Wednesday, 31 January 2007


Elvittem hát keretezőhöz a tulipánomat. Egészen jól sikerült! Icipicit meghúzták az anyagot fent, de alig látszik... Én választottam a szineket, egészen jók lettek! A fotón nem teljesen élethű: vakus és nem teljesen fehér az előszobaval...



Elkezdtem a lanarte teás kollázsát! Nagyon szép ez a minta, nagyon tetszik! Egyike az első szerelmetes mintáimnak, amihez eddig nem mertem hozzáfogni! Az anyag hímzővászon, talán belfast, de nem tudom, nyáron lesz két éve, hogy megvettem. Nem annyira tetszik rajta a hímzés, nagyon sűrű az anyag és alig fér el a két szál. Igyekeznem kell vele nagyon, hogy szép legyen!
Aki nem látná rajta: egy kannadarab van rajta és három sütikezdemény :D
A poén: az ember azt hinné, sose fogynak el a fekete és a fehér színei otthonról! Hát én így jártam! Pedig meg voltam győződve, hogy van elfekvőben pár darab még...

---o---

Hazaért a JJ-RRem!!! Nagyon jó lett! Nagyon tetszik! Persze, látom a hibákat (nem tud mindenki hímzővászonra hímezni, nah, van, aki jobban összehúzza a szemeket, mint kellene), de akkor is szeretem! Jól elképzeltem a mellékes dolgokat (keret színe, betűk random helye és állandó színe...) és az összhatás nagyon jó!

Csajok, jó móka volt, sokkal gördülékenyebb, mint az iv-rr! De egyelőre nem vágok bele másikba! Ha mégis: meghatalmazom a legközelebb állókat, hogy taslizzanak fel!

Saturday, 27 January 2007

Fein Floba 2.

Mégsem bírtam ki, csináltam egyszálasat rá :D
Nagyon jó lett, szerettem rajta dolgozni! Tényleg az volt a gond legutóbb, hogy nagyon natúrszínek voltak a natúr anyagon... Ez azért már más!
Sőt! Végre felhasználtam a kis keretet, amit a multkor vettem! Üveg nélkül, vatelinnel tömve tettem bele :)

Milyen lett?

Friday, 26 January 2007

Fein Floba


Hát kipróbáltam. Azaz nekifutottam neki másodjára is...

Először minden lyukba öltve akartam hímezni rá... De nem volt az igazi. Nem tetszett. De ennek köze lehetett a nagyon natúr színeknek a natúr színű anyagon. Majd kipróbálom egyszer élénkkel is! Pl. monokrom mintához :)

Jó volt rá hímezni nagyon!
Kétszálas, minden második lukba öltve hímeztem a kis öntözőkannát :) A kanna: DMC 4030, a virágok: DMC 52 és 99. A többi madeira :)
Nagy valószínűség szerint ennek a hímzésnek a sorsa a fürdőben fog beteljesedni. Zsákocska lesz, amiben a hajgumikat és csattokat tartom.

Kész a tulipán :) Már keretezőnél van! Dokinál voltam ma, és ott van vele szemben a keretező... Álszentség lenne nem bemenni, ugye?
Fotó így nincs...

De van másmilyen fotó! Lefotóztam kolleganőm ajándékát. Azt a picit :) Alma, de olyan, amitől végképp nem lehet hízni! Legfeljebb nekem... aki kocogás helyett a tűt járattam fel-le!

Láttam egyszer egy xszemes képet, amin egy szöveg volt: ha még gyorsabban hímzek, az már felér egy testmozgással?
Lehet, hogy paszi kellene az alma köré?


---o---
Lefotóztam a nagymamitól kapott terítőt is. Nászajándékba kaptuk, zsinórcsipke! Gyönyörű! Iszonyat munka lehetett! És milyen nehéz!
Kell hímeznem valami szépet neki. Hátha büszke lesz rám :)

Wednesday, 24 January 2007

Tulipán - kész a fej, jöhet a szár

Erre van most energám: vasalatlan virág. De még hímeznem kell hozzá, kb. háromszor ennyi szárat...
Beteg vagyok :( Ritkán vagyok az, és nehezen viselem (bár nem vagyok terhére a világnak... csak picit :))

Tuesday, 23 January 2007

Tulipán állás, almával körítve


Íme, a kolleganő-barátnőmnek készített ajándék :))
Lanarte minialmás mintácska. Már csak mosás, vasalás kell, meg a keret. Azt hiszem, készen vett keretet kap.

A tulipánról ígértem egy fotót... hát itt van! Nem sokra haladtam. A fehér és a bézs nagy erőket vesz ígénybe - miközben nem is látszik, hogy a világos két színből áll... A csodába! :D

De alakul, most már határozottan tulipán alakja van!

És rájöttem, hogy újra vászonra akarok hímezni, két szállal, vagy épp eggyel, ha néha úgy kívánja a minta! :D

Sunday, 21 January 2007

Újdonság 2.

Lassabban haladok, mint szeretném. Mindig közbenjön valami... Főzés, mosás, boltolás... :) De még mindig tetszik. Lehet, hogy a végén anyukám születésnapi ajándéka lesz? Bár nem az ő kedvenc virága ez, inkább az enyém. Neki kockás liliomot kellene hímezzek... Vagy amarilist, vagy orchideát... Lehet, hogy utóbbit kellene :) Nekem is tetszik, és talán itthon sose tenném ki.
Utóbbiban nagyon nem vagyok biztos :)

Újdonság


Új munkát kezdtem el :) Egy nem nagyot :) ... Még csak kevés van belőle. Vajon lehet látni, hogy mi lesz?
16-os rusztikus aidára készül, egy szállal, eredeti fonalkiosztással (dmc).

Friday, 19 January 2007

Finaly: finished the JJ-RR!!!

El se hiszem :D Végeztem a JJ-RR-rel!


Utolsó kettő: annaittoé volt, illetve ityamomé. Nagyon egymás után jöttek, pár nap eltéréssel... Mostanra sikerült befejezni. (Meg úgy mellékesen a félévi statisztikát is most küldtem el - ezzel remélem, hogy nyaliztam az igihelyettesnél és jövőre jobb órarendet talál ki nekem... :D :D)



Most gyorsan visszateszem a fonalakat! Már egy éve nem voltak eltéve, egy külön tengerifűből fonott kosárban voltak... Biztos hiányoznak egymásnak a többi fonallal! :D

Nagyon jó érzés valamit elkészültnek tudni! Főleg ilyen nagy melót!

Ityamom: várd a postást!

Sunday, 14 January 2007

Valentin napra!

Bár a minta ingyenes... (így volt merszem ide feltenni)
Aranyos kis minta. Javaslom, hogy készítsük el minél többen valentinre a mi valentinünknek :)

Lehetőségek RR-re

Bár nem velem... :)

Szóval találtam számomra régi és új RR hímzést (lehetőséget)! Igaz, francia stílusú, így sokan nem is fogják tovább olvasni a blogot :) De a többieknek érdemes körbenézni!

Pár ötlet és színvariáció...
----O----

Ez egy újabb IV mintakendő...

Ezt pedig már kihímztem :)

Saturday, 13 January 2007

Bazsa - keretezve


Bár végleges helye a hálóban lesz (ezért a világos keret, ott fenyőbútrok vannak-lesznek)... a fotó kedvéért felaggattam az előszoba falára! Milyen lett? :)

Friday, 12 January 2007

Karácsonyról maradt...


Nem mutathattam meg Annaittonak hímzett mintámat :) Miatta próbáltam ki Patricia Ann egyik mintáját, az epreset (ez a Summer)... Finom fonal, egy szállal, hardangerben használatos öltések... Konkrétan: egyetlen x sincs benne! :D
Annyira megszerettem! Nagyon tetszik! Már már ott tatottam, hogy megtartom és neki kihímzem újra. De aztán rájöttem, hogy ahányszor ránéznék, mindig az jutna eszembe, hogy ez a hímzés jogtalanul lóg az én falamon... Így hát az övé lett, én pedig majd egyszer, ha ráérek pepecselni, akkor újra kihímzem :)
És a legjobb az egészben! Tetszik neki! Ki fogja tenni :))

A másik munka, amit nem mutathattam meg! Katica kapott tőlem sk horgolást! Egy terítőt, ami szép kis meló volt, meg egy tolltartót (vagy akármilyen más kütyütartót).

Ezekkel még adós voltam. Most megmutogattam.

Tuesday, 9 January 2007

Aki szépet akar látni...

... az nézzen körül eme szépséges oldalon és gyűjtsön ötelteket!

Monday, 8 January 2007

Ejejj, EMS!


Páromtól kaptam egy linket, ahol macskás fotók vannak... Találtam egyet, ami nagyon-nagyon ismerős volt nekem!

Talán innen... Ez ems minta, akik verik a mellüket a jogvédelemmel...

Sunday, 7 January 2007

Köss egy macit!

Bubbyhoz még elírás is van! Mindez ingyé ;)

Saturday, 6 January 2007

Kötni tudni kell

Csak pár kellék kell hozzá. Bár ez már mánia :)

Lássuk!

Először is: vegyük elő a kis kütyüket tároló dobozunkat!


Ezekről nagyjából tudom, hog micsodák :D Bár... a jobb felső sarokban a pink-zöld dobozka nem tudom, mi lehet (talán tűtartó?). De ha látnék egy félig nyitott efféle dobozkát, valószínűleg kevédbé tudénk ellenállni neki, mint egy tál sütinek (nem lenyúlásról van szó, csak a kukkolásról)

Kell egy kötúknek való kéz és ajakápoló! Ez feltétlen :D

Venni kell pár csodás tűt! De csakis olyat, amihez külön fémtok van! Mint valami iszonyat drága tollkészlet! (És minekután egy ilyen készlet 45 usd-be kerül, azt hiszem, a tollkészlet kivételével a mondat igazán pontos...)

Aztán vennünk kell vázákat, amiben a csodás kötőtűinket tároljuk :D


Ha ez nem lenne elég: be kell szereznünk pár felcsavarható tűtartót!

Ha viszont egészen komolyan gondololjuk a kötést, akkor igazi tokot kell szerezni hozzá!


Kötni viszont csaki kötőspólóban lehet! Tehát szerezzünk belőle párat...



A tűket, amikkel a darabokat akarjuk összevarrni: speckó henger alakú dobozban kell tartani!



Jaj, el ne feledkezzünk a jelölőkről! Vannak kicsik, vannak nagyok, ékszerszerűek és sütialakúak! Mind egy-egy nagy kincs! :)



Aztán a sorszámláló... Nehogy eltévedjünk mintáink rengetegében! Egyet erősebb nyomást kifejtve az apró műanyag drágaságon: máris tudjuk, hogy sorral kevesebb van hátra ahhoz, hogy élvezhessük kötött szupercuccunk!



De ezt akár magunk is elkészíthetjük! Csak pár gyongy kell hozzá, kétféle méretben...
A működése egyszerű: a nagy gyöngyök tíz sort érnek, a picik egyet. Amennyit áttologatunk a kosárkás térfélre: annyi sornál tartunk épp (Cimpi szerint neki kellene állnom fűzni ma este párat :DDD)

S ha ez mind nem lenne elég, és szeretnénk látni bari fenekéből előtörő mérőszalagot, kötésjelképekkel díszített pecsétnyomót, muffin vagy teáskanna alakú tűpárnát netán tükörtojás vagy bacon szalonna alakú mintajelölőt, akkor haladéktalanul keressük fel ezt az oldalt!

U.i.: utánaolvastam: a pink-zöld dobozka nem más, mint egy speciális, kötőknek kitalált újabb kéz- és ajakápoló!

Friday, 5 January 2007

Talány

Nos, mi ez? :)

Thursday, 4 January 2007

Vallomás

Még nem ért hozzám a mintakendőm, de már kész van. Roni elküldte a fotót róla. Ő csinálta az egész közepét :)

Mi lesz a sorsa? Hova fogok kitenni? Nem tudom. Még nem döntöttem el. Pedig volt rá kilenc hónapom ;)
Más ennyi idő alatt felkészül az anyaságra, én meg képtelen voltam határozni, hogy mi legyen ezzel a képpel...

Valahogy ez nem olyan hímzés, mint a többi. Ez más. Nagyon sok részletében rólam szól, benne vagyok, az én jelentéktelen életemet meséli el. Másnak legalábbis az, nekem pedig... emlékek, nyaralások, költözések, születés, férjhezmenés, találkozások, barátságok apró mozzanatait mesélik el. Ha kitenném egy olyan helyre, ahol bárki megnézhetné a legapróbb nehézség nélkül: olyan, mintha kiadnám magam. Sőt, úgy adnám ki magam, hogy ezt nem is kérte!
Ez az én intim énem. Közel lesz hozzám. Ráadásul olyan emberek is hímeztek bele, akiket nagyra becsülök, szeretek!

---

Bár elhatároztam, hogy többet nem lesz RR, azért még szeretnék egy kendőt, nem RR-t... Egy kendőt, amire szeretném, hogy a számomra fontos emberek hímezzenek! Ha ők is akarják...
Egy tárgy, ami már akkor nagyon fontos nekem, mielőtt még tudnám, hogy is fog kinézni... :) Egy kincs :)
Nem különös ez?

Wednesday, 3 January 2007

Bazsarózsa, immáron készen

Hm, sok-sok órai hímzés után, elkészülve... Már vártam ezt a pillanatot. De hiányozni is fog.
Jó ideje állandó bűntatom volt, hogy van egy megkezdett nagy lanarte képem - ez most már a múlté :)

Tudom, hogy ott a dim-es maciképem, de ahhoz most nincs kedvem. Valahogy elmúlt a falra a macikkal hangulatom! Macikat még mindig kedvelem, de egyelőre komolyabb képeket tervezek a falra.
De ha jön a kis trónörökös, ígérem, befejezem, mire megszületik!

Hogy tetszik? :)

Monday, 1 January 2007

BUÉK!

Sunday, 31 December 2006

Azért csak hímezgetem azt a bazsát, hiába nem hisz benne Roni :D Ugye, eltelt három nap, és még mindig azt hímzem... nem tettem félre másért!
Nah jó, mikor vonaton utaztam, nem vihettem magammal a gépem, és nekünk nem telt laptopra - így mást hímeztem, nem a bazsát! Így készülhetett el végre a BC kitem! És újra kaptár és újra méheskék! Képen olyan helyesek, hogy nem bírok leállni a hímzésükkel, főleg, hogy ha most mégiscsak a Nr. 5 lesz a nyerő :D

Azért álljék itt az aranyos, az édes, a cukorfalat, zsákvászonra hímzett, fura-de_szuper fonalakkal tarkított BC :D

Köszönöm még egyszer, Kacita! Nagy örömet szereztél vele, és még mindig nagyon jó érzéssel tölt el, ha ránézek!

U.i.: még mielőtt kapnék rágalmazó megjegyzéseket :D :D - még nincs kimosva-vasalva egyik sem!

Vajon miért van az, hogy télen szeretem a vastag, meleg táskákat? :) Mintha a dolgaim is velem együtt fáznának.
Tény, hogy azok a tárgyak, amiket kiválasztok: nagy szerepük van. Sokáig szoktam válogatni, és nagyon vigyázok rájuk. Szeretem sokáig haszálni, ami jó és bevált! Hűséges típus vagyok :)

Saturday, 30 December 2006

Amy meghozta a JJ-RR-t, amit decemberben kellett volna hímezzek. Szóval megvan a következő program. Lehet, hogy előre kellene vennem... Annaitto kendője.
Magyarázat nem volt, miért jött egy hónappal később a kendő. Gondolom, megvolt az oka rá és ehhez nekem semmi közöm.

Hogyan tovább?

Miközben kutyául szenvedek a sok rózsaszín miatta középső négyzetnél... és egy helyben toporgok (legalábbis nagyon úgy érzem), gondolataim már messze járnak! Mi legyen a következő nagy projekt? Van pár darabka a képzeletbeli listámban:
1) Royal Paris: 6415.05 (már megvan kitben)
2) Lanarte: Tea collage (megvan a fonal és az anyag, nem kit)
3) M. Powell: valamelyik Secret Garden (sehol - semmi...)
4) Dimensiont: Sunny Days Angel (megvan kitben)
5) Anchor: 160 Honey bees (fonalakat megvettem hozzá)

Közben kaptam egy csodás ajándékot Annaittotól! :D Benne van egy dmc macihímzés, amit nagyon szeretek... Mondogatott olyanokat, majd jól elküldi nekem, de nem vettem komolyan :) A többit nem árulom el, mert nem hímzéses ajándék :D
Holnap talán eljutok odáig, hogy fotózzak...

Friday, 29 December 2006


Alakulgat a bazsarózsám! Egy ideje csak azt csinálom - mióta lement a karácsony előtti hajrá :) Mert persze, idén is megszállt valami és őrült módjára gyártottam a meglepiket! De megérte! Jó látni, hogy örültek az ajándékozottak...

Elkezdtem a kis négyzeteket, alul. Az első megvan, két napos meló árán. Nem semmi, hányféle szín van egy tenyérnyi mintában! Jah, és három x már alig van mellette! Nagyon sok benne a színváltás, de látszik rajta, jó plasztikus :)


Még mindig nagyon tetszik. Annak ellenére, hogy tele van rózsaszínnel :)))) Mint kiderült, anyósom odavan a rózsaszínért! Ezek szerint nem szabad megmutatni neki a bazsámat. Még a végén kérné magának is!

Sunday, 24 December 2006

Bazsaállás


Ki ne maradjon a drágaságom!... Kicsit gyűrött, kicsit életlen kép, de az enyém :D

Karácsonynak szép napja...

... ami még nem jött el, de az ajándékokat, önző kislányhoz méltóan: felbontottam :D Nem fogom magam kínozni, az oldalam így is már csupa lik...


Mutatok pár csodás ajándékot! Mostanság kaptam őket, de alig volt időm fotózgatni, arról nem is beszélve, hogy folyton sötétedés után értem haza, így a szép, színgazdag fotó kizárt volt.

Ezt a csodás dobozt Andieetól kaptam! Már régóta kereste ezt a Trilogy mintát, és mikor megtaláltam, átküldtem neki. Ő kitalálta, hogy egy üzenőtáblát akar csináltatni belőle a műhelyben. Mikor kérdeztem a részleteket, akkor valamit ugyan mondott, de nem értettem, hogy akarja megoldani. Most már értem, hogy miért nem :D
A megoldás az volt, hogy ládika készült belőle, ami az enyém lett :D Teljesen szerelmetes vagyok ebbe a dobozkába!!! Kétszeresen is... ugyanis ebben tartom az esküvői emlékeinket, üdvözlőlapokat, amiket kaptunk a nagy nap környékén :)

Íme Bucilla alkotta banner! Csodás dísze az előszobának! Ugyan ott van az adventi naptár is, a bejárati ajtóval szemközt, de azért még mindig ez fogadja a vendégeket. Azaz fogadhatná :)
Szőrös a Miki szakálla! :D De tényleg! Puha, ki van szépen fésülve!
Kaptam még csodás anyagokat, és egy kör alapú dobozt! Nagyon helyes! Az aktuális csipkémet tartom benne, ami arra vár, hogy befejezzem! Aztán volt egy kis aranyos pille, amit a hímzőstáskám zipkocsijára fogok feltenni! A kis minihóember pedig itt figyelget mellettem!
Sajnos: amit Bucillának adtam, elfelejtettem lefotózni! Egyetlen darabkát se tudok mutatni...

Polly is meglepett! De meg ám!!! Nem beszéltük meg, hogy hímzünk egymásnak :) De azért készültem egy kis meglepetéssel! Aztán kérte, hogy vegyek neki valamilyen méterárut, így aztán feltűnés nélkül tudtam küldeni neki csomagot :D És tőle is megjött a kért méteráruval a csomag! Benne egy aranyos fadobozzal, amire egy cicát hímzett!!! Nagyon aranyos!
A hímzésen, dobozkán kívül pedig kaptam egy rakat cuki kis gombot és egy dmc gyűrűt, ami kisebb, mint az általan vásárolt. Ekkorát kerestem volna, hogy számos megkezdett munkám fonalait legyen mire felfűzni, de már nem volt, csak nagy.
Ha így folytatom, akkor még kell vennem, mert általában kettőnél több megkezdett melóm van :S

Még postára adtam két csomagot, remélem, a két ünnep között megkapják a gazdáik!

Sunday, 17 December 2006

K, mint kötény és kertrészlet


Kész van a lenvászonkötény hímzése. A hímzéshez még volt kedvem, de a szövegnek a velírásához nem igazán, ugyanis ott már majd kiesett a szemem... Nem hímzőanyag ez, nagyon nehezen számoltam fel a mintát rá!
Ha esetleg nem lehetne felismerni: ez egy hamburger :) Igaz, ehhez nem kell nagy cook-nak lenni, hogy elkészítse az ember (bár, ha jó húspogácsát akar sütni... )
A felirat pedig kötelező volt. Főleg ezért csináltam, a párocskám már egy ideje mondogatta, hogy akar egy olyan kötényt, amin ez a felirat. Hát ezt (is) kapja karácsonyra :)

A másik, amivel tegnap végeztem: Janlynn mintácskám :) Nagyon helyes lett!
Egy itthon talált keretbe tettem, de nagyon érzem amatőrségem totális megnyilvánulását rajta! Igaz, hogy kb. négyszer kibontottam és megigazítottam a mintát, hogy jól álljon a keretben, de még mindig nem az igazi.
Egyelőre feltettem a falra. Három kép van mellettem, ezen kívül még egy BC minta (Bad Hare Day) meg egy kis country collage. Aranyosak.

Saturday, 16 December 2006

Ingyenminták és janlynn

Itt találhattok két ingyenmintát, és sok-sok nyálcsorgatást :) Főleg a csokis-meggyes tetszik, mert láttam egy blogon, hogy miként néz ki ez, doboznak megformálva (köszi a linket, judilla!)

Szintén ingyenminta található ezen az oldalon...

Egyébként Janlynn mintát hímzek, már a tűzésnél tartok! Nyáron kezdtem el, esküvő környékén, de közben annyi minden volt, hogy félre kellett tennem... Nemsokára mutathatom a kész mintát :) A kit Katicától van :) Nagyon eltalálta, mi tetszik!
Ennek két oka lehet: vagy túl sok mindent érzek saját ízlésnek, vagy nagyon ismer már :) Remélem, hogy az utóbbi! Nem szeretnék megfelelni a közízlésnek, és nem akarom, hogy pont olyan mintákba szeressek bele, amibe fél Magyarország...