Saturday, 18 April 2009

Gombhoz a bugyort

Van egy nagyon régi, padláskincse gombom. Igazi kagylóhéj-gomb, még a rétegek is látszanak rajta. Évek során még sarka is lett, kopott, de valahogy olyan különlegesnek érzem.

Sokáig váratott magára, míg megfelelő helyet találtam neki: egy bugyor :D Méghozzá mohairból. Az egész álompuha és szöszis, mégis nagyon jó tartású.

Nálam ez a nőcis darab, a romantikus felem totális kiélése, de még nem érzem, hogy túlzásba estem volna :) Azért a kis virág, ami félig lefedi a gombot: kellett rá. Tényleg.
Még fotó és leírás ITT!

Friday, 17 April 2009

Mostanságok

Mivel egy ember reklamált, hogy hiányolja a blogom frissülését (ő, aki egyébként blogokat nem is olvas), úgy gondoltam, írok pár sort, ha már így kezd az élet visszarázódni a normális vájatba...

Talán a legeslegnagyobb hír az, amit tegnap olvastam Cimpulusz barátném blogjában :) Babát vár! Ez nagyon izgalmas dolog lehet! Gratula, Cimpikém :))

Aztán letettem Stephenie Meyer: A burok című könyvét. Igen, az írónő ugyanaz, mint a Twilight Saga esetén, de a téma és a sztori teljesen más. Ez is fantasy, de mégis más. Izgalmas volt és érdekes teljesen más szemszögből tekinteni a világra, ami körülvesz. Pedig ha a felszínt nézzük: békesség, barátságosság, semmi veszekedés, pénzmentesség, éhezésnélküliség van. De ez nem természetes...
Vándor egy idegen lélek, akit a Földön egy nő, Melanie testébe ültetnek. Természetesen nem mennek simán a dolgok, és nem tudja átvenni a hatalmat a test felett, és ahelyett, hogy kifürkészné a titkait, így nyomára bukkanhatna a rejtőzködő társaira, kezdi megszeretni azokat az embereket, akit a Melanie szeret. De hol a határ, meddig mehet el, egyáltalán: szeretheti-e azt a fajt, amit az ő népe leigázott, még akkor is, hogy ezzel csupa jót hoz a Földre...
Aki szeretne beleolvasni a regénybe, ITT megteheti :) A kiadó engedélyével bele lehet pillantani a könyvbe.

Jövő héten megérkezik az Eragon harmadik része (és egyben észrevettem, hogy bookline-on sok könyv csak 15% kedvezménnyel kapható - dehát miért???). Addig viszont elővettem életem első regényét, amit szüleimtől kaptam 87. decemberében :) Sőt, ha jobban belegondolok, utolsó is egyben, mert utána magam láttam el olvasnivalóval. Előtte leginkább meséket olvastam, főleg székely meséket :) Persze, titokban, a tankönyv mögé rejtve, főleg apa nem örült neki, hogy hülyeséggel tömöm a fejem, ahelyett, hogy ... Hosszú. :)
Szóval életem első regénye: De Amicis, Edmondo: Szív. Nem volt rám nagy hatással, annál inkább a később elolvasott A padlásszoba kis hercegnője :) Nagyon szerettem :) Meg a Cilike sorozatot is. Meg a pöttyös könyveket :D
Szóval most nosztaliga könyvezek. Meg közben beleolvasok ebbe. Nem nyilatkozok :D

Kézimunka fronton: van egy csomó új ötletem. Lassan el is jutok hozzájuk. A mára ígért és kapott rossz idő sürgeti az ötleteim megvalósítását, főleg, mert van köztük nyakmelengető is... :D Addig viszont Katicának tervezgetek és valósítok meg kötöttmindenféléket, egy horgolt cukorfalatkával, és még vannak más futó projektjeim is. Majd fotózok és mutogatok.

Saturday, 11 April 2009

Bódog nyuszit :)

Az a helyzet, hogy nem szeretem a húsvétot. Nem szeretem a locsolkodást, a vödrös még poén lenne, de nem a lakáson belül. Nem szeretem a sonkát se, de a fővő verzió szaga kifejezetten gyomromat kavarja. Meg különben se az én hibám - így nőttem fel, nálunk a családban nem volt szokás a húsvétot ünnepelni, és tojásfestés se volt. Sose festettem még :) De nem hiányzik. Szóval nem töröm meg a hagyományt, mert az én családom nem húsvétolt locsolással, tojásfestéssel és sonkafőzéssel. De főleg nem ajándékozott mindenfélét, mintha második karácsony lenne.


A nyuszikat szeretem :) Mint általában az állatokat. Bár a húsvétra hazacipelt verziót nagyon sajnálom, mert mikor elkezd nőni és naggyá válni: már nem kell, kidobják :( Vagy megeszik :( Nyuszit nem eszek, ő aranyos és kedves. Pulykát eszek, mert az randa és buta.


Viszont nyuszis ingyenmintát szívesen mutatok :) Hátha valakia kedvet kap ehhez a Barbara Ana mintához...

Sneak a peak: mutatok egy kis fonalat, most készülő sál-kesztyű (hát igen, kérem, van, ahol még mindig hideg van és hó... nem úgy, mint nálunk, ahol még tavaszunk sincs, csak télből nyár) együttes 0. fázisa :D Lesz ebből még csodaszép, fáradt lila színű csipkesál :))

Erről a színről (ami valójában kicsit sötétebb, mint a fotón) egyébként nekem Bent Creek mintái jutnak eszembe, ő szereti ezt a színt. Én meg Bent Creeket szeretem. Pl. ezért a színért :)


Mindenkinek jó pihenést kívánok, sok-sok nyugodt órát, hosszú sétákat, csendet és nyugalmat, a nyusziknak pedig boldog, hosszú életet, sok répával :)) Mi fogjuk Dönci kutyát (bár nem kell noszogatni cseppet sem, hogy irány a kocsi), és elmegyünk kirándulni és családlátogatni. Húsvét után újra jövök :)

Friday, 10 April 2009

Babobead gyöngyei


Ez a csere-dolog nagyon ötletes. Tudjátok, amikor nincs annyi pénz, mint szeretnéd, de tudsz olyat alkotni, ami a másik szemében érték: az csodás! A gyöngyök pedig még mindig elkápráztatnak :D Nem olyan rég fedeztem fel őket, azóta alig bírom levenni a szemem róluk :D

Babobeaddel pedig megköttük a nagy üzletet, ő kötött kincsket szererett volna tőlem, én pedig egy kis gyöngyöt. Aztán olyat tett, amit nem kellett volna: választási lehetőséget adott :D Dehát tudhatná, hogy nálam ez kínok kínja, főleg, mert egyből kettő is nagyon megtetszett. Percenként változott a véleményem, hogy melyiket is szeretném. Aztán enyhített szenvedéseimen, kitalálta, hogy szeretne még egy kincset tőlem, és válasszak kettőt :D Persze, nem bírtam ki, hogy ne éljek a lehetőséggel. Majd küldött hármat.



A harmadik egy meg_nem_beszélt meglepetés volt (persze, persze, ez a lényege a meglepetésnek ;)), egy édes kis lámpagyöngy, kedvenc mobilom dísze :)) Nagyon szeretik egymást :) Én meg őket ;)

Jah, és nem fogjátok kitalálni, mi Babobead keresztneve... Igen, Barbara :)) Én és a Barbarák nagyon egymásra találtunk :D

Zsukka csereberéje :)

Erről a birkás táskáról már írtam, azaz említettem, hogy nagyon várom. Már nem. Mert már itt van :D Életnagyságban és csodaszépen-ígényesen megvarrva!!! Nagyobb, mint reméltem :D Nem egy miniszatyor, hanem egy pakolós táska, jó masszív kivitelben. A birka, meg a kockásság: nagyon jó lett! Köszönöm!!!

Thursday, 9 April 2009

Mééég manósapka

Még fotó és leírás ITT!

Sean cocoonban

Belső kényszer: meg kell mutatnom Sean-t, akit Hajni fotózott és az általam kötött cocoon-ban szundikál :)

Hogy mi az a cocoon? Talán egy gubóhoz hasonlíthatnám. Fotózáskor szokták használni, mert bár édes és aranyos és nagyon mutatós, de felügyelet nélkül nem lehetnek benne a babócák.
Mivel leírás nem volt, csak fotókat láttam, abból terveztem és kötöttem egyet Hajninak :) Izgalmas munka, főleg, hogy milyen irányba kössem úgy, hogy sehol ne legyen rajta varrás. Óriástűvel kötöttem, mohair és gyapjúszálakat összefogva, így egy igazán meleg, szőrös kis coccon lett az eredmény :)

Hát nem édes ez a babóca???


Elárulom, hogy most fejeztem be egy másik cocoont is, ami sokkal vékonyabb, bababőr- és lábujjmutogató verzió. Ha készül vele fotó, majd megmutatom :)

Panna és a cipőke :)

Egy nagyon kedves meskás vásárlóm küldött nekem fotókat, hogy milyen is az a cipőke, ha Panna lábára kerül :) Igen ám, de ha meglátom a mosolygós kisasszony, felmerül a kérdés: kit érdekel a cipőke? :D

Köszönöm a fotót, Judit, a kislányod egy tündér. A cipőkét pedig használjátok egészséggel, aztán pedig tessék ígéret szerint nagyinak adni, hogy eltehesse emlékbe a pindur lábbelit :)










Johanna, a nagylány is kapott valamit, amivel pótolni lehetne (majd hűvösebb időben) az utálatos sálat. Egy szépséges fonalból kötött (gyapjú-mohair, lila és szürke dupla szálas) nyakmelengetőt készítettem, amit viszont annyira szeret, hogy most is, eszméletlenmeleg fokon is hord :) Kell ennél nagyobb dícséret? :D













Judit Panna babakocsiját is feldobta és egyedivé varázsolta a tavaszi kitűzővel :)

Judit, köszönöm a fotókat :))

Ki nyer ma?

Kedves Fércművek :) Tied az eper, amennyiben megmutatod*, mire használtad fel őédességét :))
Profilomban lévő emilcímen jelentkezz, kérlek :)

***

U.i.1.: Esther, mivel véletlen láttam a bejegyzésed... írhatnál most már nekem is :D
U.i.2.: Akik nagyon szeretnének ehhez nagyon hasonló epret, tudják, hol érhetnek el ;)
U.i.3. Van egy minibb, érettebb kitüző verzió meskámon...
U.i.4. Jó volt ez a játék. Még szeretnék ilyen alkalomhoz nem kapcsolódó, hipergyors lefolyású sorsolásosat alkotni néha... Akarjátok? :)

*ez a kitétel azért van, mert nem árultad el, hogy mire használnád, ha a tied lenne... ;)

Wednesday, 8 April 2009

Kérsz egy epret? :)


Mint látható: ez egy 5,5 cm magas (+szárika a tetején) horgolt eper, 100% pamutból :) Hogy mire használhatod? Táskádra teheted, mint dísz, vagy kabát cipzárjára fűzheted fel, vagy kitűzővé alakíthatod egy kitűzűalap segítségével, vagy... te mit tennél vele? Hogy hordanád? Hordanád egyáltalán? :)
Ezek komoly kérdések, kéremszépen, ugyanis adok 1 nap 20 percet és kisorsolom azok közt, akik:
- megjegyzést hagynak itt, válaszolva a kérdésekre
- nem hagynak nyomot blogukban, oldalukon, sehol, hogy van ilyen játék :) tilos reklámozni, ő egy kis szerénke eperke, nem szereti a nyílvánosságot
- türelemmel várnod az idő leteltét, amikor hírdetem, hogy ki a nyertes. Még aznap postára adom, így (ha a sors, azaz posta, is úgy akarja) akár már húsvétkor hírdetheted epermániád - ha addig nem elég nyílvánvaló ;)

Megjegyzést lehet hagyni holnap (azaz 9-e) 10 óráig.

Nos, akkor: kérsz egy epret? :D

Nálam már eperszezon van :D

Még (szintén pocsék, fénymentes, esti) fotókat láthattok az eprecskémről meskán :) ;)

Mobilkabát-fülhallgatóval :)

További képek és leírás ITT :)

Tuesday, 7 April 2009

Eszternél óriáspakk kerül kisorsolásra!

Eszternél egy óóóóriáspakk kerül kisorsolásra :) A játék részleteit ott megtaláhatjátok. Hogy mennyire óriási? Az értéke meghaladja az 50e ft-ot :))

Nekem főleg a kis Marjolein Bastin készletek tetszenek :D Főleg a középső...

Tetszik az ötlet? Katt IDE és nézz körül!

Mivel számít, hogy tőlem hányan kattintottatok Eszterhez, bíztatok mindenkit a link felkeresésére :))) Az oldal amúgy is tele van hasznosságokkal, szóval: csak bátran!

Monday, 6 April 2009

Katica meglepetése :)


A postás pediglen csenget és ajándékot hozott nekem Katicától :) ami tele volt mindenféle különlegességgel, csupa olyan kincsekkel, ami itthon nem kapható. Kaptam hímzés-kincseket, mint fonaltartó szivecskéket, meg tűkeresőmágnest, meg anyagokat, meg fonalakat :) Volt a csomagban egy ajakírmániás öröme - Ballmania Lip Balm: gömb alakú dobozba zárva, igazi, egyedi meglepetés, vaníliás verzióban :)) Sőt, kaptam két cseresznyés meglepit: mary engelbreit jegyzettömböt és szalagot :))

Katica, köszönöm szépen a messziföld kincseit :))

Törpilla cipője, birka és kockafej


Zsukka és én. Csereprojekt. Juhéé :D

Az alkotások megbeszélése gyorsan megtörtént, egy - két emil is röppent innen oda és vissza, mígnem az is kiderengett, hogy szegről végről vannak közös/kedves ismerőseink, sőt a kicsi a világ is elhangzott, és a művek is ekészültek, miközben ezernyi elterelő dolog került a képbe, mint ezernyi munka, meg születésnapi laptopba költözés, az ablakcseréről nem is beszélve. De most már mindketten a posta fele tartunk :)

Naagyon izgatottan várom, hogy csengessen a postás... :D

U.i. a sok-sok éve áhított laptop számomra teljesen új élmény, egy új lény :), hihetetlen erős, izmos, okos, nagyon szépséges, és elneveztem Renesmeenek. :D Még csak most kezdjük felfedezni egymást és a lehetőségeket. Őt nem fogom leselejtezni, soha. Gyakorlatilag ő az első gépem, amit én választottam, újként került hozzám (nem párom leselejtezése, ami persze, nagyon jó, de neki nem elég jó).
És most kiderült egy újabb gyengeségem: érzelmileg is ragaszkodok gépekhez. A mikróhoz nem, a mosógéphez még úgy sem, azok csak robotok... de a telefonom, a számítógépem... ők valahogy részeim :)

Sunday, 5 April 2009

Babi meglepetése

Barbi! Szeretném megköszönni a csomagocskát, amit tőled kaptam :) Nagy meglepetés volt, mert nem is gondoltam volna, hogy ennyire gondolsz rám :)))
A minihímzést pedig külön meg szeretném említeni - egy kis tökéletesség, nagyon aranyos!!!
"Remember me" - fogok, mindig!

Zoknyi - immáron készen

Íme a csíkos zoknim, ami pont a lábam méretére van szabva :D A színei csodásak, úgy szeretem, ahogy van. Ráadásul egy hihetetlen élménnyel lettem gazdagabb :D

Konkrétan: arra számítottam, hogy majd ahogy kötök, mindenféle csíkok jönnek elő, de a két zokni teljesen más lesz. Ehhez képest majdnem egyforma lett :D Mikor elkezdtem az első párat kötni, úgy fejeztem be (természetesen, nem tervezetten), hogy a másik pár kezdetekor pont úgy jöttek ki a csíkok, mint az elsőnél! Annak, hogy pont így alakuljon: mennyi az esélye? :D

Az egyetlen különbség az orra :D Az egyiknek drappos, míg a másiknak zöld :D


És ami a legjobb: az én 39-40-es lábamra egy gombóc elég volt! Igaz, ez nem egy gigantikus méretű zokni, de pont ekkorára terveztem :D

Köszönettel tartozom Jucuunak, amiért anno megtanított zoknit kötni! :)

***

Fonal: Aldi féle gyapjú (75% gyapjú; 25% polyamid - 50 g/210m)
Tű: 2,25 mm
Elhasználtam: pont egy gombócot, azza 50 g-ot!
Idő: 6 -7 este :), sok-sok How I met your mother rész nézegetése közben ;)

Saturday, 4 April 2009

Fogyózók ne nézzék meg!!!


Recept, már nem tudom, kitől kaptam, de hálás köszönet érte :D

Thursday, 2 April 2009

Phildar Lambswool fonal

  • aki ismeri a fonalakat, ismeri a phildar márkát... ez egy eredeti phildar lambswool fonal
  • a fonalról neten ITT olvashatsz
  • finom, jó tartású, vékony, főleg babaholmiknak, női csipkefelsőknek való, főleg, mert 2,5-3 mm-eres tűt kér a fonal - de csipkeholminak tökéletes, mert tartja a formáját...
  • 50 g = 134 m (146 yard) --> összesen 1876 m-nyi fonalról van szó
  • összesen 14 gombócom (700 g) van ebből a fuksziás, bordós színből, így akár egy nagyobb méretű kardigán is kijön belőle, vagy tesóknak lehet tesópulcsi nyárra :)
  • 30 fokon, kímélő programon gépben mosható!

Wednesday, 1 April 2009

Ajándék Babrától :)

Egy hasonló szépséget már nagyon régóta kifigyeltem Vezsuzsinál, és Babra nagyon figyelt, mikor áradoztam. Többször is. ;)
Aztán alkotott nekem egy barna-narancs-borostyán verziót! Elhiszitek, ha azt mondom: csodaötletes és gyönyörűen elkészített darabról van szó?

Csakhogy értsék azok is, akik nem ismerik az eredetét :) A lánc nincs összefűzve a medál-résszel. Van egy kis pöcök, amit ha átfűzök a medál egyik felén: akkor a medál virág alakot mutat, ha az alján fűzöm át: akkor pedig v alakban elrendezett formát... Nem zseniális ötlet?
Babra, köszönöm szépen! És ami a legjobb: újra nyaklánc-tesók lettünk, mert magának fűzött egy zöld verziót. S bár a zöldet jobban szeretem, mint a narancsot (legalábbis eddig így gondolom ;), a saját verzióm sokkal jobban tetszik :D Fene se érti. Ma meg vagyok teljesen bolondulva ;)