Monday, 26 February 2007


Tessék csak! Az első hat ember csipegethet... De vigyázzatok, az utolsónak éretlen marad... :D

Ityamom kérdésére én is fogok válaszolni :)

Van-e olyan hímzéssel kapcsolatos dolog, amit annyira nem szeretsz, hogy inkább neki sem kezdesz a munkának, amihez kapcsolódik?
Van... Amiben szalaghímzés van: eleve kihagyom. Nem a nemtetszés miatt, inkább a technika teljes ismeretlensége és a szép szalagok beszerezhetetlensége/ára az, ami elriaszt.
Nem szeretem, ha túl nagy léptékű a hímzés, ha kettő szálnál többel kell hímezni...
Nagyon meggondolom, hogy hímezzek-e műszálas-csillogós fonallal!
Nagyon népi mintához se kezdek hozzá...
Illetve azokhoz a mintákhoz se, amit pc stitchben átváltanak mintává, egy az egyben, semmi finomítás és mindezt akkora méretben, hogy a franciaágyunk takarója semmi hozzá képest...
Nem szeretem, ha egy mintában túl sok árnyalatot építenek be. Van egy határ, ami még szép és plasztikussá teszi a végeredményt, de van egy pont, mikor már csak virtuozitásnak számít, és inkább vesz az élményből, mintsem hozzátenne! (Néha az ems mintákon is érzem ezt...)

Sunday, 25 February 2007

Akkor most végre kész a filteres rész! Megvannak a sötét teadarabok és a kontúr is teljes. :)
Kész a teásdoboz és a teatojás is! Utóbbin a likak franciacsomók lesznek, de azt majd a végén engedem meg magamnak, mert félek, hogy a keret szétszedi, ahogy pakolgatom...

Saturday, 24 February 2007

Akik aggódtak a dmc 838-ért... Sikerült vásárolnom, köszönöm a felajánlásokat! :)

Sajna még nem tudtam felvarrni géppel, mert itt sertepertél köröttem :) De ami késik...
Tudom, lehetne kézzel is varrni, de én géppel akarom, úgy tartósabb lesz! Nem a legélesebb ez a septében készített felvétel... de talán látszanak a multi és melírozott színek!

Monday, 19 February 2007



Szóval alakul... Ez picivel több, mint a fele...

Most több miatt is totálisan izgatott vagyok :D


Egyrészt rossz hírt kell közölnöm Judillával, mert nem hímeztem ma a teáskollázsba semmit... Viszont jó hír: elővettem egy Bent Creek mintát: Kitty Cat Row! Ez lesz párom törölközőjére hímezve :) Szombatra kész kell legyen. De tudom hímezni mellette (azaz vele szemben, igaz, kettőnk között van két íróasztal... de nem látja, mit csinálok :DDDD)
Jól haladok! A nevének betűi abc-sorrendben vannak :D És ez pont jó, mert ha kiemelem a mintán lévő abc-ből, akkor épp sorrendben tudom kiemelni. Könnyen össze lehet olvasni! Elővettem a mintához az összes dmc melírozott fonalamat, és abból válogatok a cicasor elemeihez :)

--o--

Másik öröm: rájöttem, hogy most kínálkozott egy nagy lehetőség, hogy kiegészítsem a 60 db-os anchor készletem 460-ra! Ezt nem szabad kihagynom! Andiee leakciózta a fonalait... Gyors egyeztetések, sok pénz kiadás: de végre meglesz az összes! Juhéééé!

Sunday, 18 February 2007


Van egy filterem - minden bizonnyal meggy. Vagy cseresznye. :) A filter legsötétebb eleme még nincs beszerezve. Saját ostobaságomból adódóan. Andieetól akartam rendelni, de nem jött össze, mert neki is épp hiány ez a szín. Jártam szhely egyetlen dmc-t forgalmazó kézimunkaüzletében, de nem emiatt ugrottam be - és elfelejtettem. Hogy verjem a fejem a falba :( Mikor hazajöttem, akkor vettem észre, hogy most kellene használni és nincs sehol ez a fonal.
És hogy miért olyan idegesítő? Mert a város másik felén van, én pedig gyalogos vagyok. Nagyon.

Hozzákezdtem a mellette lévő teatojás, teásdoboz fakkba... Lassan alakul.

Saturday, 17 February 2007

Az ollókérdés. Régebben találtam sok szépséges ollót :) De az a naffejű a kedvencem :D
Ezt a beírásomat Zsuzsának szánom...

Friday, 16 February 2007

Most aztán tényleg lehet teázni :) Majd igyekszek csészét is hímezni, hogy ne kelljen sokáig tartogatni a forró teát a tenyérben ;)



A tegnapi képről mutatok egy közelebbi felvételt...

Thursday, 15 February 2007

Íme: ityamom kendője! Azt hittem, hogy csak mi, szazuval xeltük bele a nevünk, de a fotón felfedeztem annaitto nevét is :D Bár nem alatta...

Tuesday, 13 February 2007

Varrjunk patchworktáskákat!

Wednesday, 7 February 2007

Alakul a kanna minden részlete. Viszont ELFOGYOTT A BLANC-em!!! Persze, tudom, mi ez az éhező afrikai gyerekekhez képest, de én akkor is traumaként élem meg!
Már rendeltem Andiee-tól utánpótlást, de a posta iszonyat lassú. (Nah jó, csak hétvégén rendeltem meg, de mára akár ide is érhetett volna!)

Bizonyára az én bosszantásom végett!

Roni, utállak, mert neked már megérkezett a csomagod Andieetól! :D

Monday, 5 February 2007

Teázzunk :)


Bár a kancsónak nincs kiöntője... És csésze sincs. De a süti már kész :D
Ha nem lenne elég édes: lehet cukrozni!

Sunday, 4 February 2007

Nincs mit feltennem, igazán :) Vagyis inkább :(
Két köhögésroham közt próbálok hímezni. Nem nagyon jön össze, alig tudok koncentrálni. De az antibiotikum elfogyott- ezek szerint gyógyult vagyok... A doki előre figyelmeztetett, hogy még sokáig fogok köhögni, de ne aggódjak :D Nem aggódok - annyira.

A lant hímzem, csak és kizárólag :) Még mielőtt valaki meggyanusítana azzal, hogy meguntam és letettem! Bár... lassan neki kellene állni a párocskámnak valami szépet hímezni. Pl. törölközőre! Sok barátném esetén tanulva valami hasonló szöveget kellene ráböködnöm: ha elhagysz, kinyírlak! Ezt sajna nem lehet finomabb kiadásba tenni, mert ha az ember ideges, nagyon ideges, olyankor gyilkos hajlamai vannak!

De az is lehet, hogy szelíden csak a nevének a monogramját örökítem meg, pl. pár macska társaságában.

Wednesday, 31 January 2007


Elvittem hát keretezőhöz a tulipánomat. Egészen jól sikerült! Icipicit meghúzták az anyagot fent, de alig látszik... Én választottam a szineket, egészen jók lettek! A fotón nem teljesen élethű: vakus és nem teljesen fehér az előszobaval...



Elkezdtem a lanarte teás kollázsát! Nagyon szép ez a minta, nagyon tetszik! Egyike az első szerelmetes mintáimnak, amihez eddig nem mertem hozzáfogni! Az anyag hímzővászon, talán belfast, de nem tudom, nyáron lesz két éve, hogy megvettem. Nem annyira tetszik rajta a hímzés, nagyon sűrű az anyag és alig fér el a két szál. Igyekeznem kell vele nagyon, hogy szép legyen!
Aki nem látná rajta: egy kannadarab van rajta és három sütikezdemény :D
A poén: az ember azt hinné, sose fogynak el a fekete és a fehér színei otthonról! Hát én így jártam! Pedig meg voltam győződve, hogy van elfekvőben pár darab még...

---o---

Hazaért a JJ-RRem!!! Nagyon jó lett! Nagyon tetszik! Persze, látom a hibákat (nem tud mindenki hímzővászonra hímezni, nah, van, aki jobban összehúzza a szemeket, mint kellene), de akkor is szeretem! Jól elképzeltem a mellékes dolgokat (keret színe, betűk random helye és állandó színe...) és az összhatás nagyon jó!

Csajok, jó móka volt, sokkal gördülékenyebb, mint az iv-rr! De egyelőre nem vágok bele másikba! Ha mégis: meghatalmazom a legközelebb állókat, hogy taslizzanak fel!

Saturday, 27 January 2007

Fein Floba 2.

Mégsem bírtam ki, csináltam egyszálasat rá :D
Nagyon jó lett, szerettem rajta dolgozni! Tényleg az volt a gond legutóbb, hogy nagyon natúrszínek voltak a natúr anyagon... Ez azért már más!
Sőt! Végre felhasználtam a kis keretet, amit a multkor vettem! Üveg nélkül, vatelinnel tömve tettem bele :)

Milyen lett?

Friday, 26 January 2007

Fein Floba


Hát kipróbáltam. Azaz nekifutottam neki másodjára is...

Először minden lyukba öltve akartam hímezni rá... De nem volt az igazi. Nem tetszett. De ennek köze lehetett a nagyon natúr színeknek a natúr színű anyagon. Majd kipróbálom egyszer élénkkel is! Pl. monokrom mintához :)

Jó volt rá hímezni nagyon!
Kétszálas, minden második lukba öltve hímeztem a kis öntözőkannát :) A kanna: DMC 4030, a virágok: DMC 52 és 99. A többi madeira :)
Nagy valószínűség szerint ennek a hímzésnek a sorsa a fürdőben fog beteljesedni. Zsákocska lesz, amiben a hajgumikat és csattokat tartom.

Kész a tulipán :) Már keretezőnél van! Dokinál voltam ma, és ott van vele szemben a keretező... Álszentség lenne nem bemenni, ugye?
Fotó így nincs...

De van másmilyen fotó! Lefotóztam kolleganőm ajándékát. Azt a picit :) Alma, de olyan, amitől végképp nem lehet hízni! Legfeljebb nekem... aki kocogás helyett a tűt járattam fel-le!

Láttam egyszer egy xszemes képet, amin egy szöveg volt: ha még gyorsabban hímzek, az már felér egy testmozgással?
Lehet, hogy paszi kellene az alma köré?


---o---
Lefotóztam a nagymamitól kapott terítőt is. Nászajándékba kaptuk, zsinórcsipke! Gyönyörű! Iszonyat munka lehetett! És milyen nehéz!
Kell hímeznem valami szépet neki. Hátha büszke lesz rám :)

Wednesday, 24 January 2007

Tulipán - kész a fej, jöhet a szár

Erre van most energám: vasalatlan virág. De még hímeznem kell hozzá, kb. háromszor ennyi szárat...
Beteg vagyok :( Ritkán vagyok az, és nehezen viselem (bár nem vagyok terhére a világnak... csak picit :))

Tuesday, 23 January 2007

Tulipán állás, almával körítve


Íme, a kolleganő-barátnőmnek készített ajándék :))
Lanarte minialmás mintácska. Már csak mosás, vasalás kell, meg a keret. Azt hiszem, készen vett keretet kap.

A tulipánról ígértem egy fotót... hát itt van! Nem sokra haladtam. A fehér és a bézs nagy erőket vesz ígénybe - miközben nem is látszik, hogy a világos két színből áll... A csodába! :D

De alakul, most már határozottan tulipán alakja van!

És rájöttem, hogy újra vászonra akarok hímezni, két szállal, vagy épp eggyel, ha néha úgy kívánja a minta! :D

Sunday, 21 January 2007

Újdonság 2.

Lassabban haladok, mint szeretném. Mindig közbenjön valami... Főzés, mosás, boltolás... :) De még mindig tetszik. Lehet, hogy a végén anyukám születésnapi ajándéka lesz? Bár nem az ő kedvenc virága ez, inkább az enyém. Neki kockás liliomot kellene hímezzek... Vagy amarilist, vagy orchideát... Lehet, hogy utóbbit kellene :) Nekem is tetszik, és talán itthon sose tenném ki.
Utóbbiban nagyon nem vagyok biztos :)

Újdonság


Új munkát kezdtem el :) Egy nem nagyot :) ... Még csak kevés van belőle. Vajon lehet látni, hogy mi lesz?
16-os rusztikus aidára készül, egy szállal, eredeti fonalkiosztással (dmc).

Friday, 19 January 2007

Finaly: finished the JJ-RR!!!

El se hiszem :D Végeztem a JJ-RR-rel!


Utolsó kettő: annaittoé volt, illetve ityamomé. Nagyon egymás után jöttek, pár nap eltéréssel... Mostanra sikerült befejezni. (Meg úgy mellékesen a félévi statisztikát is most küldtem el - ezzel remélem, hogy nyaliztam az igihelyettesnél és jövőre jobb órarendet talál ki nekem... :D :D)



Most gyorsan visszateszem a fonalakat! Már egy éve nem voltak eltéve, egy külön tengerifűből fonott kosárban voltak... Biztos hiányoznak egymásnak a többi fonallal! :D

Nagyon jó érzés valamit elkészültnek tudni! Főleg ilyen nagy melót!

Ityamom: várd a postást!

Sunday, 14 January 2007

Valentin napra!

Bár a minta ingyenes... (így volt merszem ide feltenni)
Aranyos kis minta. Javaslom, hogy készítsük el minél többen valentinre a mi valentinünknek :)

Lehetőségek RR-re

Bár nem velem... :)

Szóval találtam számomra régi és új RR hímzést (lehetőséget)! Igaz, francia stílusú, így sokan nem is fogják tovább olvasni a blogot :) De a többieknek érdemes körbenézni!

Pár ötlet és színvariáció...
----O----

Ez egy újabb IV mintakendő...

Ezt pedig már kihímztem :)

Saturday, 13 January 2007

Bazsa - keretezve


Bár végleges helye a hálóban lesz (ezért a világos keret, ott fenyőbútrok vannak-lesznek)... a fotó kedvéért felaggattam az előszoba falára! Milyen lett? :)

Friday, 12 January 2007

Karácsonyról maradt...


Nem mutathattam meg Annaittonak hímzett mintámat :) Miatta próbáltam ki Patricia Ann egyik mintáját, az epreset (ez a Summer)... Finom fonal, egy szállal, hardangerben használatos öltések... Konkrétan: egyetlen x sincs benne! :D
Annyira megszerettem! Nagyon tetszik! Már már ott tatottam, hogy megtartom és neki kihímzem újra. De aztán rájöttem, hogy ahányszor ránéznék, mindig az jutna eszembe, hogy ez a hímzés jogtalanul lóg az én falamon... Így hát az övé lett, én pedig majd egyszer, ha ráérek pepecselni, akkor újra kihímzem :)
És a legjobb az egészben! Tetszik neki! Ki fogja tenni :))

A másik munka, amit nem mutathattam meg! Katica kapott tőlem sk horgolást! Egy terítőt, ami szép kis meló volt, meg egy tolltartót (vagy akármilyen más kütyütartót).

Ezekkel még adós voltam. Most megmutogattam.

Tuesday, 9 January 2007

Aki szépet akar látni...

... az nézzen körül eme szépséges oldalon és gyűjtsön ötelteket!

Monday, 8 January 2007

Ejejj, EMS!


Páromtól kaptam egy linket, ahol macskás fotók vannak... Találtam egyet, ami nagyon-nagyon ismerős volt nekem!

Talán innen... Ez ems minta, akik verik a mellüket a jogvédelemmel...

Sunday, 7 January 2007

Köss egy macit!

Bubbyhoz még elírás is van! Mindez ingyé ;)

Saturday, 6 January 2007

Kötni tudni kell

Csak pár kellék kell hozzá. Bár ez már mánia :)

Lássuk!

Először is: vegyük elő a kis kütyüket tároló dobozunkat!


Ezekről nagyjából tudom, hog micsodák :D Bár... a jobb felső sarokban a pink-zöld dobozka nem tudom, mi lehet (talán tűtartó?). De ha látnék egy félig nyitott efféle dobozkát, valószínűleg kevédbé tudénk ellenállni neki, mint egy tál sütinek (nem lenyúlásról van szó, csak a kukkolásról)

Kell egy kötúknek való kéz és ajakápoló! Ez feltétlen :D

Venni kell pár csodás tűt! De csakis olyat, amihez külön fémtok van! Mint valami iszonyat drága tollkészlet! (És minekután egy ilyen készlet 45 usd-be kerül, azt hiszem, a tollkészlet kivételével a mondat igazán pontos...)

Aztán vennünk kell vázákat, amiben a csodás kötőtűinket tároljuk :D


Ha ez nem lenne elég: be kell szereznünk pár felcsavarható tűtartót!

Ha viszont egészen komolyan gondololjuk a kötést, akkor igazi tokot kell szerezni hozzá!


Kötni viszont csaki kötőspólóban lehet! Tehát szerezzünk belőle párat...



A tűket, amikkel a darabokat akarjuk összevarrni: speckó henger alakú dobozban kell tartani!



Jaj, el ne feledkezzünk a jelölőkről! Vannak kicsik, vannak nagyok, ékszerszerűek és sütialakúak! Mind egy-egy nagy kincs! :)



Aztán a sorszámláló... Nehogy eltévedjünk mintáink rengetegében! Egyet erősebb nyomást kifejtve az apró műanyag drágaságon: máris tudjuk, hogy sorral kevesebb van hátra ahhoz, hogy élvezhessük kötött szupercuccunk!



De ezt akár magunk is elkészíthetjük! Csak pár gyongy kell hozzá, kétféle méretben...
A működése egyszerű: a nagy gyöngyök tíz sort érnek, a picik egyet. Amennyit áttologatunk a kosárkás térfélre: annyi sornál tartunk épp (Cimpi szerint neki kellene állnom fűzni ma este párat :DDD)

S ha ez mind nem lenne elég, és szeretnénk látni bari fenekéből előtörő mérőszalagot, kötésjelképekkel díszített pecsétnyomót, muffin vagy teáskanna alakú tűpárnát netán tükörtojás vagy bacon szalonna alakú mintajelölőt, akkor haladéktalanul keressük fel ezt az oldalt!

U.i.: utánaolvastam: a pink-zöld dobozka nem más, mint egy speciális, kötőknek kitalált újabb kéz- és ajakápoló!

Friday, 5 January 2007

Talány

Nos, mi ez? :)

Thursday, 4 January 2007

Vallomás

Még nem ért hozzám a mintakendőm, de már kész van. Roni elküldte a fotót róla. Ő csinálta az egész közepét :)

Mi lesz a sorsa? Hova fogok kitenni? Nem tudom. Még nem döntöttem el. Pedig volt rá kilenc hónapom ;)
Más ennyi idő alatt felkészül az anyaságra, én meg képtelen voltam határozni, hogy mi legyen ezzel a képpel...

Valahogy ez nem olyan hímzés, mint a többi. Ez más. Nagyon sok részletében rólam szól, benne vagyok, az én jelentéktelen életemet meséli el. Másnak legalábbis az, nekem pedig... emlékek, nyaralások, költözések, születés, férjhezmenés, találkozások, barátságok apró mozzanatait mesélik el. Ha kitenném egy olyan helyre, ahol bárki megnézhetné a legapróbb nehézség nélkül: olyan, mintha kiadnám magam. Sőt, úgy adnám ki magam, hogy ezt nem is kérte!
Ez az én intim énem. Közel lesz hozzám. Ráadásul olyan emberek is hímeztek bele, akiket nagyra becsülök, szeretek!

---

Bár elhatároztam, hogy többet nem lesz RR, azért még szeretnék egy kendőt, nem RR-t... Egy kendőt, amire szeretném, hogy a számomra fontos emberek hímezzenek! Ha ők is akarják...
Egy tárgy, ami már akkor nagyon fontos nekem, mielőtt még tudnám, hogy is fog kinézni... :) Egy kincs :)
Nem különös ez?

Wednesday, 3 January 2007

Bazsarózsa, immáron készen

Hm, sok-sok órai hímzés után, elkészülve... Már vártam ezt a pillanatot. De hiányozni is fog.
Jó ideje állandó bűntatom volt, hogy van egy megkezdett nagy lanarte képem - ez most már a múlté :)

Tudom, hogy ott a dim-es maciképem, de ahhoz most nincs kedvem. Valahogy elmúlt a falra a macikkal hangulatom! Macikat még mindig kedvelem, de egyelőre komolyabb képeket tervezek a falra.
De ha jön a kis trónörökös, ígérem, befejezem, mire megszületik!

Hogy tetszik? :)

Monday, 1 January 2007

BUÉK!