleg, hogy ha most mégiscsak a Nr. 5 lesz a nyerő :D
Azért álljék itt az aranyos, az édes, a cukorfalat, zsákvászonra hímzett, fura-de_szuper fonalakkal tarkított BC :D
Köszönöm még egyszer, Kacita! Nagy örömet szereztél vele, és még mindig nagyon jó érzéssel tölt el, ha ránézek!
U.i.: még mielőtt kapnék rágalmazó megjegyzéseket :D :D - még nincs kimosva-vasalva egyik sem!
Saturday, 30 December 2006
Hogyan tovább?
Miközben kutyául szenvedek a sok rózsaszín miatta középső négyzetnél... és egy helyben toporgok (legalábbis nagyon úgy érzem), gondolataim már messze járnak! Mi legyen a következő nagy projekt? Van pár darabka a képzeletbeli listámban:
1) Royal Paris: 6415.05 (már megvan kitben)
2) Lanarte: Tea collage (megvan a fonal és az anyag, nem kit)
3) M. Powell: valamelyik Secret Garden (sehol - semmi...)
4) Dimensiont: Sunny Days Angel (megvan kitben)
5) Anchor: 160 Honey bees (fonalakat megvettem hozzá)
Közben kaptam egy csodás ajándékot Annaittotól! :D Benne van egy dmc macihímzés, amit nagyon szeretek... Mondogatott olyanokat, majd jól elküldi nekem, de nem vettem komolyan :) A többit nem árulom el, mert nem hímzéses ajándék :D
Holnap talán eljutok odáig, hogy fotózzak...
Friday, 29 December 2006

Alakulgat a bazsarózsám! Egy ideje csak azt csinálom - mióta lement a karácsony előtti hajrá :) Mert persze, idén is megszállt valami és őrült módjára gyártottam a meglepiket! De megérte! Jó látni, hogy örültek az ajándékozottak...
Elkezdtem a kis négyzeteket, alul. Az első megvan, két napos meló árán. Nem semmi, hányféle szín van egy tenyérnyi mintában! Jah, és három x már alig van mellette! Nagyon sok benne a színváltás, de látszik rajta, jó plasztikus :)
Még mindig nagyon tetszik. Annak ellenére, hogy tele van rózsaszínnel :)))) Mint kiderült, anyósom odavan a rózsaszínért! Ezek szerint nem szabad megmutatni neki a bazsámat. Még a végén kérné magának is!
Sunday, 24 December 2006
Karácsonynak szép napja...
... ami még nem jött el, de az ajándékokat, önző kislányhoz méltóan: felbontottam :D Nem fogom magam kínozni, az oldalam így is már csupa lik...
Mutatok pár csodás ajándékot! Mostanság kaptam őket, de alig volt időm fotózgatni, arról nem is beszélve, hogy folyton sötétedés után értem haza, így a szép, színgazdag fotó kizárt volt.
Ezt a csodás dobozt Andieetól kaptam! Már régóta kereste ezt a Trilogy mintát, és mikor megtaláltam, átküldtem neki. Ő kitalálta, hogy egy üzenőtáblát akar csináltatni belőle a műhelyben. Mikor kérdeztem a részleteket, akkor valamit ugyan mondott, de nem értettem, hogy akarja megoldani. Most már értem, hogy miért nem :DA megoldás az volt, hogy ládika készült belőle, ami az enyém lett :D Teljesen szerelmetes vagyok ebbe a dobozkába!!! Kétszeresen is... ugyanis ebben tartom az esküvői emlékeinket, üdvözlőlapokat, amiket kaptunk a nagy nap környékén :)
Íme Bucilla alkotta banner! Csodás dísze az előszobának! Ugyan ott van az adventi
naptár is, a bejárati ajtóval szemközt, de azért még mindig ez fogadja a vendégeket. Azaz fogadhatná :)Szőrös a Miki szakálla! :D De tényleg! Puha, ki van szépen fésülve!
Kaptam még csodás anyagokat, és egy kör alapú dobozt! Nagyon helyes! Az aktuális csipkémet tartom benne, ami arra vár, hogy befejezzem! Aztán volt egy kis aranyos pille, amit a hímzőstáskám zipkocsijára fogok feltenni! A kis minihóember pedig itt figyelget mellettem!
Sajnos: amit Bucillának adtam, elfelejtettem lefotózni! Egyetlen darabkát se tudok mutatni...
Polly is meglepett! De meg ám!!! Nem beszéltük
meg, hogy hímzünk egymásnak :) De azért készültem egy kis meglepetéssel! Aztán kérte, hogy vegyek neki valamilyen méterárut, így aztán feltűnés nélkül tudtam küldeni neki csomagot :D És tőle is megjött a kért méteráruval a csomag! Benne egy aranyos fadobozzal, amire egy cicát hímzett!!! Nagyon aranyos!A hímzésen, dobozkán kívül pedig kaptam egy rakat cuki kis gombot és egy dmc gyűrűt, ami kisebb, mint az általan vásárolt. Ekkorát kerestem volna, hogy számos megkezdett munkám fonalait legyen mire felfűzni, de már nem volt, csak nagy.
Ha így folytatom, akkor még kell vennem, mert általában kettőnél több megkezdett melóm van :S
Még postára adtam két csomagot, remélem, a két ünnep között megkapják a gazdáik!
Sunday, 17 December 2006
K, mint kötény és kertrészlet

Kész van a lenvászonkötény hímzése. A hímzéshez még volt kedvem, de a szövegnek a velírásához nem igazán, ugyanis ott már majd kiesett a szemem... Nem hímzőanyag ez, nagyon nehezen számoltam fel a mintát rá!
Ha esetleg nem lehetne felismerni: ez egy hamburger :) Igaz, ehhez nem kell nagy cook-nak lenni, hogy elkészítse az ember (bár, ha jó húspogácsát akar sütni... )
A felirat pedig kötelező volt. Főleg ezért csináltam, a párocskám már egy ideje mondogatta, hogy akar egy olyan kötényt, amin ez a felirat. Hát ezt (is) kapja karácsonyra :)
A másik, amivel tegnap végeztem: Janlynn mintácskám :) Nagyon helyes lett!
Egy itthon talált keretbe tettem, de nagyon érzem amatőrségem totális megnyilvánulását rajta! Igaz, hogy kb. négyszer kibontottam és megigazítottam a mintát, hogy jól álljon a keretben, de még mindig nem az igazi.
Egyelőre feltettem a falra. Három kép van mellettem, ezen kívül még egy BC minta (Bad Hare Day) meg egy kis country collage. Aranyosak.
Saturday, 16 December 2006
Ingyenminták és janlynn
Itt találhattok két ingyenmintát, és sok-sok nyálcsorgatást :) Főleg a csokis-meggyes tetszik, mert láttam egy blogon, hogy miként néz ki ez, doboznak megformálva (köszi a linket, judilla!)
Szintén ingyenminta található ezen az oldalon...
Egyébként Janlynn mintát hímzek, már a tűzésnél tartok! Nyáron kezdtem el, esküvő környékén, de közben annyi minden volt, hogy félre kellett tennem... Nemsokára mutathatom a kész mintát :) A kit Katicától van :) Nagyon eltalálta, mi tetszik!
Ennek két oka lehet: vagy túl sok mindent érzek saját ízlésnek, vagy nagyon ismer már :) Remélem, hogy az utóbbi! Nem szeretnék megfelelni a közízlésnek, és nem akarom, hogy pont olyan mintákba szeressek bele, amibe fél Magyarország...
Wednesday, 29 November 2006
Álmodozás
Még csak most fejeztem be az adventi naptárunkat (ok, zsákokat még nem készítettem, de hímzett verzió csak jövőre lesz), de már most beindult a fantáziám :)
Találtam egy nagyon szép képet, pedig én az egész nőalakos képekért nem rajongok... De ez megkapott!
Bár a kép 160*260 öltésszámú, én belevágnék. Persze, nincs annyi hímeznivaló, mint az öltésszám mutatná :) De mindenképpen valami apró anyagon, egy szállal hímezve szeretném. Pl. Panamán. Vagy a cimpitől kapott hardangeranyagon (minden lukba öltve) - azaz azon nem, mert a magasságából kb 1 cm hiányzik, meg a ráhagyás... De ha lenne még alul kb. 2,5-3 cm: belekezdenék, azon az anyagon!
Jól mutatna mellettem, a falon. Álmosnak biztosan nem tetszene, ez végképp nem az ő stílusa. Az enyém sem. Konkrétan ez a kép: mégis tetszik :)
De ébresztő, most egy kis Malackát kell meghímeznem, ajándékba. Negyedikén át is kell adni :D
Sunday, 26 November 2006
Kis előkarácsony
Tegnap voltam Komáromban, átadtuk páran az ajándékunkat, aki tehette! Jó volt, rövid és velős. Otthagytam minden pénzemet... Kevesebbel akartam menni, de még adóságba is keveredtem (ha megjön a számlaszám, már utalom is :))... Dehát nem tudtam ellenállni pár anyagnak!
Nagyon szép ajándékokat kaptam Cimpulusztól! Főleg a táska ragadott meg! A fotókat felteszem netre! Sok szép anyagdarabka is volt benne, lehet próbálgatni :)
Én is odaadtam Cimpinek az ajándékomat! Tetszett neki! Még ha Roni szerint ígénytelen is a varrása :( Ityamom se úszta meg, megkapta a hóemberes bannert és a két zsákot a fiainak :D
Andiee ajándéka nem lett lefotózva, mert kis apróság :) De jó volt látni, hogy meglepődik!
Haladtam az adventivel, elsejére be kell fejezni, nincs mese :) Csak tűzés van hátra! Azt hiszem...
Tuesday, 14 November 2006
Victoria Sampler
Hardanger, xszemes, keverve mindenféle különleges öltéssel (ok, lehet, hogy csak nekem az, aki nem használok ilyet.)
Gyönyörűek, légiesek, csipkések, érdekesek, nőiesek... Jó nézegetni, egyre jobban tetszenek!
Érdekes, volt idő, mikor nem kötöttek le. Úgy látszik, ehhez is meg kell érni. Vagy időt hagyni, hogy kibontakozzon eme szerelem - vagy sem.
Van ingyenmintájuk is :)
Ha nem boldogulnánk az öltésekkel, arra is van segítség!
Monday, 13 November 2006
Brigusz kendője
Most hozta át Amy. Valami erősen szorítja a torkom :( Úgy forgatom a terítőt, olvasom az írását, mintha odaátról üzenne.
Saturday, 11 November 2006
Alkossunk
Remek ötletek! Rajta, rajta!
Gyártsunk képeslapokat! De akár hímezhetünk is rá!
Sőt, még mindig van mit hímezni :)
Friday, 3 November 2006
Alkotások az őszi szünetben
Még nincs vége... De azért mesélek kicsit, főleg, hogy már rég jártam erre...
A hétvégét Pollynál töltöttem :) Az a kislány egyre édesebb! Nagy, mosolygós (néha sírós), puha hajacskával, babaillattal... Szóval alakul :)))
Apuéknál befejeztem Cimpi ajándékát, már csak varrni kell. Azt tehát nem mutathatom. Majd később. Egy biztos: pont olyan, mint a fotóján, amin kinéztem. Hiába no, a DMC hozta a formáját.
Viszont Rita újra belelkesült és gyártott nekem egy mintát, amitől elájultam, olyan cukorfalat! Cozy... Debbie Mumm minta. Többet is legyártottunk, én egy napraforgósat anyunak, és most Rita mondta, hogy hozzáfogott egy kannáshoz.
Előbb képnek gondoltam, üveg nélkül. Otthon, apa csinál neki lécekből, rusztikusra festve, vatelinnel kibélelve, amitől kicsit duci lesz. De most még gondkodok ezen. Egyelőre nézegetem :)
Közben adventi naptáromon is ügyködök, meg a JJ-RR-t is gyűröm (főleg utóbbit), mert el vagyok késve... pár nappal. Ezt ugye, nem hagyhatom annyiban :D Igaz, Fabyen is késve fogja hozni az övét.
Egyelőre ennyi. Megyek vissza kontúrozni JJ-RR-t.
Sunday, 22 October 2006
Friday, 20 October 2006
Ez nem az én alkotásom. De fel kellett tennem...
Nézegessétek, gyönyörködjetek benne! :)
Sunday, 15 October 2006
Keménycsaj-kötők 10 parancsolata :)
How to Be a Bad-Ass Knitter
1. Knit whatever the hell you want . . . whenever you want.
2. Buy as much yarn (and books and needles etc.) as you want, whenever the hell you want.
3. Never, ever, apologize for knitting.
4. Never, ever, apologize because you think something you knit isn't "good" enough.
5. Never, ever, apologize about how you knit: right-handed, left-handed, or with your toes!
6. Traditional knitting is timeless.
7. Display your stash with pride!
8. You don't have to follow a pattern exactly -- make changes if you wanna.
9. Never apologize for knitting cat/dog hair into your sweater. It's all the warmer!
10. Whenever a non-knitter asks you a stupid question, remember that you carry long, sharp sticks.
Monday, 9 October 2006
Osztalynaplo-boritora
Sunday, 8 October 2006
Alkossunk minden évszakban - Debbie Mummal!

Érdemes körülnézni ezen a Debbie Mumm oldalon! Ha nem is a konkrét megvalósításért, de az alkotási vágyat itt elkaphatjuk - legalábbis a veszély erre igen nagy errefele ;)
Az aktuális dekor-ajánlat itt található! Ez olyannyira tetszik, hogy kiteszem oldalra is, mint link :)
De ha időnk nem engedi, lehet csak egy háttérképel feldobni a hangulatunkat! (Nah, ezt se az informatikusabbik felem mondta...)














