Sunday, 15 March 2009

Alpaka + gyapjú fonal



  • kétféle színben van: sötétebb szürkés-barnás és világosabb szürkés-bézses
  • nincs benne egyáltalán műszál, az egész fonal természetes szálú
  • 50% gyapjú + 50% alpaka
  • kicsit tweedes jellegű, rusztikusabb vonal, de puha
  • 5-5,5mm-eres tűt ajánlanak hozzá
  • 50g/83 m
  • csak kézzel mosható (érthető okokból...)
  • ilyen jellegű kötéskekhez ajánlom
Nem eladó :)

Friday, 13 March 2009

Világoskék mohair

A fonalról:

  • 145 m / 50 g
  • 50 % mohair, 30 % polyacryl, 20 % polyamid
  • egyszeres sodrású, világoskék (a fotó színhű)
  • 4-4,5-es kötőtűvel ajánlott kötni, illetve 4,5-es horgolótűt ajánl hozzá
  • nagyon puha, finom tapintású, Németországból hozott fonal
  • összesen 8 gombolyagom van belőle (összesen 1160 m-nyi fonalról van szó)
  • babacuccokhoz, nyári kardigánnak, finom csipkesálnak...
Nem eladó :)

Kötőfonalak

Ma áttúrtam a fonalkészletem... és úgy döntöttem, hogy pár fonaltól megválok. Minőségi, márkás fonalakról lenne szó, érdekel erre valakit? Töltsem fel őket a blogra?

Thursday, 12 March 2009

Borúűző cseresznye

Alkoholmentes gondűző. Garantáltan működik. Legalábbis nálam. Hú, nagyon is működik. Állandóan lefele nézek, mintha most alakítottak volna át nővé ;)
Aki szeretné ezt a példányt, megnézheti a leírást és megvásárolhatja meskámon :) Magamnak úgyis csinálok másikat ;)

Wednesday, 11 March 2009

Tavaszi szaladgálós, nőies kiadásban

Részletek és elérhetőség ITT :)

Sunday, 8 March 2009

Idézet

Photo by kornrawie

Nem keresnél engem, ha nem találtál volna már meg.
Blaise Pascal

U.i.: nem fogok magyarázkodni :) Annyit azért szeretnék írni, hogy itt nem rólam és a blogomról akartam idézetet írni (nem kerestem, úgy talált rám ez a mondat)! De úgy általában igaznak érzem... előbb meg kell találni azt a jót, azt a valamit, hogy utána keressem, hiányozzon nekem... Ti mit gondoltok erről az idézetről?

Friday, 6 March 2009

Hosszú távú projekt

Babra szerette volna már látni nagyon a lassan készülgető munkámat... Sajna, nem az igazi a fotó, még mindig iszonyat fényhiánnyal küzdünk (én és a fejfájásom).

Hogy miért lassú? Mikor este leülünk kicsit filmezni, olyankor veszem elő. Nagy álmodozásokhoz egy kis kiwi-mangó, hajszálvékony mohairból szövődő álom lesz :) Igazi tavaszi darab. A színei harapnivalóak :) Csak mégsem harapdálok semmit össze, mert olyan kis finomka, hogy az ember elkezdi sajnálni és félteni... :) Már csak egy helyes sáltű kellene hozzá :D
Hogy mennyi az annyi? Esténként kb. 13-18cm... Lassan, de biztosan? :D

U.i.: feltetováltam az ujjaimra, hogy mit láttok a képen, mert lehet, hogy tényleg kis torzszülöttnek néznek ki rajta az ujjaim, ha nem jó iránban néztek ;) A képen a bal kezem ujjai láthatóak ;)

Babra. Ő nem név, hanem fogalom. Valami hihetetlen vidámság árad belőle és olyan optimizmus, hogy az én pesszimista - realista életfelfogásom se csorbít rajta! :) Talán ezt szeretem benne a legjobban, hogy nem tudok benne kárt tenni :)
Már volt egy csere-bere akciónk, de most még egyet lezavartunk. :D Bár ez majd három hónapig tartott, mert mindketten szenvedtünk az alkotói fázisban. Kb. tudtuk, hogy mit szeretne a másik és abba beleadtuk azt, ami bennünk van.
Tegnap megérkezett az ő epres meglepetése :)
Ez egy nyaklánc, gyöngyös, hosszú, nagyon ötletes és hihetetlen vidám az egész! Pedig enyém a visszafogott verzió (szerencsére készített valami hasonlót magának is, így "nyaklánc-ikrek" vagyunk :)). Azt tudta, hogy az epermintát kajtatom, szeretném. :D Szóval meglepett egyel :)

Őt is elviszem moziba :D *



S hogy mit kapott tőlem? Először is: azt tudtam, hogy szeretne egy MJ sapkát, sőt a mogyorószín is fixálva volt... A többi viszont meglepi volt. Ezért kapott sok-sok horgolt virágot :) És egy bugyrot is, olyan Babrás-vidám összeállításban :) Volt benne barna, meg türkiz, meg világoszöld... :))
Nagyon úgy tűnik, hogy tetszett neki :))







* Nagyon kíváncsi vagyok a Watchman-re... Biztos nagyon jó képi világa lesz, jó kis trükkökkel. Egyszer megnézhető kategória lesz, azt hiszem, de talán nem lesz nagyon rossz :) Mondanom se kell, párom még nálam is jobban szeretné látni.
A másik, amit még ennél is jobban látni akarok, az a Nem kellesz eléggé (He's Just Not That Into You) - állítólag akinek tetszett az Igazából szerelem (Love Actually), annak ez a film is tetszeni fog. Nosza, lássuklássuk! :D Viszont nem tudom, hogy páromat rá tudom-e venni, hogy együtt nézzük meg. Erőszakot meg nem akarok alkalmazni :D Szóval marad az elsőként említett film, mint eper-bemutatás a világnak :D

Thursday, 5 March 2009

Matine csigás nyaklánca


Matine, kedves meskás vevőm küldött nekem egy fotót, amin megmutatta, hogy a tőlem vásárolt zöldes-natúros színű virágaiból mit alkotott :) Egyrészt annak örültem nagyon, hogy milyen ügyes és milyen szép, természetes színeket-formákat hozott még közelebb egymáshoz, de aminek legjobban örültem: mutatott nekem fotót a munkájáról :) Ez annyira pozitív visszajelzés, hogy nagyon :D

Ugye, milyen helyes lett ez a nyaklánc?

További fotók és elérhetőség: ITT!

Friss zöld és kékesszürke... nagyon tetszik ez a két szín egymás mellett! Olyan friss, mint valami tavaszi mező, ami épp most borult virágba...
Hogy honnan jött az ötlet? Kicsit később elárulom :) Előbb meg kell várnom, míg Babra postára házhoz megy ;)

Wednesday, 4 March 2009

Fonaltartó

Már többször le akartam fotózni azt a drótból hajlított szivet, amit karácsony estén fabrikált a párom :) Dóránál láttam a söröskorsót, amibe a fonalakat gyűjti, és neki megígértem, hogy megmutatom az én kötő-horgolófonal tartómat.
Ez amolyan emléktartó... Minden megkötött - horgolt darabomból elteszek egy kis véget. Mikor befejezem, eldolgozom a szálakat, az egyik ilyen leeső darabot fűzöm fel a szívre. Itt lóg a lámpámon :)

Bocsánat a fotó minőségéért, hihetetlen, mennyire nincs fény. Újra. Tiszta szürke odakint minden...

Hogy mi lesz velük, ha már sokan fognak üldögélni a dróton? :) Alma lesz belőlük! Már varrtam egy tilda-almát, és év végén varrok még egyet. A töltőanyag ez a sok emlék-darabka lesz :)

Tuesday, 3 March 2009

Blog-barátság

"Ezek a blogok szerfelett bájosak,a blog íróknak az a céljuk,hogy barátok és barátságosak legyenek.Nem a pénz a mozgató rugó.Reményeink szerint ezen díj átadásakor több barátság keletkezik,a barátság elterjed,és több figyelmet kap a blogger.Amikor továbbadod,kérlek vedd figyelembe ezen elveket.Válassz 8 embert."

Nagyon köszönöm, hogy ilyen sokan gondoltatok rám!

Barbi, Christine, Csicsóné, Dórától, Hoyacarnosa, Jucus, Kricsár, Lvica, Norcsella, Phan, Polly, Rain...

Remélem, nem hagytam ki senkit. Ha mégis ilyen galádul kihagytam volna a listából, azonnal jelentkezzen! :)

Nem tudom, hogy hány embert tudnék választani. Nem akarok 8 embert választani. Azok, akiknél hagyok kommenteket, életjelet, emilt írok... érezzék, hogy fontosak nekem és nagyon értékelem őket is és a munkájukat is! Ők pedig többen vannak, mint 8...

Holnap kedd. Turmixot? Kér itt valaki? :)

Hála és öröm

Tudjátok, mikor kiraktam a kíváncsiságomat, és feltettem pár kérdést, aminek neve egyébként közvéleménykutatás... azon elmélkedtem, hogy lehet, hogy senki se fog válaszolni. Fel kellene ajánlanom valami díjat ahhoz, hogy rá tudjak venni pár embert, hogy ha már erre jár, kattintson párat a kedvemért. Aztán úgy gondoltam, hogy próbára teszem az oldalt, magamat... és megleptetek.

Kereken 100 szavazat érdezett be, tőletek. Nem fogok senkit se untatni a kielemzéssel, főleg, mert eléggé tiszta képet ad :) Egyrészt az erre látogatók számáról... meg arról, hogy kik is keresik a társaságom, meg hogy mit is csinálnak épp és hogy milyen korosztályhoz tartoznak...

Szeretném megköszönni annak a 100 embernek, aki vette a fáradtságot és időt nem kímélve statisztikába adta magát :) Főleg azért, mert mindezt önzetlenül tettétek. Nagy szó ez manapság!

És hogy megmaradjon ez, emléknek... Íme, az eredmények:

nő - 95 (95%)
férfi - 0 (0%)

18 év alatti - 0 (0%)
19-22 éves - 2 (2%)
23-30 éves - 28 (28%)
31-40 éves - 46 (46%)
41-50 éves - 14 (14%)
51 éves elmúltam - 6 (6%)

dolgozok - 52 (52%)
családozok - 43 (43%)

Votes so far: 100

Monday, 2 March 2009

Blog-virág

Ez itt nem más, mint a blogom virága :) A bonyolultsága a blogtól függ... Linkek, felépítés bonyolultsága, képek száma, stb...

Akit komolyabban is érdekel, íme:

What do the colors mean?
blue: for links (the A tag)
red: for tables (TABLE, TR and TD tags)
green: for the DIV tag
violet: for images (the IMG tag)
yellow: for forms (FORM, INPUT, TEXTAREA, SELECT and OPTION tags)
orange: for linebreaks and blockquotes (BR, P, and BLOCKQUOTE tags)
black: the HTML tag, the root node
gray: all other tags


Saját blog-virág elkészítéshez katt IDE :)

Sunday, 1 March 2009

Jácint zongorakesztyű

Ez a színpárosítás nagyon megfogott :)

A mintát kicsit módosítottam, de az alapfelállás ugyanaz a csavart minta, csak méreteiben lett nagyobb :) A gombot se bírtam lehagyni róla, nagyon jól illik hozzá! Persze, semmi perc alatt le lehet szerelni...

Hihetetlen kényelmes lett. Annyira illik a kezemre, mintha ráöntötték volna. Mégis jó benne tenni-venni. De már levettem. Inkább átettem meskára :) Remélem, jó sora lesz leendő gazdájánál :))

Saturday, 28 February 2009

Mobil-kabát

Mikor kötöttem, folyton egy fajta virág járt az eszemben... A középső csavart minta is erősítette ezt, de főleg a szín miatt.
Aztán rákerült a haloványzöld, matt gomb: ez végképp eldöntötte, mi lesz a neve :D Lehet tippelni, aztán ha tudni akarod (és még szeretnél látni a kabátkáról képeket, leírást), akkor katt IDE!

Friday, 27 February 2009

Asszociáljunk :)

Dóra játékba hívott :) 10 szót kaptam, amire asszociálni kell.

tudás: könyv, enciklopédia
film: mozi, kötés, Twilight (most épp)
erő: medve, lélek
nyelv: angol
nyár: izzadás :D
játék: kötőtű, UNO
íz: vanília
boldogság: szerelem, szárnyalás
hagyomány: gyertya
víz: part, pancsolás, mosogatás

Az én szavaim: könyv, Japán, hagyma, tű, hajnal, eledel, büszkeség, család, repülés, legjobb barát

Akikre kíváncsi lennék (nem tudom, mennyit lehet :D ezért titeket hívlak, akik most eszembe jártatok, abc sorrendben): Babra, Csicsóné, Hoyacarnosa, Lvica, Majonéz, Nóra, Polly

Egyébként pedig, aki erre jár, és van kedve játszani, a nekem feltett szavakat asszociálhatná itt, megjegyzésben :)) Nem kötelező, csak kíváncsi vagyok. Hiába, így születtem.

Thursday, 26 February 2009

Csak kötögetek ittenfele...

Kézzel fogható ajándék: Csutkababa angyalkái

Hogy hogy vagyok? Jár az agyam, kavarognak a gondolatok, elmélkedek és álmodok... de valahogy egyelőre nem akarnak konkrét formát ölteni, és kifele meg végképp nem kívánkoznak - így nem tudom elmesélni, hogy is vagyok. Bent élek, valahol mélyen.
A kezem azért jár. Olyan ez, mintha megolajozná a gondolkodást. Így könnyebben megy a többi, ami rám vár úgy általában az átlagnapokon. Mert gondok vannak, folyton előjönnek a permanensek mellé...

Még kézzel fogható ajándékok: Víz-zöld fonal egy kedves baráttól, sáltű kricsár műve

Erre jött pár meglepetés, ami sokat segített! Apróságok, meg nagyobbak, és nem tudom, hogy afentiek akarták, hogy ezeket most kaptam - de tényleg nagyon jól estek és nagyon jól voltak időzítve!
Ami nem fizikai, de szívvel abszolút fogható: a levelek, a barátságdíj... Amit picit halványított, hogy két rendszeres olvasóm úgy döntött, hogy már nem kér belőlem többet, vagy csak egyszerűen nem adja nevét a blogomhoz. Erre mit is lehetne mondani? :)


Ezt már egy ideje kötögetem: egy szürkéskékes fonalból kötött Ene's kendő :) Csipkés, de tipikusan nem a romantikus fajta bidres-bodros, inkább visszafogott stílusú. Nekem nagyon tetszik.
Már a második kendőm ezzel a mintával :D

Meg a fonal színe nagyon élvonalban végzett, ezért döntöttem úgy, hogy ő vele folytatom a kendő-sort. A fotón az alsó csipkeminta látszik, ez fut végig az alján - innen apróbb gyémántminta következik a nyakáig... Majd mutatok fotót arról is.

Annyi látszik már most, hogy nagyon jó tartása és esése lesz, ha végre elkészül :) Ráadásul méreteiben is szép kis darab lesz. Most fogy el az első motring a vékony gyapjúból... majdnem 250 m... :)) S hol van még a vége???




A fonal: fehér alapon kék és sötétkék foltos mohair. Valahogy adta, hogy valami finom, nőies kis dolgot kell készíteni belőle, ami kihozza fonal szépségét és finomságát. Az viszont még mindig lenyűgöz, hogy képes egy finom, puha, mohair fonal azt a tökéletes Mary-Jane formát visszaadni, ha már a fejen van...

Tovább képek, leírás és elérhetőség ITT!

Tuesday, 24 February 2009

Pink almakabát

További képek és elérhetőség ITT :)